Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar olyan sok nő gyereket?

Miért akar olyan sok nő gyereket?

Figyelt kérdés

Vajon miért gondolják azt, hogy a gyereknevelés jó dolog? (Csak kíváncsi vagyok, senkit nem akarok megbántani ezzel a kérdéssel, aki gyereket akar. Én magam soha nem akarnék, de tudni szeretném, hogyan éreznek azok, akik viszont vállalni akarnak.)


19/L/L



2015. ápr. 14. 13:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
mert ezért nő
2015. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Azért mert az ember egyik legerősebb természetes hajtóereje ez. (szaporodás) A gyermek részben olyan, mint életed fő alkotása. Megszülöd és formálod, alakítod, szeretgeted. A te véred, a te munkád.
2015. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mert ez az élet rendje,ez van belénk kódolva.. a szaporodás mindenek előtt! :D Viccet félre téve,valóban ösztönösen jön,bár vannak kivételek. A hormonok dolgoznak.. van akinél hamarabb jön a vágy,van akinél később,van aki szembeszegül a vágyaival,mert mást nem tehet. Az én hugom későn érkezett a szüleimnek. Inkább a ,,gyerekem,, volt mint a hugom. Nekem Ő nem teher volt,hanem áldás.És szerettem vele foglalkozni. Aztán amikor elkerültem otthonról,és lett egy komoly kapcsolatom,nem is tétováztam sokáig,hamar belevágtunk a baba projectbe. 21 múltam amikor anya lettem. Azóta is élvezem az anyaság minden percét...vannak is 3-an! :D
2015. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokan nem akarnak. Régebben természetes volt, hogy a nő életéhez a gyermekvállalás hozzátartozik. Manapság inkább az a jellemző, hogy nem gondolnak rá a lányok, aztán szerelmesek lesznek, megházasodnak, akkor viszont már szükségszerű, hogy gyerek is lesz. A mai szingli lét miatt is sokan mondják, nem akarnak gyereket. Aztán megismerkednek valakivel és hirtelen ők sem értik, de akarnak vele egy közös gyereket. Nem minden nő születik úgy, hogy már oviban vagy iskolában tudja, ő hány gyereket akar. Soknak először kell, hogy megjelenjen az életében egy partner és akkor kezd el csak gondolkodni a gyerekvállaláson.
2015. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Viszont bőven vannak nők, akik tudatosan nem akarnak vagy semmilyen késztetésük, vágyuk nincs egy gyerek után. Ezért nem gondolom, hogy minden nőbe bele lenne kódolva, hogy anya akar lenni.
2015. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ferdül a világ rendesen....
2015. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ferdül-e a világ. Szerintem régen is voltak ilyen nők, talán kevesebben, mert a környezetükben nem volt elfogadott a gyermektelen életmód és a társadalmi nyomás is erősebb volt. Nem igazán láttak rá példát, hogy egy nő például gyermekvállalás helyett inkább festeni akar vagy harmadik világbeli országokba menni ápolónőnek, mert úgy érzi, ez az élete célja, amiben kiteljesítheti magát, attól lenne boldog. Egyetlen perspektíva volt, talán nem is gondolkoztak rajta, akarnak-e gyereket, mert értelme sem lett volna. Tudták, hogy férjhez mennek, gyerekük lesz. Szerintem az a baj, ha valaki valamilyen nyomásra vállal gyereket, pedig egyáltalán nem akarna.
2015. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Igen... a muszájból gyerek szüléseknek értelme nem sok van,főleg hogy a gyerek/gyerekek isszák meg a levét.Ezzel teljes mértékig egyet értek veled. Nem egy ilyet látok nap mint nap. Szomorú.
2015. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!