Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti jelenleg ebben a helyzetben...

Ti jelenleg ebben a helyzetben, hogy döntenétek? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg anyagi okok miatt a párom szüleihez kellett költöznünk kb. 3 hónapja.

Én egy hónapja dolgozom egy új munkahelyen, a páromnak biztos állása van.

Viszont kiderült, hogy terhes vagyok. Aminek nagyon örülünk, de viszont bennem van a félsz.

Főleg az új munkahelyem miatt, sajnos nagyon nehéz dolgokat kell pakolni, emelgetni el kellene mondanom a terhességet, de akkor biztos, hogy elküldenek.

Illetve a lakhatást is meg kell oldanunk, én úgy gondolom, hogy 9 hónap alatt bőven össze tudunk így spórólni annyit, hogy a babának meg legyen mindene illetve egy albérletet is találjunk.

Csak egy rokontól elég lenéző megjegyzéseket kaptunk és nagyon rosszul esett, nem mi vagyunk az elsők akkikel ilyen történik és én bízom benne, hogy meg tudjuk oldani.

26/N



2015. márc. 20. 10:26
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
51%
26-os elég görénymód ír, ilyenkor az irigység, a keserűség saját ab feletti bűntudat, és a sötétség elegye vezeti az író tollát. Sajnálom őt.
2015. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim válasza:
61%

Én ebben az esetben nem vetetném el.


Amíg próbaidőn vagy, bármikor elküldhetnek (terhesen táppénz alatt is). Valahogy próbáld meg kihúzni, amíg véglegesítenek és csak utána közöld.

Mennyi munkaviszonyod van? Ez fontos a táppénz és a pici után kapott ellátások miatt is. Tudnál a véglegesítéstől a szülésig táppénzen lenni? Van 2 éven belül 365 napnyi biztosításban töltött időd a tgyás-hoz, gyed-hez?

2015. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Nem ide születne a baba, ezért is így tettem fel a kérdést, hogy a 9 hónap alatt sikerülne összespórólni.

De mégegyszer köszönöm a használható válaszokat.

2015. márc. 20. 11:31
 34/46 A kérdező kommentje:

Persze, 5 évig folyamatos munkaviszonyom megvolt, a céget felszámolták és egy hétig voltam munka nélkül.

Nem szeretném, hogy innen elküldjenek a három hónapot valahogy kivárom és utánna elmondom, a szerzősés határozatlan idejű. A próba idő három hónap.

Ameddig bírom addig dolgoznék is.

2015. márc. 20. 11:33
 35/46 anonim ***** válasza:
24%

Nem tartanám meg.

Azt hittem, külföldön dolgozol, mert az ismerőseim, akik hasonló munkát végeznek, külföldön vannak, és nem beszélik az ország nyelvét.

2015. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
68%
Amit még nem értek: ha ilyen biztosra mondod, hogy 9 hónap alatt egy vagyont össze tudtok spórolni, eddig miért nem sikerült?
2015. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Ismét egy nem a kérdéshez kapcsolatos válasz-kérdés.
2015. márc. 20. 11:47
 38/46 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan a kérdéshez kapcsolódik. Csak nem kedvező számodra. Meg ha esetleg elgondolkoznál rajta, lehet, hogy nem az lenne, amit akarsz.
2015. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
54%

Te szerencsecsomag! SEMMIT ne emelgess legalább az első 10-12 hétben, mert simán elmehet a baba. :/


A kcsög rokonnal ne foglalkozzatok, nem az ő dolga, csak biztos nincs élete, ezért szól bele a tiétekbe.


Az viszont baj, hogy kivághatnak, így egy keresetből kéne megoldanotok mindent. Szerintem titkold, amíg lehet, és arra próbáld rávenni a kollégákat, hogy pucolj zöldséget, készíts elő, mosogass, ilyesmi, de ne pakolássz! :)


Sok sikert!

2015. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nem azért jöttem, hogy a magánéletemről is részletesen meséljek.

Feltettem egy kérdést, hogy ha tudnátok azt, hogy a feltételeket nagyjából megtudnátok teremteni a 9 hónap alatt akkor megtartanátok-e a babát 26 évesen. Mint ahogy egyik válaszoló írta, nem 100 ezres babakocsit veszünk hanem 40 ezrest, de ez csak egy példa.

Ennyi.

Az, hogy eddig miért nem sikerült? Mert most lettem terhes. Az, hogy milyen anyagi okokból vagyunk éppen ilyen kényszerhelyzetben, magán ügy!!! Egyáltalán nem ehhez a kérdéshez kapcsolódik.

Tehát aki tud felülbíráskodás nélkül válaszolni azt örömmel fogadom.

Mint ez mellet illetve ez ellen.

2015. márc. 20. 12:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!