Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren minden közös?...

Játszótéren minden közös? Jogosan haragudtak meg?

Figyelt kérdés

Egy éves kislányom csak járássegítővel tud menni így azzal járunk a játszótérre. Csakhogy ma kérdezte az egyik anyuka hogy a fia jatszhat-e vele? Az említett kisfiú egyébként a saját játékával is durván játszik mi viszont vigyázunk a mienkre. Ráadásul ez elég drága is volt.

Mondtam hogy nem szeretnénk ha játszanának vele mert mi is csak közlekedni használjuk.

Erre azt mondta, hogy a játszótéren minden közös. És több anyukával pusmogtak rólam.

Egyébként mi sem használjuk mások játékait. Meg nem ugyanaz egy 200 Ft-os lapát vagy egy 15 ezres járássegítő.


2015. júl. 9. 13:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
39%

Egy-két-három vagy akárhány éves gyerekek nem kérhetik kölcsön egymás játékát a játszón????? Miért kéne egy háromévesnek olyan távolságtartónak, elidegenedettnek lenni, mint egy felnőttnek? Hogy jön ide ez a biciklis hasonlat? Mióta van igénye egy fenőttnek arra, hogy más biciklijével menjen egy kört???

Egyéves gyerek nem akarja más játékát kölcsönveni? Majd akarja fél év múlva... Kábé minden gyerek lapátja, vödre, akármije kell majd neki, kizárólag a sajátja nem... Meg lehet kérdezni, ha igent mondanak megköszönni és később visszavinni, ha nemet mondanak akkor is megköszönni és odébbállni. A gyerekek sok mindent csinálnak, amit a felnőttek nem, mégse várjuk el tőlük, hogy felnőtt módjára viselkedjenek, mert az nem lenne természetess. Ilyen a játékokon való osztozás is. Tök életszerűtlen arra nevelni egy egyéves gyereket, hogy nem nyúlhatsz hozzá semmihez, amin nincs rajta a neved és te se adj oda senkinek semmit mert azonnal neki fog esni egy pörölykalapáccsal és tönkre zúzza.

2015. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
75%
3 gyerekem van,de én se vittem soha Őket járássegítővel a játszótérre(és máshová sem).Mivel a többieknek ez újdonság ott a játszótéren,értelem szerűen "rárepülnek",hiszen kicsi gyerekek,akik mindenre kíváncsiak.A kismotor,vagy tricikli általános dolog(a játszón)az nem vívja ki az extra figyelmüket.Ha tényleg ennyire félted a cuccot,egész egyszerűen nem vidd azzal!Bár semmi közöm hozzá,de nem a legegészségesebb dolog a járássegítő,pláne nem ilyen hosszú távon használva.Az én gyerekeim leginkább felálláshoz használták,illetve ültek előtte és játszottak vele....
2015. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
69%

De Kérdező! Te visszaolvastad a soraidat? 'A legszebb vödrünk'...Egy nyavajás homokozóvödörről van szó, ha olyan szép az a vödör és sajnálod, ha összekarcolódik, ne vidd a játszóra, játszon vele otthon a gyereked!

Egyébként pedig a gyerekek nem így működnek, mint ahogy te elképzeled. Nem adok egy pár hónapot a kislányodnak, és mindenki játéka ezerrel jobban fogja érdekelni a sajátjánál. És ha ilyen mereven ragaszkodsz majd az elveidhez /hogy minden gyerek játsszon a sajátjával/, nagyon sok kellemetlen pillanatot kell majd átélned és.rengeteg felesleges feszültségforrásnak teszed ki magad és a lányod.

2015. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Ha rendeltetésszerű használat közben osszekarcolódik egy vödör az oké. De szerinted az normális hogy veszek egy vödröt az egy évesemnek (mert mégiscsak neki veszem) és egy vadidegen gyerek addig dobálja a földhöz amíg szét nem reped?

Most már lassan azt írjátok hogy ne is vegyek játékot a gyerekemnek csak ha az is belefér hogy idegenek tönkre tegyék.

2015. júl. 10. 19:06
 35/41 anonim ***** válasza:
62%

Kicsit rápörögtél erre kérdező. :) Majd rájössz, ha közösségbe megy a gyerek, hogyan működnek a dolgok.

A motor odavaló, meg a bicikli is, mivel az játék. A járássegítő is lehetne odavaló, ha nem adod oda, akkor nem oda való, tehát ne vidd. Ilyen egyszerű. Az oviban is azért mondják, hogy ne vigyen a gyerek játékot, mert a többi is akar vele játszani, értsd meg. Nem kötelező odaadni persze, de akkor ne sértődj meg, ha megszólnak, hogy irigy vagy.

2015. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
63%

Végignézted, ahogy széttörik a játékot? Miért nem szóltál?


A járássegítő meg otthonra való! Az életben senkit nem láttam azzal vonulni játszótérre! Tedd sportkocsiba és told azzal!

2015. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Nyilván nem néztem végig. Hallottam hogy valami nagyokat csattan de a kislányomat hintáztattam nem mentem oda megnézni. Csak később láttam hogy a vödrünket dobálja de akkor már el volt repedve. Természetesen rá szóltam. Sőt az anyjának is említettem de annyit motyogott hogy fogyóeszköz.

Amikor Pesten voltunk rokonoknál akkor sok gyereket láttam járássegítővel. Az egyik kislányé például olyan volt mint egy babakocsi. Senki nem akarta szétbarmolni. De többeknél láttam.

2015. júl. 11. 15:15
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
A 32. válaszoló vagyok,és tősgyökeres budapesti....lehet,hogy vak vagyok,és nem a "megfelelő" kerületekben lakunk(bár ezek a legjobb kerületeknek számítanak),laknak a rokonok,barátok(III.V.XIV.XVI.)de én sehol nem láttam még járássegítővel kicsiket....
2015. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Mi Újpesten voltunk rokonoknál. Nem tudom az melyik. De láttam nem egyet.
2015. júl. 11. 20:20
 40/41 anonim ***** válasza:
81%
Akkor tanulj saját károdon! Félted a dolgaitokat, ne vigyél drága cuccokat a játszótérre! Hintázzatok, bogarásszatok, nem kötelező homokozni.
2015. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!