Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves múlt a kisfiunk, a...

1 éves múlt a kisfiunk, a párom kettesben wellness-ezni akar menni, őt a nagyszülőkre bízni. Ti mennétek? Nem korai?

Figyelt kérdés

A szüleimre bíznánk, teljesen megbízom bennük, nem ez a gond. De képtelen vagyok még elképzelni is, hogy 3 napra elutazzak nélküle, még kicsinek tartom ehhez. A férjem nem érti, kezdünk összeveszni ezen.

Szerintetek? Ki mikor szervezett több napos programot először gyerek nélkül?


2015. aug. 27. 13:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
90%

Azért tényleg kezditek kicsit elvetni a sulykot, 3 napos wellness hétévge kettesben még nem azt jelenti, hogy a kérdező szüleinek kellene felnevelni a gyereket, meg hogy az apa csak megcsinálta, de nem akarja de a felnevelés nehezére esik, Jesszus.


Kérdező, a férjed szerintem kedveskedni akar, kettesben lenni, lehet hogy látja hogy fáradt vagy, mindkettőtökre ráférne, stb. Gondold meg. :)

2015. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
13%
Én értelek, de nem csak anya vagy. Nekem egy képzésre kellett mennem 3 napra, nagyon rosszul viseltem a fiam nélkül, akkor volt 16 hónapos. De túléltem, és amikor hazajöttem, repült hozzám. A wellness meg nem lesz rossz, ha a férjed akarja, beszéljétek át mégegyszer. Mondjuk én nem mentem volna, ha van választásom. Esetleg később, télen, tavasszal, az nem lenne jó kompromisszum?
2015. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem volt a gyerek a nagyszülőkkel, akkor mondjuk én nem három nappal kezdeném, mert neked is sok és úgysem fogsz tudni kikapcsolni és a gyereknek is sok lehet.

Először csak hagyjátok ott egy-egy délután, aztán aludjon ott egyet és ha mindenkinek jó, akkor jöhet több nap.

2015. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
80%

Tőlem meg az a hozzáállás áll távol,hogy ha gyerek születik,akkor elfelejtünk férj és feleség maradni, kizárólag apa meg anya leszünk! Miért is? Igenis, azért mert szültem, még az apja az én férjem is. Szeretnék nagy ritkán vele nőként eltöltetni egy kis időt.

Világ életemben utáltam a mártírkodást. Minek? Hogy utána elmondhassa keserű szájízzel mindenkinek,hogy bezzeg ő mindenről lemondott a gyerekeiért.

Az,hogy valaki két éjszakára a maminál hagyja a gyereket, közel sem jelent,hogy a mami neveli. Ugyan már. Aki ilyet mond, az már nem tud mást mondani.

2015. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
61%

A fejlett világ legtöbb országában már egy éves kor körül közösségbe kerül a gyerek. Nálunk tartja csak magát a nézet, hogy 3 évig el sem lehet mozdulni a gyerek mellől.


Laktam hosszabb-rövidebb ideig külföldi családoknál és jelét se láttam annak, hogy a gyerekeket bármennyire is megviselte volna, hogy nincsenek éjjel-nappal a szülőkkel.

Tehát ez inkább szoktatás és adott gyerek kérdése. Ha a gyerek azt látja, hogy a szülő szorong és rosszként állítja be a pár napot a nagyszülőknél, akkor a gyerek is szorongani fog.

Ha a világ legtermészetesebb dolgaként, jó buliként prezentálják a gyereknek, akkor élvezni fogja. Mint írtad, a szüleid megbízhatóak, jó kezekben lenne.


A lányunkat egy évesen hagytuk náluk egy hétig. Nem utaztunk sehová, a nagyszülők szerették volna kicsit "megkaparintani" az unokát. Megbeszéltük, hogy ha gond van, kocsiba ülünk és elmegyünk érte. Az égvilágon semmi gond nem volt, ragyogóan elvolt a két nagyon lelkes szórakoztató egységgel. Amikor megérkeztünk, egy percig örült nekünk, aztán ment vissza játszani.

