Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon kislányt szeretett...

Aki nagyon kislányt szeretett volna és fia lett (vagy fordítva), mennyi idő után barátkozott meg a gondolattal, mikor kezdett örülni neki?

Figyelt kérdés

Átvált ez ilyenkor valaha? Hogy a végén arra gondoljunk, hogy jobb is, hogy így alakult? Vagy mindig marad egy kis ellenérzés, hogy szeretem, imádom, de csak kislányt/kisfiút akartam volna?

Nálatok hogy volt?


2015. júl. 4. 20:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én akkor ezt kérdeztem, sokat segítettek a válaszok. Ma már el sem tudnám képzelni másképp. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Menni fog, ne aggódj, imádni fogod.

2015. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

7 és 9.

Én egy szóval sem mondtam, hogy nem fogok örülni neki, vagy nem fogom szeretni, persze, hogy imádni fogom, akkoris ha fiú lesz! De hiába hazudnám azt magamnak és másoknak, hogy mindegy, ha egyszer nem az! Ezt nem lehet könnyű megérteni olyanoknak, akiknek tényleg mindegy volt. Évekig amúgy pont emiatt halogattam a gyerekvállalást, régen tényleg csak kislányt tudtam elképzelni és úgy éreztem hogy nem tudnék örülni egy fiúnak. Már ez megváltozott, örülnék fiúnak is, imádnám, de szerintem sose fog változni, hogy kislányt akarok, ha várok még 50 évet, akkor sem. 29 fele battyogok és minden vágyam egy gyerek, bármit képes lennék feladni érte, nem érzem úgy, hogy nem állnék készen, csak mert jobban szeretnék kislányt. Ez kérdés is azért született meg, hogy egyre inkább felkészítsem magam egy fiúcskára, nagyon rá szeretnék hangolódni, de nehezen megy...Már ott megakadok, geyszerűen nem létezik egyetlen fiúnév sem ami tetszik. Egyik sem tetszik. Lánynévől meg alig tudok válogatni, tetszik vagy 10-15 legalább. És igen, nem szeretem a kéket, a kisfú ruhákat, játékokat, de imásom az aranyos kis rózsaszín virágos cuccokat, babákat... A baj az, hogy a férjem csak 1 gyereket akar, meg igazából én is inkább csak egyet szeretnék, így ha fiú lesz, akkor azzal is szembesülnöm kell, hogy soha nem lesz kislányom.

2015. júl. 5. 13:06
 13/18 A kérdező kommentje:

ma 11:37

Nagyon kösöznöm, hogy megosztottad velem a kérdésed! Nagyon jó volt olvasni a válaszokat, sokat segített, tényleg :D

(Amúgy, csak nekem tűnik fel mennyivel kedvesebbek voltak régen az emberek a gyakorin?)

2015. júl. 5. 13:23
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Hmm..érdekes a felfogásod! Ha szereted a cuki rózsaszín cuccokat, akkor vegyél magadnak. Ugye nem csak azért kell gyerek, hogy TE játszhass a játékaival?? Mintha nem is kisbabára vágynál hanem játékokra! De azt meg gyerek nélkül is vehetsz. Nem tudom miért érzed úgy hogy kimaradnál valamiből ha fiad lenne.

Ismerek vkit a családból, aki csak és kizárólag kislányt akart. 3 fia lett. Teljesen be volt zsongva hogy legalább az unokája lány lesz. Ez az imádat és öröm egészen a kislány 3 éves koráig tartott. Azt mondja mostmár sokkal nehezebb vele mint a fiaival volt, és most jött rá hogy neki mekkora áldás volt, hogy fiai lettek.


Félre ne értsen senki, én nem vagyok kifejezetten fiú-párti, csak azt mondom, az érzéseink sokszor félrevezethetnek, és néha a dolgok úgy vannak rendjén ahogy jönnek. Egyelőre felesleges is ezen aggódnod. Az is lehet hogy lányod lesz. Minek stresszeled magad előre a semmin?

