Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti jelenleg ebben a helyzetben...

Ti jelenleg ebben a helyzetben, hogy döntenétek? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg anyagi okok miatt a párom szüleihez kellett költöznünk kb. 3 hónapja.

Én egy hónapja dolgozom egy új munkahelyen, a páromnak biztos állása van.

Viszont kiderült, hogy terhes vagyok. Aminek nagyon örülünk, de viszont bennem van a félsz.

Főleg az új munkahelyem miatt, sajnos nagyon nehéz dolgokat kell pakolni, emelgetni el kellene mondanom a terhességet, de akkor biztos, hogy elküldenek.

Illetve a lakhatást is meg kell oldanunk, én úgy gondolom, hogy 9 hónap alatt bőven össze tudunk így spórólni annyit, hogy a babának meg legyen mindene illetve egy albérletet is találjunk.

Csak egy rokontól elég lenéző megjegyzéseket kaptunk és nagyon rosszul esett, nem mi vagyunk az elsők akkikel ilyen történik és én bízom benne, hogy meg tudjuk oldani.

26/N



2015. márc. 20. 10:26
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
27%
Tévedés, ha valaki terhes - még akkor is, ha nincs róal papírja - nem küldhetik el.
2015. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Persze az enyém kiesne, ez is benne van a pakliban.

Itt semmiképp nem szeretnénk maradni, tehát első az, hogy elköltözzünk.

A párom nem keres rosszul, ide is csak 15e Ft-ot adunk havonta tehát nem nagy pénzkiesés.

Tudom, hogy ha elveteném egész életemben bánnám.

2015. márc. 20. 10:46
 13/46 anonim ***** válasza:
32%
Külföldön éltek?
2015. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Utánna kérdeztem, és hiába a terhesség miatt a munkaviszony védve van, ezalól kivétel a próbaidő.
2015. márc. 20. 10:47
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem élünk külföldön.
2015. márc. 20. 10:48
 16/46 intrepid ***** válasza:
58%
Kell hogy legyen családsegítő szolgálat felétek is, ott a lehetőségekről tájékoztatnak.
2015. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Igen ezeknek a dolgoknak utána járok, hátha van valamilyen lehetőség.

Köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 20. 10:55
 18/46 anonim ***** válasza:
53%

Irodában, asszisztensi munkakörben dolgoztam. Elvileg fizikailag nem megterhelő munka, főnököm nem is várt volna el ilyet, de amikor megjött a fél éves ásványvíz szállítmány, én simán behordtam.


De más pakolnivaló is volt és amíg a hasam fizikailag nem akadályozott, nem igazán kértem segítséget.

Egyszerűen nem hajolva emeltem, hanem guggolva, így a lábam és a karom kapta a terhelés zömét. Ha olyan volt, akkor többször fordultam a szokásosnál.


Pedig 48 kg-mal kezdtem a terhességet és a végére is csak 58-ig jutottam, ehhez vagyok kemény 155 cm.

2015. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
2%
Vetesd fel magad a háziorvossal betegállományba. Mond el neki, hogy nehezeket kell emelned, terhesen nem akarod vállalni. Betegállomány alatt nem rúghatnak ki, de továbbmegyek, terhesen sem. Tehát ha elmondod a munkahelyednek sem tehet semmit (kivétel, ha határozott idejű a munkaszerződésed, illetve a próba idő lehet még gond) mert védett vagy.
2015. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Jó persze, hogy nem megterhelő főleg hogy fél évente egyszer tetted ezt meg.

Itt napi 14 óra a munka amivel nekem semmi bajom nincsen mert szeretem, illetve nem vagyok én sem cukorból.

DE azért aki dolgozott már nagyüzemi konyhán tudja, hogy milyen.

Egy nagy edény 10-kgnál indul. Nem kihúzni akarom magam a munka alól, mert az lenne a célom, hogy még 2 hónapig el rejtegessem :)

2015. márc. 20. 10:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!