Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan anyukár...

Mit gondoltok az olyan anyukáról aki jobban túrja a homokot mint a gyerekek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy teli seggel beül a homokozó közepére és építi a homokvárakat meg minden. Akkor is amikor a gyereke eljatszik egyedül. Láthatóan a maga örömére?

Nálunk van egy ilyen. Csupa homok mindene úgy néz ki mint a disznó.

Ráadásul a lányom aki eddig egyedül is elvolt ma kitalálta hogy én is üljek be mint a Lotti anyukája. És nem mondhatom hogy a felnőtt nem viselkedik így mert Lotti anyukája is felnőtt.

Jól gondolom hogy ez a nő még maga is gyerek és nem érett még a gyerekvállalásra?


2015. júl. 23. 09:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
95%
bölcsödei dolgozóként én is beültem a gyerekek mellé várat építeni velük, tök jó móka volt, most gyes-en vagyok itthon az 1 évesemmel, ha érdeklődik majd a homokozó után biztos hogy vele is fogok építeni... kétlem, hogy 40 éves fejjel, 2 gyerek mellett ne értem volna meg az anyaságra... azért mert te nem akarsz leülni a gyerekeddel homokozni, ne mond már hogy az a nem normális hogy más odaül...
2015. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
95%
Túl komolyan veszed magad. Tanulj meg lazítani! Jót tenne neked! (Egy másik malac anyuka, aki szeret játszani)
2015. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom Lotti anyukájáról, hogy végre egy nő, aki nem savanyodott bele az anyaságba, és élvezni tudja azt, hogy a gyereke mellett ő is újra kicsit gyerek lehet.

Megvallom őszintén, mi még nem tartunk a játszóteres korszakban, de én is sokkal inkább homokvárat építenék, mint hogy a komoly anyák panaszáradatát / dicsekvőversenyét hallgassam.

Szóval semmit nem mond el egy anyáról az, hogy homokozik, tehát nagyon rosszul gondolod, hogy ez azt jelenti, hogy nem érett a gyerekvállalásra (legalábbis ennyi infó alapján).

2015. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
90%

"Jól gondolom hogy ez a nő még maga is gyerek és nem érett még a gyerekvállalásra?"

Mi bajod van neked??? Szerencsére nem ez alapján dől el, ki érett meg rá. Nem gondolod jól. Semmi közöd hozzá, hogy hogyan játszik a gyerekével, vagy nélküle. Az jó lenne, ha olvasna a padon, vagy csevegne a többi anyukával?

Te meg nem akarsz homokozni, ennyi. Hihetetlen, hogy micsoda rosszindulattal élnek egyes anyukák, és ettől sem függ egyébként az érettség a gyermekvállalásra.

A gyerekednek meg magyarázd meg valahogy, hogy miért nem játszol vele, mert arról nem a másik anyuka tehet.

2015. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
92%
Bár én nem ülök bele teliben, de a szélére általában igen és bizony játszom, túrom a homokot. Sőt, ha éppen nincs senki és olyannak ítélem a csúszdáról is lecsúszom. Lassan 3 éves a fiam, ez sosem volt nálunk téma, neki ez így természetes. A korabeliek néha elég csúnyán játszanak, az idősebbek meg nem fognak odajönni hozzá, hogy hogyan is kell homokozni, honnan tudná hát, hogy hogyan kell pl. homokvárat építeni? Sosem voltam az a ' megérkezünk a játszótérre, leülök a padra 'oszt jóvan' típus.
2015. júl. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
91%

Nem, teljesen rosszul gondolod!


Egyrészt el sem tudom képzelni, hogyan lehetne úgy homokozni a gyerekkel, hogy én nem élvezem? Csak fél méterre a homokozó szélétől állva dicsérgessem visszafogottan, hogy milyen ügyes, mert egy felnőtthöz az illik?


Különböző személyiségek vagyunk, és nem kell kibújnunk a bőrünkből azért, mert gyerekünk van, de az nonszensz, hogy egy felnőtt nem viselkedhet így. A strandon sem lubickolhat, nem fröcskölhet, csak úszhat szabályosan, mert az a felnőttes, a lubickolás meg gyerekes?


Mi közöd van neked ahhoz, hogy mit csinál a maga örömére?


Lehet, hogy - Uram bocsá' - még a gyurmázást is élvezi, meg a legózást, a kirakót, stb. Valószínű, hogy a vele együtt töltött időt a gyereke is jobban élvezi, mintha olyan anyukája lenne, aki kimérten figyel a játszótéren az etikettre.

2015. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
86%

Azt gondolom, hogy élvezi az anyaságot és nincs besavanyodva!

Miért baj, hogy felszabadultan élvezi a közös játékot a gyerkőccel?

Mi múltkor elmentünk a családdal a játszótérre, csúszdáztam, hintáztam a kisfiammal, múltkor itthon a kerti medencében pancsoltam a kisfiammal, meg az egyik rokonunk kisfiával, kiabáltunk, pacsáltunk, locsoltuk egymást, olyan voltam, mint egy gyerek! És tudod? Imádta a kisfiam és az unokatesója, nagyokat kacagtak közben, és én is jól éreztem magam. Viszont nem tartom magam éretlennek egyáltalán a gyerekvállaláshoz! Nagyon nem! Felelősségteljes munkát végzek a munkahelyemen, ahol nagy a felelősségem, itthon is megcsinálok mindent, amit kell, de néha nekem is kell egy jó kis laza, felszabadult játék a fiammal, mert ez neki is jó és nekem is!

2015. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
90%

Elöttem válaszolok mindent leirtak.

Ha szeretem a meséket akkor még én is gyerek vagyok? Vagy mert pl szeretem a szörpöt? Meg a hullámvasutat? Még sorolhatnám.

Amikor gyerekünk születik ujra átéljük a gyerekkort,csak már kicsit mésképp. Jo ujra gyereknek lenni kicsit, csak épp már a saját gyerköccel mokázva.

2015. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről ez jutott eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=E_0Ta_DIWuU


Sosem kell szégyellni azt, hogy élvezed az életet.

Csak sajnálni tudom azt, akiből ez a képesség kiveszett az évek alatt. Az az igazi tragédia!

2015. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
84%
engem ez nem zavarna, amíg nem akadályozza a többi gyereket a játékban. Szerintem vicces, sőt irigylem, hogy így gátlások nélkül át tud kapcsolni gyerek módra, nekem még akkor is nehezen megy a kreatívkodás ha kettesben vagyok a babámmal, nem hogy mások előtt. Szerintem Lottinak nagyon jó dolga lehet :)
2015. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!