Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sorban állás nyűgös babával,...

Sorban állás nyűgös babával, kisgyerekkel, mit gondoltok, illik, kellene-e előre engedni az anyukát ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnapi eset óta foglalkoztat a kérdés. Nyilván mindenkinek drága az ideje, de annyira felbosszantott egy nő. Nekiállt vihogni meg "szinkronizálni" egy nyűgös babát, meg vidulni a rosszalkodó kb ovis másik gyereken, de eszébe nem jutott volna az anyukának felajánlani, hogy menjen elé a sorban. (Nekem is vannak gyerekeim, igaz már nagyok, de ők is bírtak nyűgösködni). Kíváncsi vagyok, ki hogyan viselkedne, illetve mit várna ilyen esetben.
2015. febr. 5. 05:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
57%

"Az óvodás korú gyerek óvoda ideje alatt is lehet ügyet intezni"

Arról már hallottál, hogy napközben a szülők a munkahelyükön tartózkodnak, mialatt a gyerek az óvodában van? Jó, ahol kisbaba van, ott nyilván nem, de te honnan tudod, hogy előtte még hány helyen jártak, mi dolguk volt még aznap?


Egyébként én magam elé szoktam engedni a kisbabás, kisgyerekes szülőket a sorban, ha éppen ráérek, nem sietek sehová, és látom, hogy a gyereknél már elfogyott a cérna. Ettől függetlenül szerintem elvárni nem lehet senkitől az előreengedést. Viszont kigúnyolni egy gyereket csak mert sír, mert nyűgös, na az kimondottan tahóság.

2015. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egyetlen kismama vagy kisgyerekes sem várja el alapból, hogy bárki földre boruljon előtte, csak mert gyereke van/lesz. De ha valakiben van egy kis segítőszándék, emberség, empátia a másik iránt és valahogy segítséget nyújt- pl előreenged a sorban, átadja a helyet a tömegközlekedésen- az tényleg jól tud esni.


Nem akarom bántani én sem a mai fiatalokat, tudom, hogy fáradtak, sokat várnak el tőlük is, nehéz a táska stb, de volt, hogy én is kismamaként mentem busszal. Nem toltam bele a pocakomat senki arcába az ülés mellett, hogy ugyan álljon már fel, beálltam úgy, hogy ne legyek zavaró senkinek. Egy idős néni állt fel, hogy átadja a helyét, de visszautasítottam a kedvességét. Erre egy srác kapcsolt és szólt, hogyha szeretnék leülni, átadná a helyét. Neki szépen megköszöntem a kedvességét, és elfogadtam. Igen, jól esett.


Én úgy nevelkedtem, hogy a kisebbeken, elesettebbeken segítsek ha tudok. Mindig átadom a helyem idősebbeknek, kismamáknak gyerekeseknek a buszon-vonaton. Nekem ez alap, nem azért mert jófej akarok lenni- hanem valahogy ez a természetes. Gyerekeimet is így próbálom nevelni, példát mutatni nekik. Most nemrég sétáltunk a városban egy idős néni előttünk elesett, szaladtunk segíteni neki, és viszonylag sokáig kísérgettük szegényt, mert nagyon rosszul esett, azt hittem, hogy mentőt kell hozzá hívni. Boltban is segítek sokszor az időseknek levenni valamit, vagy leolvasni az árát, vagy kipakolni a kosárból.. ha éppen előttem vannak, vagy ha leesik valami felvenni stb. De nekem a szüleim is ilyenek- én ezt hozom otthonról.

2015. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
57%
Nem olvastam a válaszokat. Síró KISBABÁT elore engedném, de hisztiző óvodást nem. Tanítsa meg az anyja egy kis türelemre, nem olyan pici mar, kibírja. Az en lanyom is ovis, o sem egy türelmes típus, de eszembe sem jutna elvárni, hogy elore engedjenek. Ha pedig turelmetlenkedik, akkor raszolok hogy várni kell, sajnos ez van.
2015. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Julie S ***** válasza:
57%

En egyetlen kisebb (nem elelmiszer) boltban kertem meg az eladot, hogy hadd fizessek addig, mig az elottem levo csaj raerosen nezegette, amit meg akart venni. Mert a lanyom mar hisztizett, hanyatt akarta vetni magat a kendobol, mert ugye melege volt meg mehetnekje. A csaj meg meg utanam se sietett fizetni, de azert csunyan nezett rank.


Ezen kivul parszor elore engedtek mar minket itt-ott, de a fenti eseten kivul meg sosem kertem. En amugy nem szeretek asszisztalni egy feszengo, siro babahoz, mert egyertelmu, hogy olyankor neki nagyon rossz. Szerintem mindenkinek jobb, ha elore engedik a siro babas anyukakat. A nagyobb hisztizo gyerek persze mas eset.

2015. febr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
33%

35!

Mindig rajtad lógtak gyerekeid? Szerencsétlen. ... Se barát, se barátnő, se nagyszülő, se partner.... Xar életed lehet.... Vagy lehetett....

Mellesleg ha akarja az ember, meg oldja az ügyintézést gyerek nélkül is. Ahova még kell a gyerek, ott kívárja a sorát. Ha hisztizik a gyerek, akkor nevelni kell. Ja, nekem is van, tudom miről beszélek

2015. febr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, te egy nagyon bunkó anyuka vagy, nem lennék a gyereked. Sz.a.r lehet neki:)
2015. febr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
38%

45!

És neked ez miért fáj, hogy másnak esetleg nincs segítsége, ha ügyeket kell intézni???

Örülj, hogy a te életed hipiszupifasszantyú! Mondjuk attól, hogy neked hipiszupifasszantyú életed van, miért következik egyenesen, hogy másnak csak s..zar lehet, aki nem úgy csinálja, mint te???

2015. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
53%
40-es! De érdekelt, csak te azt nem vetted figyelembe, hogy hétfőn altatásos műtétje lesz a fiamnak, amit fontos megcsinálni, mert szükséges egy márciusi nagyobb műtéthez és nyilván nem ülünk ott a kisfiammal az ezer beteg között, hogy elkapjon valamit. Szerintem ez teljesen érthető, de az emberség annyira kiszorult már a világból, hogy miután elmagyaráztam ezt a nőnek, csak ennyit mondott: sz@arok a te gyerekedre.
2015. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes, amiket írtok.

1. Van olyan, hogy nincs kire bízni a gyereket. Pl. nagyszülők nincsenek, vagy messze laknak, a barátnők meg dolgoznak/otthon vannak több gyerekkel/fogalmuk nincs mit kell egy kisbabával csinálni.

2. Miért van a gyereknek melege a boltban? Ha több mint 5 percre megyek be egy boltba, az az első, hogy leveszem a gyerekek kabátját, sapkáját, hogy ne legyen melegük, míg kicsik voltak is kibújtattam őket az overálból.

3. Miért inkább a csecsemőket engedjük előre? Az enyémekkel például sokkal könnyebb volt bármit elintézni, míg babakocsisok voltak, mert ott elnézekődtek, kaphattak a kezükbe játékot. Persze volt, hogy elfogyott a türelem, de az ovis korú gyerekeknek szerintem nehezebb egy helyben ácsorogni egy sorban, elfáradnak, unatkoznak.

2015. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
43%

46!

Üdvözlöm édesanyádat és üzenem, hogy együtt érzek vele.


A masiknk: én sehol nem írtam, hogy szuper tökély életem lett volna, csupán azt hogy xar lehet, ha senki nincs, kire nem lehet egy gyereket rabizni x időre, hanem állandóan az anyja nyakán log.

2015. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!