Azóta is volt már ott egy és két heteket is, soha nem volt gond belőle.

Gyakran látja a nagyszüleit, hiába laknak messze, azért havonta 2-3 alkalommal megoldjuk a látogatást, vagy ők jönnek, vagy mi megyünk. Így számára sem idegenek. Skype-on pedig még sűrűbben tudunk beszélni. Mondókákra ugyanúgy reagál, mint élőben, tehát képben van, hogy azok ott a képernyőn a nagyszülei.

2015. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
82%

10-es Te nem vagy normális. Kérdező, nehogy befolyásoljon az ilyen szöveg. Semmi baj a férjeddel azért mert eszébe jutott egy kettesben töltött hétvége. A 10-esnek nyilván savanyú a szőlő, az ő férje nem képes ilyen gesztusra. És ennyi.


Szerintem próbáljatok valami kompromisszumot keresni, ahogy írta valaki menjetek télen, addigra nagyobb lesz, és tudod még szoktatni magad a gondolathoz.

2015. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
21%

"A fejlett világ legtöbb országában már egy éves kor körül közösségbe kerül a gyerek."


Mert a legtöbb országban fontosabb a gazdasági érdek, mint a gyerek érdeke.


Mi egyetértünk a férjemmel ebben a kérdésben, nem passzoljuk le napokra a gyereket és nem megyünk szórakozni nélküle. Érdekes, kiegyensúlyozott kapcsolatunk van, boldogok vagyunk és semmi nem hiányzik az életünkből. Ha nyaralni megyünk, együtt megyünk. És jó. Van, akinek nem, az biztos. De egyikünk sem tudna kikapcsolódni úgy, hogy nincs velünk a gyerekünk. Mi ilyenek vagyunk.


Én is arra szavazok, hogy közös megegyezés kell, hogy legyen. Sem az egyik sem a másik oldal nem lehet erőszak kérdése. Ha a szülőknek egyet kell értenie. Különben akárhogy is döntötök, valaki megszenvedi. És akkor a lényeg veszik el.

2015. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
3 nap nem a világvége. Ha kicsi is szereti mamáékat, akkor nem lehet gond. A nagyik szeme fénye pedig az unoka. Sokkal jobb, mint beadni valami "bababarát gyermekmegőrzőbe", ahol idegenekkel lenne.
2015. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, ismét a 3 gyerekes vagyok. Igaz nem vagyok rá büszke, de belinkelem a kérdésem, kérlek olvasd el http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Adj hálát az égnek hogy ilyen szuper férjed van! De tényleg! Mert a végén te is "beteg" leszel mint én. Tudom hogy nehéz elszakadni, de hidd el megéri. Tényleg ne hallgass az ősanyákra, ők már nem normálisak (okéoké én sem :D ) Gondold át! Ne hagyd cserben a férjed! Szeret téged, veled szeretne kikapcsolódni. És egyébként is, a gyerkőcnek sem árt ám, ha pár napig mással van. Gondolom szeretik egymást a mamáékkal, szóval fogd úgy fel, hogy őis kikapcsolódik. Kár volna kihagyni :)

2015. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlparázni ezt a kérdést egyik oldalról sem.


Ha a kérdező még korainak érzi akkor valószínű nem tudná magát még 100 %-osan jól érezni a nyaraláson, egyszerű ha mondjuk fél évvel elhalasztják hogy felhőtlenül tudjon menni. Ez sem tragédia szerintem ha pár hónapot még várnak..., nem hiszem hogy egy normális házasság ennyitől megromlana...


Ui: Én nem tudtam volna 1 éves gyerekemet 3 napra odaadni a nagyszülőknek, mert még szopizott naponta többször akkoriban, szóval ez a kérdés nekem teljesen tárgytalan lett volna :-)

2015. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!