Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit és milyen alkoholos...

Mennyit és milyen alkoholos italt engednétek inni a 16 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 16:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Akik azt írták, nem kell nekik, meg hogy majd ha 18 lesz. Miért, 18 évesen érett lesz, rá, hogy igyon? 17 és fél évesen pedig nem?

Ha rád csapja az ajtót 18 évesen és elmegy berúgni az rendben van?mert van már 18 ?:) na ne már!

Kell neki, mert kíváncsi tini és pont! Természetesen ha nem hát nem..de azért ez ritka!

2015. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
szerintem is jobb ,ha felugyelettel csipne be egy kicsit.es akkor mi van?semmi baja nem lesz tole ,tudja mit bir ,hogyan hat ra.amugy is az aggodo ,prud szuloknek uzenem ,hogy a 16 evesek nagy hanyada mar tul van elete elso berugasan.szoval felesleges ez az alszentseg ,ha a baratnokkel meg bevernek egy uveg vodkat mikor idezojelesen ott alszanak valamelyikuknel...
2015. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom mi ez a kardoskodás a "igenis igyon az a gyerek, mert különben a következő alkalommal egyből bepiál és lerészegedik " véleményen levők részéről, mivel a válaszolók 90% ezt képviseli, szóval nincs nagyon kivel vitázni.

Mindenesetre leírom az én véleményemet, hogy legyen kit lepontozniuk.

16 évesen azért már jobb esetben elég érett ahhoz, hogy tudja mi helyes és mi nem, illetve hogy mit szeretne és mit nem. Ilyenkor már késő tiltani dolgoktól, nyilván meg tudja oldani, ha akarja. Viszont ettől még szülőként nem kell helyeselni vagy a kezébe adni, azt gondolván, hgoy ezzel védjük meg. Az alkohol nem egészséges a szervezetnek, és megnézem a szülőt, aki szándékosan mérgezi a gyerekét. (bár van aki a kutyáját is csokival tömi, hogy ennyitől nem lesz baja...)

Ugyanmár... mindenki gondoljon vissza, hogy tini korában hányszor részegedett le, hány házibuliban hányt és ezt hányszor ismételte meg a rosszullétek és lebukások ennek ellenére...

2015. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#13-as...

Nem szeretnék vitába bonyolódni, de érdekes, hogy azt írod "16 évesen elég érett ahhoz, hogy tudja mi helyes és mi nem" De ahoz nem elég érett, hogy otthon a szüleivel megigyon egy pohár bort, ami nem mellesleg még egészséges is :D Kicsit ellentmondásos. Nem arról volt szó, hogy rúgjon be mint a csacsi. Nyilván a kérdező sem erre gondolt.

Visszagondoltam. Én már 14 évesen ihattam pár kortyot apám söréből...és nem lettem megmérgezve.

2015. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
4%

18.32-es értek egyet.

4-es vagyok. Nem túlzottan érdekel a lepontozás, nem pontot gyűjteni járok ide.

Tudjátok, én alapból nem szeretem, hogy ha kell, ha nem, vedelnek az emberek és alkohol nélkül nem tudnak semmilyen eseményt elképzelni (tisztelet a kevés kivételnek). Ezt a véleményemet közvetítem a gyerekem felé. Ennek ellenére természetesen tudom, hogy úgyis kipróbálja, de attól még a saját véleményemet fogom képviselni. Ez pont hogy nem álszenteskedés szerintem.

Én is ittam, be is rúgtam kamasz koromban. Már nagyon régóta nem iszom alkoholt, nem is kívánom, nem szeretem. És láttam, hogy hova vezet, ha valaki rákap. Több közeli ismerősöm is meghalt már az alkohol miatt, amit volt szerencsém végignézni. Hadd ne kelljen már örömmel asszisztálnom ahhoz, hogy iszik a 16 éves gyerekem. Semmi szüksége rá, persze később sincs. Lehet, nektek elképzelhetetlen, de lehet élni alkohol nélkül is.

2015. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
4%
Ja, és még valami az érthetőség kedvéért: nem tiltom meg neki. Hanem a véleményemet elmondom, amit ide is leírtam, hogy nem javaslom, nem helyeslem, és hogy miért nem. És annyit kérek, hogy az én jelenlétemben ne mérgezze magát vele. KÉREK. Nem tiltok, pontosan tudom, hogy azzal semmit nem érek el, én is voltam kamasz és nem felejtettem el, milyen volt.
2015. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
őőőőő nem tudom nekem még kicsi a lányom hálisten de emlékeim szerint amikor először ittam alkoholt, nem kérdeztem anyukámat, mennyit lehet...
2015. máj. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igazából ennyi idősen már a legtöbb tini bulizni jár, barátokkal iszogat, vagy éppen be is csiccsent.

Ti otthon hiába nem engeditek, a barátokkal úgyis fog inni, ha akar.

És ehhez nem is kell este legyen, a nyári szünetben délután kettőkor is ihat.

Lepontozhattok, de ez így van, mindig is így volt.

2015. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Becsiccsent? Már 10-15 éve is a 16 évesek színeset ásítottak, meg csacsi részegre itták magukat a szórakozóhelyeken, nem hogy most... Max. az akadályozza meg őket, ha nem adják ki a piát, de hát erre van a bolt, meg az egy-két 18 éven felüli, aztán megisszák a szórakozóhelyre menet, még olcsóbb is...
2015. máj. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, hidd el, a legtöbb helyen kiadják az italt. Főleg egy lánynak, hisz ott a smink, csini ruha, akármi, amivel idősebbnek tűnhet. Nekem legalábbis 16 évesen bőven kiadtak mindent.
2015. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!