Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti jelenleg ebben a helyzetben...

Ti jelenleg ebben a helyzetben, hogy döntenétek? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg anyagi okok miatt a párom szüleihez kellett költöznünk kb. 3 hónapja.

Én egy hónapja dolgozom egy új munkahelyen, a páromnak biztos állása van.

Viszont kiderült, hogy terhes vagyok. Aminek nagyon örülünk, de viszont bennem van a félsz.

Főleg az új munkahelyem miatt, sajnos nagyon nehéz dolgokat kell pakolni, emelgetni el kellene mondanom a terhességet, de akkor biztos, hogy elküldenek.

Illetve a lakhatást is meg kell oldanunk, én úgy gondolom, hogy 9 hónap alatt bőven össze tudunk így spórólni annyit, hogy a babának meg legyen mindene illetve egy albérletet is találjunk.

Csak egy rokontól elég lenéző megjegyzéseket kaptunk és nagyon rosszul esett, nem mi vagyunk az elsők akkikel ilyen történik és én bízom benne, hogy meg tudjuk oldani.

26/N



2015. márc. 20. 10:26
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Tehát próbaidő alatt vagyok, egy hónapja dolgozom itt. A cég üzemeltetője vállakozó.
2015. márc. 20. 10:59
 22/46 anonim ***** válasza:
41%

Nekem az a furcsa, hogy 3 hónapja olyan rosszul jöttetek ki a párod fizetéséből, hogy a szüleihez költöztetek, de most úgy érzed, ha neked nem lesz fizetésed, akkor is jól meglesztek majd a kisbabával albérletben.

Szerintem az anyagiakat kicsit szépíted, mert meg akarod tartani a babát, holott egyáltalán nem jött a legjobbkor. Téged tényleg elküldhetnek bármikor, amint megneszelik, egy terhességet pedig még az első időkben is nehéz titokban tartani. Fizikai munkát végzel, ez pont elég indok ahhoz, hogy ürügyet találjanak, miért nem tudnak tovább alkalmazni terhesen. GYED járna egyébként, vagy csak a GYES-re lennél jogosult?

A te helyzetedben az a probléma, hogy 26 évesen a képesítéseid ellenére vagy hiányából ilyen munkát találtál csupán, és ha visszakerülsz a munkaerőpiacra már egy pici gyerek anyjaként, ilyet sem feltétlenül fogsz. Ha meg akarod tartani a gyereket úgy, hogy emellett legyen előrejutási lehetőségetek is, szerintem nem kellene egyből albérletbe menni, inkább spóroljatok sajátra, vagy bővítsétek a szülői házra (szocpol azt hiszem megszűnik, de lesz CSOK júliustól, ami már használt lakásra és bővítésre is felvehető), és használd ki az otthon töltött időt egy piacképesebb szakma tanulására.

2015. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
62%
8 kg-ig szerintem emelhetsz, nekem a nagyobbik lányom egy éves volt, kb 8-10 kg és folyton emelgettem terhesen is, az még belefért. De én inkább megbeszélném főnökkel, egy konyhán akad sok más munka, és biztos, hogy a kollegák is tekintettel lesznek rád, figyelni fognak.
2015. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
85%
Az egyébként tévedés, hogy betegállomány alatt nem rúghatnak ki, már jópár éve lehetséges. Erre szerintem ne építs. Másrészt igaz, hogy nem rúghatnak ki valakit azért, mert terhes, de nyilván nem is ezzel az indokkal fognak..
2015. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi a próbaidő?

Be vagy jelentve a teljes munkaidődre?

Azzal legyél tisztában, hogy a munkáltatód azon melegében el fog bocsátani, mihelyt kiderül, hogy várandós vagy.

Ülj le, ossz-szorozz-parciálisan integrálj, aztán döntsetek közösen.

2015. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
38%

Öszefoglalva tehát:

- Már a terhesség előtt anyagi gondjaitok lettek.

- Ezt úgy oldottàtok meg, hogy anyósékhoz költöztetek.

- Felnőtt ember létezekre van képetek havi 15 ezerrel kiszúrni a szemüket

- Te annyira menekülsz a munka elől, hogy alig kezdtél dolgozni, már aznap teherbe ejtetted magad...

- Odaszülnél anyósék nyakára egy gyereket

- Már most azt számolgatod, hogy mikor hagyhatod abba a munkát


Hát ez gyönyörű. És Ezek után te mégis miféle pénzből és hol akarsz felnevelni egy gyereket, meg még félre is tenni? Komolyan kérdezem. Szerencsétlen anyósodnak meddig kell a felnőtt fiát, meg a drága menyét, meg még az unokáját is eltartani? 60-70 évesen is rólatok kell gondoskodnia, ti meg kemény tizenötezerrel szúrjátok ki a szemét? Az igen. Ez a felnőttség...

2015. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Nos már eléggé más irányba ment el a kérdésem.

Elmondtam egy két dolgot.

A kérdésre aki válaszolt és hasznos tanáccsal szolgált köszönöm!

2015. márc. 20. 11:10
 28/46 anonim ***** válasza:
88%

"ossz-szorozz-parciálisan integrálj, "

- és hamarosan megszületik a jövő legzseniálisabb MATEMATIKUSA.

2015. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Senki nem engedheti meg magának még itt sem, hogy ilyen hangsúllyal beszéljen.

Feltettem egy kérdést, de mindenki furkál bele a magán életbe, nem erről szólt a dolog.

2015. márc. 20. 11:13
 30/46 anonim ***** válasza:
55%
Rossz anyagi körülmények közé, anyósékhoz a gyerekszobába nem vállalnám be.
2015. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!