Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi megtakarított pénzed...

Mennyi megtakarított pénzed volt amikor belevagtal a gyerekvallalasba?

Figyelt kérdés
Csak tervezés szempontjából érdekel. Mennyi pénzből lehet normális körülmenyek között gyereket nevelni?
2015. júl. 28. 11:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%

úgy látom akinek sok pénze van jól lepontozzák. Ennyit az objektivitásról.


*egy nem sok pénzes :( :)

2015. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%
Nem volt megtakarításunk egy Forint sem. Szépen kigazdálkodtam mindent, mire megszületett. Nem költöttem vagyonokat és sok mindent megörököltünk. A 9 hónap elég volt rá, hogy mindene meglegyen és a fogadott dokit is lerendezzük.
2015. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

"Masfel millio egy babara.. Csak en sokallom?"


Csak a babára kell megtakarítást képezni? Semmi másra?

Nálatok hogy működik a családi pénztár? Ha valaki kiesik a munkából, bármilyen okból jelentősen csökken a bevétel vagy nő a kiadás, akkor helyben éhen haltok?


Alapvetően kellene valamennyi megtakarításnak lennie, függetlenül attól, hogy van/lesz-e gyerek. Ugyanis a háztartást kell finanszírozni, nem kizárólag a gyereket.


Bármilyen váratlan kiadás esetén (egyszerre adja be a kulcsot a hűtő és a mosógép például) mihez kezdetek? De ahogy írtam, lehet jövedelemkiesés is bármilyen okból.


Az ideális az lenne, ha fél évnyi megélhetési összeg félre lenne téve egy háztartásban, így nagy meglepetés nem érheti. Munkahely elvesztése, betegség, baleset, neadjisten' haláleset, stb.

2015. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nyilván az lenne az ideális, ha mindenkinek lennének milliói megtakarítva, de nem ez a nagy magyar realitás.
2015. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
34%
5 millió, egy hitelmentes lakás és 2 autó...de így is keveseltem a pénzt. Még mindig terhes vagyok, szóval nem tudom, hogy mi lesz később. Lehet, hülye vagyok, de kb. akkor nyugodnék meg, ha az egyetemére is meglenne:)
2015. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az egyetem futja 5 milliobol...
2015. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Semmi megtakaritasunk nem volt, most sincs.

Nem remegek hogy a csaladit mikor hozzak, de felretenni semmit sem tudunk, pedig mindketten dolgozunk, en pedagogus vagyok, a ferjem mernok.

2015. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

" Nyilván az lenne az ideális, ha

mindenkinek lennének milliói

megtakarítva, de nem ez a nagy

magyar realitás."


Persze mert a realitás az, hogy sokan elköltenek mindent amikor van, ha meg nincs akkor sírnak, kölcsönkernek. Pedig fizetes 10%-at barki felre rakhatja. Nincs olyan keves amibol ne lehetne sporolni.

2015. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ez jó kis pénzügyi tanácsadós szöveg, hogy 10 százalékot mindenki félre tud tenni. Élj egy évig a minimálbérből (68 ezer forint), fizess albérletet (60 ezer), és utána beszélgetünk, hogy mennyit tettél félre, nagyokos.
2015. aug. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves nagyokos:

68 ezres fizubol ne akarj 60 ezres albit, mert nem tudod fizetni a rezsit, kaját stb! Szoval ertelmetlen amit kerdezel.


Nincs az a kevés amibol ne lehetne sporolni.

2015. aug. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!