Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak akik tudatosan egy...

Vannak akik tudatosan egy gyereket vállaltak? Nem lesz boldogtalan a lányom?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy akiknek egy gyereke van,hogyan élnek. Nem boldogtalan a gyerekük? Mit csinál egész nap egykeként? Mi anyagi okok miatt döntöttünk az egy gyerek mellett. Szeretnénk mi még egyet,el is bírnánk,de olyan spórolósan. Én meg nem akarok mindig kiszámolva lenni,később meg ugye minél nagyobb,annál több pénz is egy gyerek. Ha visszamegyek dolgozni,kb pont jól meglennénk hárman. Egy gyereknek még tudunk mindent venni,elmenni ide-oda, de kettőnél már több a lemondás. Nem tudom mi lenne fontosabb,egy testvér,vagy a jólét? Nem érezné-e magát egyedül,ha csak velem játszhatna? (én utáltam egyke lenni) Viszont ha meg lenne testvére,akkor meg lenne úgy pénz állatkertre,fagyira,különórákra,ha kell magántanárra stb stb. Csak ha belegondolok,hogy egyedül fog itt játszani összeszorul a szívem :-(
2015. máj. 14. 09:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom egyébként, miért magyarázat, hogy legyen valakije, ha mi már nem leszünk. Nem lesz egyedül. Miért lenne? Nem csak testvér létezik mint opció. Valószínűleg az egykének is lesz párja, családja, gyermeke. Mert oké, szép és jó, hogy legyen testvér. De mi van akkor, ha később nem jönnek ki, ami a szülőknek meg szívfájdalom..
2015. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én egyke vagyok és soha nem hiányzott a testvér. Nem játszottam egyedül, mindig voltak barátaim. Nem is értem, honnan veszed, hogy aki egyke az mindig egyedül van. A fiamnak sem tervezünk testvért. Nekünk fontosabb, hogy úgy tudjuk felnevelni, ahogy szeretnénk, meg tudjuk adni neki, amit szeretnénk. Itt most nem elsősorban a fagyira és társaira gondolok, hanem mondjuk a taníttatására. Ezzel adunk alapot a jövőjének és ez nagyon fontos, fontosabb, mint egy bizonytalan testvéri kapcsolat (mert sok a rossz testvéri viszony is ám). Nekünk legalábbis fontosabb.
2015. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11-es, én vagyok az egyke, akinek korán meghaltak a szülei.

Nekem is van párom, gyerekem (novemberben jön a második is), és a férjem családja szeret engem, befogadtak.

Mindezek ellenére hiányzik az a valaki, akivel együtt tudnék emlékezni a szüleimre, a velük töltött időre, a közös gyerekkori élményekre, a mi családunk emlékeire.


Na most az a férjemmel, anyósommal meg az ő testvéreivel nem megy, bármennyire jóban is vagyunk.


Bár tudom, hiába is magyarázom ezt, egyedül csak az fog engem megérteni, aki fiatalon elvesztette a szüleit, és nem maradt utánuk senkije (nem számítva a nyolcvanon túli nagynéniket, meg 1-2 távoli unokatesót, aki 5 évente egyszer jön felém).


Arról nem is beszélve, hogy mi garantálja azt, hogy a gyerekemnek lesz párja és családja? Mert bizony van 2-3 egyke ismerősöm, akik soha nem találtak párra, viszont eltemették már a szüleiket is. Naponta sírnak a facebookon, mennyire keserű az életük így.


Persze mindenki annyi gyereket vállaljon, ammennyit el tud tartani. De a fenti problémával akkor is számolni kell szerintem.

2015. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és még valami: a testvérek közötti kapcsolatot a neveltetés nagyban meghatározza. Férjemék hárman vannak testvérek, és irígykedve nézem, mennyire szeretik egymást, és összetartanak. Anyósomék négyen vannak. Sokszor végighallgattam már, hogy naponta hívja anyósom egyik vagy másik húgát, és olyan kedvesen, szépen beszélnek egymással...Na, ez az én életemból mindig hiányozni fog.
2015. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van testvérem, értem, hogy hiányérzeted van. Minket szépen neveltek, mégis a tesvtéremmel olyan ellentétes a természetünk, hogy az borzalom. Ki vagyok vele segítve. A szülőkhöz is felváltva járunk, hogy találkozni se kelljen. Szóval nem csak a nevelésen múlik!
2015. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi 2 gyereket akartunk, de maradunk egynél, a betegségem mellett úgy tűnik egyet bírunk el.

Viszont én figyelek arra, hogy közeli kapcsolata legyen az unokatestvéreivel, illetve én is tartom a kapcsolatot az enyémekkel, szóval ha valami történne velünk a férjemmel, akkor is maradna neki 2 nagynéni, 2 nagybácsi, 4 nagyszülő és 10 különböző korú unokatesó (3 évestől a 40 évesig) akikkel ápoljuk a családi kapcsolatot. Nem lenne egyedül, ezek közül az emberek közül bárki bármikor befogadná, segítene neki.

2015. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%

ha egészségesek vagytok, akkor legye tesó! nem a magánórák adnak igazi örömet hanem a sok kacagás játék a tesóval...

nagy boldogság látni a gyerekeimet együtt játszani, öröm látni mennyire szeretik egymást

2015. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!