Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, hogyan döntenétek? Normális, hogy ennyire bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, most diplomázom az egyetemen (mester szak). 2 éve élek párkapcsolatban a párommal (ő 25 éves).

Mostanában elég sokszor szóba kerül a gyerektéma nálunk. Egyfelől bennem van az érzés, hogy nagyon boldog lennék, ha babázhatnék. Fiatal anyukaként biztosan jól ellennék a kisgyerekemmel, a terhesség is könnyebb lenne, mint mondjuk 35-40 évesen. Ráadásul 50 éves koromra a legutolsó gyerekem is felnőtt, vagy közel felnőtt korú lenne, nem lenne abból probléma, hogy 50-akárhány évesen még egy tinédzsert, vagy egy kisgyereket kell pesztrálni.

Másfelől viszont ott van az, hogy sok évet tanultam végig az egyetemen, szeretnék még a szakmámban dolgozni (jelenleg is dolgozom egyetem mellett), akár gyerek mellett is. Viszont félek, hogy ha most elmegyek szülni, akkor kisgyerekesként sokkal nehezebben fogok állást találni a későbbiekben, esetleg vissza sem vesznek a régi munkahelyemre (ahol dolgozom, ott a visszatérő kismamák java részét valami indokkal előbb-utóbb kirúgják). Viszont sokszor hallom, hogy nem érdemes sokáig halogatni a gyerekvállalást. Saját környezetemben is többen javasolták már, akiknek esetleg 30 fölött lett babájuk, hogy inkább vállaljuk be mielőbb a gyereket, mert 30 után már sokkal fárasztóbb, ráadásul egy jól bejáratott életmódot rúg föl teljesen az új családtag. Abban sem vagyok biztos, hogy mondjuk 35 évesen egy jó karriert derékba törnék a gyerek kedvéért, viszont mindenképpen szeretnék gyereket.


Nem tudnék csak háztartásbeli lenni, de nem vagyok karrierista nő sem, aki csak azért szül, mert "ketyeg a biológiai óra" - vagy inkább nem is szül. Nagyon tanácstalan vagyok.


Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?



2015. jan. 20. 01:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én idén diplomázok, de már 2 éve teljes főállásban dolgozom is suli mellett. 24 éves vagyok, idén házasodunk a párommal, utána pedig belevágunk a családalapításba. Mi azért döntöttünk így, mert egyrészt, én sem szeretnék olyan szülő lenni, akinek 60 évesen van egy 20 éves gyereke (most sarkítottam kicsit), valamint a párom 33 éves, és ő sem lesz már fiatalabb. Érv még, hogy inkább a következő 1-2 évben mennék el szülni, és utána még fiatalon 27-28 évesen visszatérni a munkaerő piacra, s utána már nem kell megszakítanom a munkám egy esetleges gyerekvállalás miatt, mert 35 évesen szülök, és a 10 év alatt felépített pozicíómat hagyom ott 2-3 évre. Én azt mondom, hogy vágjatok bele. Bár attól is függ milyen területen dolgozol, mert tény hogy mondjuk aki a vendéglátásban dolgozik, utána nehezebb visszamennie 10-12 órákat dolgozni gyerek mellett, s talán megoldhatatlan is ha apuka is olyan időbeosztásban dolgozik és nincs más segítség. Ti tudjátok, hogy a szakmátokban milyen lehetőségek vannak stb. Ebben a témában ezer pro-kontra érvet lehetne hozni, hogy miért szülj most, vagy miért szülj 30 felett, és mindegyik verzióban van némi igazság, így ebben a kérdésben nektek kettőtöknek kell dönteni, és hogy ti mit szeretnétek igazán.
2015. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én még csak 22 vagyok, de semmiképp nem szeretnék későn szülni majd. olyan 2-3 év mullvára tervezzük a párommal. Az a helyzet hogy az édesapám 40 éves az édesanyám 33 éves volt mikor születtem... tehát apukám most 62 éves anyukám már meghalt. Apámmal nincs közös témánk. Egyszerűen más korban élt, más felfogás. tehát nem szeretném ha majd az én gyerekemmel is ez lenne a helyzet. Szerintem ha igazán szeretitek egymást, vállaljátok be a gyereket.
2015. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én átképeztem magam egyetem után egy teljesen más szakmába, így 27 leszek, mire nekiállhatunk a babatémának, és lesz min. 1 év szakmai tapasztalat a hátam mögött (illetve, ha elsőre összejön, akkor mire megszületik, addigra 2 év). Márcsak pár hónapot kell kibírnom, de én már alig várom. Egy éve ért meg bennem a dolog, és számomra most jön el hozzá a megfelelő élethelyzet is, de én nagyon szeretnék babát. Ameddig bizonytalan vagy, addig én nem javaslom.


Eléggé végletekben gondolkodsz (vagy 35-40 évesen, vagy most, 24 évesen). Van több köztes verzió is, ahogy azt már írták. Vársz még 1-2 évet, gyűjtesz szakmai tapasztalatot, megnyugszol a karrieredet illetően, és belevághattok a baba témába is (amit kívánok, hogy elsőre összejöjjön, de azért arra is kell időt szánni).


Vagy vársz 3-6 évet, még akkor sem vagy lekésve semmiről.


Én régebben 30 fölött akartam gyereket, most már mondjuk bánom egy kicsit, hogy nem állhattunk neki tavaly a munka miatt, hogy minél fiatalabb legyek, amikor születik. Aztán rájöttem, hogy kell az a fajta vágy, amikor annyira szeretnél gyereket, hogy a munkád is eltörpül mellette.

2015. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kicsit én is meglepődtem a sok negatív hozzászóláson, de sebaj. Ami a páromat illeti: ő 2 éven belül szeretne gyereket (azon belül szinte mindegy, mikor), tehát az ő részéről nincs ezzel gond. Nyilván szeretem a páromat, amúgy sem szülnék bárkinek, csak azért, hogy legyen gyerek. Bár ez lehet, hogy csak nekem ennyire egyértelmű. Arra, hogy el tudnám-e magam tartani egyedül, az a válaszom, hogy jelenleg is dolgozom, de a párommal együtt szeretnénk babát, nem valami egyéni akcióról lenne szó a részemről, szóval egyenlőre úgy számolok, hogy a gyereknevelésnek ő is a részese lesz, nem egyedül kell majd megoldanom mindent. :) Egyébként már ő is dolgozik, együtt élünk, stb.

Egyébként köszönök minden választ. Lehet a hozzáállásom valóban kicsit végletesre sikerült, de szeretem a munkámat, pont ez a baj, ahogy telik az idő, egyre kevésbé szívesen hagynám ott, miközben egyre inkább erősödik bennem az érzés, hogy nagyon szeretnék babát :) Párom is egyre gyakrabban szóba hozza, mondogatja, hogy milyen jó lenne. Szóval kicsit azt érzem, hogy túl sok mindent szeretné(n)k egyszerre. Egyébként az anyagiakkal nem lenne gond, pont ezért is aktuális a kérdés.

Viszont én is azt érzem, hogy még elég kiforratlan, hogy pontosan mik is a tervek diploma után (ma pl. külföldi munkavállalásról beszélgettünk a párommal), így mindenképpen pihentetjük a babatémát a párommal legalább diploma utánig.

2015. jan. 21. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!