Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar olyan sok nő gyereket?

Miért akar olyan sok nő gyereket?

Figyelt kérdés

Vajon miért gondolják azt, hogy a gyereknevelés jó dolog? (Csak kíváncsi vagyok, senkit nem akarok megbántani ezzel a kérdéssel, aki gyereket akar. Én magam soha nem akarnék, de tudni szeretném, hogyan éreznek azok, akik viszont vállalni akarnak.)


19/L/L



2015. ápr. 14. 13:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

Én igazából mindig is utáltam a gyerekeket.Most se szeretem annyira egyébként.Aztán exemmel szerettem volna,ő nagyon jó apa lesz,ha gyereke lesz,ez biztos.Nem sikerült,megromlott a kapcsolat,külön mentünk.Mostani párommal véletlen jött össze,megtartottuk. 24 éves vagyok,a lányom 2,5 éves. Nem bánom,imádom,őrületbe is kerget sokszor,de unalmas lenne az életem,üres lenne,ha ő nem lenne. Ennyi örömöt semmi más nem tud adni.Nincs az a pénz,az a jó párkapcsolat,ami pótolhatná szerintem.

De mint írtam,továbbra se szeretem a gyerekeket annyira.Anyám mindig izél,menjek játszótérre barátnőket szerezni,hát mondom köszi,én nem mások gyerekét is akarom hallgatni még az enyém mellé,hanem olyan barátnő kell,akivel kettesben is tudok menni,és lássuk be,nagyon sok nőnek nincs segítsége,vagy nem akarja otthagyni a gyereket havi 1x sem a párjára egy szombat du 14-16 óráig sem.

2015. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig is szerettem a gyerekeket, szóval nálam soha nem is volt kérdéses, hogy szeretnék-e majd sajátot. Persze eleinte csak azt láttam, hogy a kisbabák meg a kis totyogósok olyan édesek, de aztán felnőttként rájöttem, hogy én a nagyobb gyerekeket, kamaszokat is szeretem, nem csak azokat a picikéket, akikkel gügyögni lehet (megvan persze annak is a szépsége), ezért is dolgozom tinikkel :) De ha nem kéne dolgoznom, és tele lennénk pénzzel, akkor legalább 4-5 gyerekem lenne. Más kérdés, hogy sajnos egyelőre a második sem akar összejönni :( Na mindegy, előbb-utóbb majd csak lesz, igazából hármat szeretnénk jelen körülményeink között. De ha ötösünk lesz a lottón, akkor így vagy úgy, de lesz öt is :D
2015. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen még én sem akartam. Terveztem, hogy majd egyszer, valamikor 30 után, és nem értettem, hogy lehet ennyire rákattanni a gyerek-témára. Aztán 26 évesen nálam is bekattant valami, szóval valami biológiai vagy ösztön-magyarázata kell, hogy legyen.


A húgom nem akart sosem gyereket, igaz, azt mondja, hogy neki túl nagy felelősség lenne. Nála lehet, hogy ez már nem fog változni.

2015. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%
Édesanyának lenni az egyik LEGCSODÁLATOSABB és az egyik legnehezebb dolog is a világon! Nehéz sokat éjszakázni, kezelni a hisztijüket és egyáltalán úgy nevelni, hogy az helyes legyen és még lehetne sorolni! De nem kell annál szebb amikor maguktól hozzádbújnak, átölelnek, azt mondja anya szeretlek (persze lehet így: ana szejetjek) ! Én olyankor elolvadok, mert nincs ennél őszintébb vallomás! Amikor kacaknak, önfeledten játszanak, csodás! Sokszor pedig egy mosolyuknál nem kell több! Jó érzés , hogy vannak nekünk és a nehézségek ellenére nem válnék meg tőlük és örülök, hogy vállaltam őket! Kislányom 4 és fél éves, kisfiam 22 hónapos! Néha hisztis, akaratos kis tünemények! Egyszerre nehéz és Boldog velük az élet! Én pl mindig is csak az anyaságra vágytam sose érdekelt karrier meg effélék, ha még nem is 19 évesen, de 23 koromtól már nagyon! Aztán a sors úgy hozta, hogy mire rátaláltam az igazira, meg volt 3 vetélésem is, 29 évesen szültem a lányom! Nagyon örülök, hogy ők vannak nekem, Boldog vagyok, hogy édesanya lehetek!
2015. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy ösztön. Amúgy az élet természetes rendje. Ahogy idősödik valaki, közelít az "elmúlás" felé, elgondolkozik, hogy mit is tett életében. Mi az ami továbbél, ha már nem leszünk? A gyermekeink. Utána az ő gyermekeik. Így tulajdonképpen halhatatlanok vagyunk. :) Persze ismerek olyan, akinél ez a vágy már 60 fölött jött elő. De akkor már késő. Szomorkodik is épp eleget.
2015. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy érdekes kérdés.Bár igazat megvallva a te korodban és még utána is eléggé kirázott a hideg, ha csak szóba került a téma. Mindig is 30 után akartam gyereket, és csak egyet.

