Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet attól betegek a gyerekek...

Lehet attól betegek a gyerekek mert nincs fűtés?

Figyelt kérdés
3 gyerekem folyton beteg és én is. Napközbe 22 fok körül van de éjjel lehül a ház 13 fok körülire. Lehet ez az oka?
2015. jan. 12. 14:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/174 anonim ***** válasza:
93%
Igen..nem választ vártál?És ezek után ha megkapod a választ változna valami?
2015. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/174 anonim ***** válasza:
95%
hagyjatok szegenykemet, elfogytak az "ész"érvek....inkabb privatban kuldozet primitiv karomkodo tartalmakat. lassan ketelkedem abban hogy valodi a kerdes.
2015. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/174 A kérdező kommentje:
50es és te hány óránként kelsz éjszaka? Milyen fátok van?
2015. jan. 12. 19:03
 54/174 A kérdező kommentje:
Utolsó miről beszélsz? Én nem küldtem senkinek sem privátot...
2015. jan. 12. 19:04
 55/174 anonim ***** válasza:
100%

50-es válaszoló vagyok. Kérdésedre a válasz. Mostanában többször kelek éjszakánként, minimum 2-3x, mert a kicsit (2 éves) a jövő héten műtik lágyéksérvvel, és aggódok érte, eléggé megvisel ez. A múlt héten a mínuszoknál így olyan fél 2 körül tettünk a tűzre, majd fél 6-kor újra. (akkor kelünk, mert mindketten dolgozunk)

Tegnap és ma ez kimaradt már, hiszen felénk jó idő volt mostanában, így fél 6-kor gyújt be a férjem, addig 18-19 fokra hűl le a ház. Bükk, akác általában a fa, de ha -10 alatt van, szenet is használunk.

2015. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/174 anonim ***** válasza:
27%

Mi kulfoldon elunk nappal 18c van ejjel max 13-15c

4 gyerek igy nott fel semmi bajuk se nekik se nekunk

szokas kerdese

mi ejjel meg ablakot is nyitunk ugy alszunk telen nyaron futes ejjel lekapcsolva.

Tul meleg puhany immungyenge embereket teremt akiket meg a szeltol is ovni kell.

Inkabb a napkozi tobbi taknyos gyerek az oka a megfazasoknak.

Tomd oket zoldseggel gyumolcsel es teljesorelsu dolgokkal zabkasa barnakenyer muzli iro kefir joghurt

2015. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/174 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező nem a hőmérséklet a fő gond, hanem a nagy ingadozás.

Azon lehetne évekig vitatkozni hány fokban jó aludni (ebben sosem lesz egyetértés, mindenkinek más a hőérzete), viszont abban remélem te is egyetértesz, hogy máshogy kell felöltözni 22 meg 12 fokban főleg éjszaka...

Bárhogy is öltözteted a gyereket, az éjszaka folyamán egyikhez nem lesz megfelelő, vagy leizzad és vizesen fekszik a hidegben vagy jól érzi magát aztán meg nagyon fázik. 10 fok ingadozás nagyon sok! Ha nem akarsz felkelni, akkor legalább az áramot szereltesd meg, hogy ne csapja le a biztosítékot az olajkályha.

És amiért le leszek pontozva: nem fűthető, rossz vezetékekkel rendelkező házba miért nem lehetett várni a gyerekválalással, amíg fel nem újítjátok?!?!

(egy anyuka, aki 20 évig lakott fatüzelésű házban és most meg cserépkályha tüzelésű házban is sok időt tölt)

2015. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/174 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én nagyon nagyon ritka ha felébredek, mert egyik gyerek sem kel éjjel. Éjfél körül elalszok, előtte megpakolom, de 6ra már bőven elalszik. Van hogy kelek éjjel, ugye akkor már el van aludva és macerás sok idő lenne begyújtani. Nagyon huzatos a kémény és azért ég le hamar a fa. Én általában akáccal tüzelek.


Utolsó, ebbe ne menjünk bele örülök ha tudtunk házat venni.

2015. jan. 12. 19:37
 59/174 anonim ***** válasza:
32%

Eszem megáll, hogy ilyesmin is lehet veszekedni.

Saját sztorim: Pestről, gázfűtéses lakásból költöztünk ki 3 kicsi gyerekkel tanyára, mert a várost élhetetlennek ítéltük.

Rövid úton rájöttünk, hogy sz@r a szigetelés, sz@r a központi, úgyhogy bizony marha hideg volt az első télen.

Nappal 17! fokot tudtunk összehozni, reggelre lement 12-re is.

Mivel ahhoz is hülyék voltunk, hogy mennyi fa kell a télre, rövid úton kifogyott a tüzelőnk. Onnantól konkrétan a hó alól kotortuk elő a gallyfát (házfelújítás után erősen le voltunk nullázva). Fél napom ráment, hogy kézifűrésszel feldaraboljam, férjem meg estig dolgozott.

Hát nem keltem fel éjjel a vizes fával kazánt pakolni.

A következő év már szuper volt, plusz kandalló, elég száraz fa, szigetelés. De azt az első telet sosem felejtem el.

Szóval nem felelőtlen valaki attól, hogy másként fűt. Nem kell rögtön azzal jönni, hogy csak annyit szüljön...stb.

Ja, a srácaimnak kutya bajuk nem volt egész télen, ellentétben az előző pesti telekkel.

2015. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/174 anonim ***** válasza:
3%

Mi nem a szigeteles miatt tartunk max 18c A mi hazunk szuper szigetelt HR+++ dupla uveggel padlo plafon szigeteles es teto dupla szigeteles.

Nem is az anyagiak miatt nem futunk egyszeruen itt igy szokas nappal 18 ejjel 14-15c.Igy a HR++ gazkazanunk sokat sporol nekunk.DE mi egyszeruen megszoktuk nem fazunk.

2015. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!