Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sorban állás nyűgös babával,...

Sorban állás nyűgös babával, kisgyerekkel, mit gondoltok, illik, kellene-e előre engedni az anyukát ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnapi eset óta foglalkoztat a kérdés. Nyilván mindenkinek drága az ideje, de annyira felbosszantott egy nő. Nekiállt vihogni meg "szinkronizálni" egy nyűgös babát, meg vidulni a rosszalkodó kb ovis másik gyereken, de eszébe nem jutott volna az anyukának felajánlani, hogy menjen elé a sorban. (Nekem is vannak gyerekeim, igaz már nagyok, de ők is bírtak nyűgösködni). Kíváncsi vagyok, ki hogyan viselkedne, illetve mit várna ilyen esetben.
2015. febr. 5. 05:24
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
79%
7-es vagyok. Miért lettem lepontozva? Nem azt írtam, hogy márpedig előre kell engedni, ha nem tűnt volna fel. Szerintetek az normális, hogy egy felnőtt kigúnyol egy kisbabát vagy kisgyereket? Szánalmas.
2015. febr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
78%

En viccesen a gyereknek mondtam volna, h latod meg ez a furcsa neni is teged utanoz. Akkor elszegyellte volna magat szerintem:-D.

En babam meg nagyon kicsi, nem mindig bir ki egy bevasarlast, de nem varom el h eloreengedjenek. Ok hallgatjak ha nyugos es ha,nem zavarja oket kivarom a sort:-). Amugy a babysitteres otlet nagyon eletszeru. 'Andika le kell ugranom egy tejert, ugye suli utan at tudsz ugrani 15percre?;) huu, el kell mennem az orvoshoz, ugye el tudod logni az utolso oradat;)' vagy hogy gondoltad??

2015. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
60%

kisbabást előre engednék mert a kisbaba még nem tudja kontrollálni magát: levenni a kabátot ha melege van, inni ha szomjas, ráadásul gyakran fél óra egyáltalàn elindulni vele. Mentem már be 4 hónqpossal postàra, 5-en voltak előttem, de már akkor nyöszörgött mikor beléptünk. Ha rögtön előre engedtek volna el tudtam volna intézni, de nem tették ìgy feladtam. Mérges voltam utolag mert baromi nehezen es csak emiatt indultunk el otthonrol fagyban, es fontos level volt...megfogadtam legkozelebb ott maradok, ha sir hát sir legalabb majd magukba neznek..


Masreszrol 3-4 eves hisztigepeket nem engednek elore, igenis tanuljak meg a varakozast, ok mar tudnak inni kerni, leulni, jatszani, az anyuka meg ugyis edzett mar a hiszti teren, kezelje a dolgot.

de kisbabast nem elore engedni tahosag, akkor is ha cigany.

Megjegyzem a terhessegem alatt rendszerint a cigany nok pattantak fel eloszor az ulohelyrol, mivel nekik az egyetlen ami fontos, a gyerek...

2015. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
61%
Én senkire se tudom bízni a gyerekeimet, úgyhogy rendszeresen állok sorban egy-két-három nyűgös gyerekkel. Nem várom el, hogy előre engedjenek. Meg szerintem nem is lenne helyes, hiszen aki előre engedne, az nem csak maga elé, hanem az összes többi mögötte álló ember elé engedne be.
2015. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
78%

Hát bébiszitter felén sem terem a bokorban:-)


Azt azért el kell fogadni, hogy legtöbbször magunkkal kell vinni a babát, kisgyereket.

Falun megvan ennek a kultúrája. Előreengednek orvosnál, gyógyszertárban, kasszánál, még akkor is, ha éppen nem üvölt a gyerek. Nem elvárás, hanem emberség kérdése ez. Én is szó nélkül előreengedem azt, aki munkába rohan, és van 2 tétel a kosarában, én meg megpakoltam a nagy kocsit.

Felénk az idős ember sem várakozik olyan helyen, ahol álldogálnia kell, pl. a patikában akkor is előreengedem, ha gyerekkel vagyok, de pl. az orvosnál, ahol le lehet ülni, ők engednek előre.

A gyerekdokinál, ha nyűgös a gyerek, kimegyünk sétálni, tudjuk, ki után jövünk, ebből sincs gond.