Hogy miért akartam. Egyrészt ez az élet rendje (bár ezzel is vitáznék), aztán egy darabka belőlem, egy apából. Aztán mert kell hogy megváltozzon az életünk...

Lehet ez elég sok hülye érv, de örülök, h van a fiam. Igazán fantaszkius kölyök, nem feltétlenül megterhelő, sem anyagilag, sem érzelmileg, türelmileg. Nagyon sok időt töltünk együtt, nem megyünk egymás idegeire. Egyszóval jó!


De nem vállalnék többet!

2015. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Egy sztori kezdésnek:

Mikor az első gyerekem született, komplikációk léptek fel a szülésnél, a babának légzési nehézségei voltak, úgy volt, hogy elviszik a koraszülöttre. Nagyon aggódtam, kétségbeestem, de rendeződött az állapota, így másnap mellém került a baba, nem vitték át. Mondtam az orvosomnak nagy boldogan: most már nem kell aggódnom, minden rendben lesz ezután. Az orvos azt mondta, dehogynem, most kezdi csak az aggódást igazán az elkövetkezendő 18 éven át!

Miért is akarjuk ezt? 19 évesen még én sem akartam. Én szeretem a gyerekeket, azért is lettem óvónő. Azt is tudtam, hogy majd egyszer nekem is lesz, de csak majd, majd, majd. Szerintem ez a majd mindenkinél akkor jön el kortól függetlenül, amikor talál egy társra, aki úgymond az igazi lesz, akivel le szeretné élni az életét, együtt tölteni a mindennapokat, jóban-rosszban, és ha ez a társ megvan, akkor a kapcsolatban egyszer csak eljön az az idő, amikor újat, többet szeretnének egymásnak adni, és ez nem más, mint egy közös gyermek, szülővé válás, családdá válás, ez a szerelem megkoronázása, a kapcsolat következő szintje.

Én 19 évesen is tudtam, hogy szeretnék majd saját gyerekeket, de ez az érzés 28 éves koromra vált valóra, amikor a férjemmel mindketten már gyerekeket szerettünk volna, akkor tekintettem úgy rá, hogy ez az ember lehet gyermekeim apja. Amikor még csak együtt jártunk, akkor persze, hogy nem azt néztem, hogy kéne szülnöm egy gyereket, együtt jártunk, buliztunk, utazgattunk, kirándultunk sokat, éltük az életünket, együtt éltünk, összeházasodtunk, és csak ezután vetődött fel a gyerek gondolata. Én el sem tudom képzelni most már magunkat gyerek nélkül, úgy értem, furcsák azok a házasságok, ahol tudatosan tervezve nincs gyerek, pl. van egy ügyvédnő ismerősöm, 40 éves, 15 éve van együtt a pasijával, nem akarnak gyereket, mert ők így érzik jól magukat. Nekem meg ez a furcsa, érted, hogy valakinek mindene megvan, minden lehetősége adott, és 15 évnyi együttélés után sem akarnak gyereket...

19 évesen oké, hogy így érzel, de majd tényleg kíváncsi lennék rád 10 év múlva...

2015. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%
Majd gyere vissza egy pár év múlva, legyen az 3 vagy 13, biztosan változik a véleményed. Én magam mindig is úgy gondoltam, hogy nagy családom lesz, az egyik barátnőm viszont 23 éves koráig mondhatni undorodott a babáktól. Eltelt 2 év, és képzeld, majdnem egyszerre szültünk. Annyi a különbség, hogy mi a férjemmel terveztük, nála pedig "becsúszott", de mégse vetette el. Azóta nem adná ő se semmiért cserébe az anyaságot...
2015. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Mert ez az élet rendje. Felnövünk, benő a fejünk lágya, nem hiányoznak már a bulizások, megtaláljuk a férfit akivel családot akarunk alapítani. Minden élőlény alapvetően beprogramozott célja a szaporodás.

Azért az embereknél van néha kivétel, azok nem örökítik "magukat" tovább, ők meghalnak utód (gyerek) nélkül.


Egy érdekesség. Régebbi kultúrákban azt tartották, hogy amíg van aki emlékezik az emberre addig nem hal meg igazán. Na, aki családot alapít azokra mindig valaki emlkezni fog, ha más nem a családfáról. Aki nem vállal, az sajnos valóban meghal a halála napján, és "semmi" nem marad utána. Persze nem ezért szoktak az emberek gyereket vállalni, csak érdekességként.

2015. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Most ezt mondod majd 10 ev mulva vagy lehet annyi se kell mar hozza es maskepp latod majd.
2015. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!