2015. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
29 éves vagyok én is, augusztban születik meg a kisfiam. Apukám nem volt, csak anyukám, nagymamám nővérem és én, pasi sehol. Mindig csak lányban gondolkodtam, az is elhangzott hogy fiút nem szülök. Anyósom is mindig mondta szegény hogy az ő fiának kislánya lehet, tuti az lesz, én anyukám is csak lányunokára gobdolt, amikor megtudta hogy jön az unoka rózsaszín hellokitty zoknit vett neki:) Hozzáteszem amikor nekiálltunk a babaprojektnek néztem a napokat hogy tuti napokkal ovu előtt legyünk együtt növelve az esélyeket, minden naptárbabona szerint kislányunk lenne. A munkahelyemen is mindenkinek lánya van. Amikir teherbe estem azt mondtam ha mégis fiunk lesz megérdemli, jöhet. A 12 hetes uh előtt azt álkodtam kétszer is hogy kisfiú. Az uh-n nem látszott semmi. De ránéztem az uh képre, és annyira kisfiúnak láttam. Kicsit azért reménykedtem még. A 19. héten úgy feküdtem le az uh vizsgálathoz hogy adfig el.nem megyúnk amig nem mond a doki nemet. A 10. másodpercben behozta a doki a képet kondta hogy elég egyértelmű, és bár mi még nem láttuk azonnal rávágtam hogy ugye fiú? Aztán annyira egyértelmű lett a kép hogy elnézhetetlen. Kicsit csalódott voltam, főleg hogy a képen még csúnyácska is volt, mibt egy kis aszott öregapó, nem láttam benne magunkat. Anyukám is.visszakérdezett hogy ez biztos-e, de este már ő is vigasztalt, pedig már nagyon beleélte magát a lányba, a nevén hivta. Ez egy pár nap utánra jobb lett, kezdtem.elfogadni. A 30 heten elnentünk 5Dre, és megláttam a gyönyörűvé fejlődött kisfiamat szép, babaarcú vonásokkal, aki rám hasonlit. Azt hiszem itt nyugodtam meg, hogy márpefig nekem lesz egy kisfism, és ma már büszkén mondom mindenkibek ha megkérdezik, hogy kisfiú:) Pedig mi is egy gyereket akartunk, igy azért nem zárom ki a kistesót 100%ra. A babaszoba és minden cucc semleges színű, ahogy babaruhából is csak az kék amit kaptunk. Szerintem ez nálad is el fog múlni, vagy még a pocakodban vagy legkésőbb ha megszületik. Ne legyen lelkiismeret furdalásod ha csalódott vagy, attól még imádni fogod, a csalódottság meg hamar elmúlik majd:)
2015. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

ma 14:55

Mesterfokon tudod kiforgatni az ember szabait... Nem tudom hol láttál olyat, hogy azt írtam volna, hogy azért akarok lányt, hogy játszak a játékaival. Biztos... 29 évesen fejjel, csak barbizni akarok, azért kell nekem gyerek...

2015. júl. 5. 17:47
 17/18 anonim ***** válasza:
11. vagyok, örülök, hogy segített. Jó fejek voltak a válaszolók tényleg. Manapság is ki lehet fogni, de valóban rosszabb a légkör valamivel. :)
2015. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kisfiam van :)


1.fiunknal: Nagyon fiut szerettunk volna foleg a ferjem. Aztan 19. uh-on mondtak,hogy lany. Vizsgalat utan bevonultam a wcre es elkezdtem bogni :D De mikor jott ertem a baratnom, mar majdnem a nyakaba ugrotam,hogy: kepzeld, lanyom lesz :))) Tobb uh nem volt, kulfoldon elunk.

Szulesnel miutan megszuletett a baba, a szuleszno felemelte es kozolte : its a boy!!! Mi meg csak neztunk a ferjemmel. A ferjem azonnal elsirta magat oromeben , nekem kellett par masodperc mire felfogtam,hogy fiunk szuletett , de csak a meglepetes miatt. Nagyon orultunk, hogy teljesult a vagyunk es fiunk lett pedig addigra teljesen elfogadtuk mar azt,hogy lanyunk lesz es orultunk is neki.

2. fiunkal en lanyt vartam, ferjemnek mindegy volt. Aztan a 20. heten tuti biztosra mondtak,hogy fiu. Es en annyira orultem neki,hogy szamomra is hihetetlen volt a sajat oromom. Mindenkit felhivtam,hogy en bizony 2 fius anyuka leszek es a mai napig annyira buszke vagyok erre. Most 6 es majdnem 3 evesek a fiaink,

Most kezdtunk el probalkozni a 3. babaval, nagyon lanyt szeretnek de ha kisfiu lesz akkor is nagyon boldog leszek :)

2015. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!