Viszont Pesten hasonlót sem láttam, hát ott, ha muszáj, kiállom a sort, ha meg üvölt a gyerek, hát üvölt. Egyszer csak kijövünk, nem tart egy sor sem örökké. Ha meg valakit zavar a gyerekem hangja, az az ő baja, megvan a választási lehetősége. Ha még be is szól, max. értetlenül rábámulok:-)

2015. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp jobban ráérek, előre szoktam engedni, de nem várom el ugyanezt. Egyébként meg én igyekszem gyerek nélkül vásárolni (pláne most felöltöztetve lesznek nyűgösek a meleg boltban), de gyanítom, nem mindenki jó kedvében viszi magával.
2015. febr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
62%

Ennek az egésznek nem is szabadna kérdésnek lennie.

A picik nyűgösek, bemelegszenek, zárt térben nem tesz jót nekik a sok ember, tehát alapnak kellene lenni, hogy előreengedjék őket.


Ezzel szemben vannak olyan emberek, akiket már a babakocsi látványa is irritál.

Óriáskerekű ikerbabakocsink van (rosszak felénk az útviszonyok). Pestre mentem a kicsikkel, felszálltunk a villamosra (tudjátok, amelyiknél nincs szinteltolás felszállásnál).

Sokan voltak, az tény, de befértünk. Két nő meg lekapott a 10 körmömről, hogy hogy lehet ekkora babakocsival felszállni ide?! Menjek gyalog vagy taxival!

2015. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
61%
Én sem várom el, hogy előre engedjenek, de Nekem is volt egy olyan esetem, ami kiverte a biztosítékot. A lányom kb 1,5 éves lehetett, amikor teljesen letaknyosodott. Az orvostól haza felé, beugrottunk a gyógyszertárba, ahol kb. 1000 álltak sorba. A lányom a kezembe, és 5 perc után a vállamon el is aludt. Úgy álltam sorba, majd le szakadt a kezem. Senki nem mondta volna, hogy menjek elé. Azt persze meg tudták jegyezni, hogy milyen édesen alszik.
2015. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem várom el, mert tényleg lehet az előttem állónak is sürgős dolga, otthon várhatja a beteg gyereke, stb., nem tudhatom, de jól esik ha valaki megteszi.

Viszont van olyan helyzet ami egyértelműen bunkóság, az engem is bosszant. Pont pár napja történt meg velem, hogy egy pici papírboltba bementünk a babámmal, muszáj volt, persze melege lett, nyűgösködni kezdett. Előttem egy férfi állt (mi voltunk összesen ketten a boltban mint vevők) megvette amit akart, aztán kedélyesen elkezdtek csevegni az eladóval mindenféléről, az én babám hallhatóan egyre nyűgösebb lett, de nem szóltam, elkezdtem neki csörgetni a babakocsin lévő játékot, hogy lekössem, amíg kibeszélgetik magukat. Erre felcsattant az eladó, hogy na jól van, mondjam akkor, mit kérek, és közben lesújtó pillantás vetett rám és a csörgő játékra.. a másik vásárló szintén. Akkor már azért nem bírtam ki, és annyit azért mondtam, hogy elnézést, hogy a csörgéssel és a sírással zavarjuk a baráti csevejt, de ez egy bolt, máshol beszélgessenek engem meg szolgáljanak ki. Ilyen eset felbosszant, amúgy ha fontos kivárom a sort, ha nem fontos, és nagyon nyűgös a gyerek kijövök a boltból és visszamegyek ha rá tudom bízni valakire, és elintézem akkor.

2015. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
62%

Mint felnőtt embernek, eljut az agyamig, hogy egy gyerek, mondjuk úgy iskolás koráig nem mindig azt teszi, amit a szülei mondanak, vagy amit elvárnak tőle...

Vannak biztos neveletlen kölykök is, de nem minden esetben erről van szó.

De mit is vársz az emberektőikor manapság divat a másikat semmibe venni, az emberiességről pedig már azt sem tudják,mi az!

persze ha épp őket veszik semmibe, akkor hogy képzeli a másik...

Szánalmas!

A kérdésben szereplő helyzetben pedig én is elkezdtem volna poénkodni a nagyobb gyereknek, hogy lám-lám van, akit szintén nem sikerült anyukának megnevelni és még felnőttként is egy hisztirohamos 4évesként viselkedik!

2015. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!