Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves múlt a kisfiunk, a...

1 éves múlt a kisfiunk, a párom kettesben wellness-ezni akar menni, őt a nagyszülőkre bízni. Ti mennétek? Nem korai?

Figyelt kérdés

A szüleimre bíznánk, teljesen megbízom bennük, nem ez a gond. De képtelen vagyok még elképzelni is, hogy 3 napra elutazzak nélküle, még kicsinek tartom ehhez. A férjem nem érti, kezdünk összeveszni ezen.

Szerintetek? Ki mikor szervezett több napos programot először gyerek nélkül?


2015. aug. 27. 13:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
48%

"Ős anyák"

Akkor se adnátok oda mamának, ha véletlen kórházba kerülnétek?

2015. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
23%
Ez az ősanyázás olyan dedós dolog. Oviban találnak ki gúnynevet a gyerekek és kategorizálják be a másikat, hogy ezzel bántsák. Mikor tervezel felnőni?
2015. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
27%

Véleményem, tisztelet a kivételnek, mert nem olvastam végig minden választ, de a lepasszolós anyák egy része még helyesen írni sem tud. Egy bizonyos IQ szint felett nem kell magyarázni, hogy egy 1 éves gyerek ehhez a fajta lepasszoláshoz kicsi, egy bizonyos IQ szint alatt pedig nem érdemes magyarázni, hogy miért. Az anyasághoz is fel kell nőni. Kedves kérdező, amikor az ember anyává válik, onnantól kezdve elsősorban anya, és ezért súgja a Te ösztönöd a maradást, a férfiaknak ez nem megy ilyen zsigerből ő pedig ezért vágyik. Az intimitásnak, a szórakozásnak, egy könnyed kettesben eltöltött vacsorának van helye akár már ilyenkor is, ahonnan fél óra alatt ott tudsz lenni, a kicsihez, ha gikszer van. Egy wellness hétvége, ahol végig azon kattog az agyad, hogy a kicsivel mi van? :(

Fejlettebb országok 1 évesen közösségbe adják a gyereket? Kedves válaszoló bejártam Európát, és az igazán fejlett országokban nem ismerik az óvodát. Iskola-előkészítő évfolyam van, de az óvoda mint intézmény nem létezik. Fejlett ország: Home-office!

2015. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
77%
13,5 hónapos volt, amikor kettesben elmentünk két éjszakára wellnesselni a férjemmel. Egyetértettünk abban, hogy ránk fér két átaludt éjszaka és pár önfeledt szeretkezés. A fiunk nagyon jól elvolt a szüleimmel, nem lett lelki sérült, vele is megyünk nyaralni, de nem ugyanaz. Mások véleménye meg hidegen hagy.
2015. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
69%

Ezt neked kell tudnod, hogy hogy viselnéd, ha neked korai, akkor ne menjetek, mert csak rosszul éreznéd magad és akkor a férjed is és már semmi értelme nem lenne az egésznek. Akkor menjetek esetleg fél-1 év múlva, talán akkor már te is készen állsz rá. Nincs ezzel semmi baj, ha te így érzel, akkor nem tudsz ezen változtatni csak úgy.

Most le leszek hurrogva, de mi akkor mentünk el 3 napra, mikor fél éves volt a babánk. Mindketten úgy éreztük, hogy szükségünk van rá ahhoz, hogy továbbra is jól bírjuk a tempót. Kellett, hogy kicsit kettesben legyünk úgy mint régen, csak egymásra figyeljünk. Ránk nagyon jó hatással volt, feltöltődtünk ezalatt a 3 nap alatt, a babánk meg teljesen jól elvolt anyukámnál. Nem sírt, a napirendje ugyanúgy maradt, sőt élvezte, hogy mindenki csak rá figyel (anyukám, apukám, testvérem is otthon volt), teljesen el volt kényeztetve. Kicsit fájt is, hogy ilyen jól elvolt nélkülem. De ettől még nem anyukám neveli a babámat, ez elég hülye hozzáállás és csak fölösleges mártírkodás. Mi vagyok a férjemmel a babánkkal non-stop azóta is, ahogy előtte is.

2015. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én simán mennék, ha lehetőség adódna. Neked is jár egy kis kikapcsolódás. Érezzétek jól magatokat:)

Én több napos programot nem szerveztem még, de nem azért mert nem akartam. De pl. koncertre, vacsorázni évente párszor eljárunk párommal, a gyerekek addig a nagyszülőkkel vannak.

2015. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
62%

"Mert a legtöbb országban fontosabb a gazdasági érdek, mint a gyerek érdeke."


Igen, valószínűleg ezért optimista, összetartó, boldog és kiegyensúlyozott a magyarok többsége.

[link]

2015. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!