Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa nem tudja mit érez az...

Apa nem tudja mit érez az újszülött gyermeke iránt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos kisfiunk, aki hosszú várakozás után (4 év) érkezett meg hozzánk. Sok mindenen mentünk keresztül (rengeteg vizsgálat, kudarcok, lombik stb.) és első perctől látszik, hogy nem úgy viszonyul a gyerekhez ahogy kéne. Az mondta "Amikor megszületett egyszerűen nem éreztem semmit" Nem azt mondom, hogy nem foglalkozik vele, csak nagyon ritkán, és mintha kényszer lenne. Azt mondja ő is akart gyereket, de nem annyira mint én. És az irántam való érzései is meginogtak. Bár nem értem ezt miért csak most mondja. Volt már valaki hasonló helyzetben? Megváltoztak a dolgok? Mit tehetnék? Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy kétségbeesett anyuka. :(


2015. szept. 2. 13:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Észrevettem, hogy engem is kerül, és a picit is. Rákérdeztem, majd napok múlva, végre elmondta hogy mit érez, vagyis hogy mit nem. Eléggé szíven ütött, mivel én nem gondoltam, eddig nem viselkedett így. Mondtam is neki, hogy miért csak akkor szól már mikor ennyire rossz a helyzet. Sajnos elég zárkózott ilyen téren, nem beszél az érzelmeiről, ami szerintem elsősorban a családjában történt dolgok miatt is lehet. (édesapja elhagyta őket) Azt mondta nem szeretne minket elhagyni, és ki fog tartani mellettünk. De velünk nem tud kikapcsolódni, még ha kettesben vagyunk sem. Csak a gondokat látja. De ha a barátival eljárna engem pedig itthon hagyna az viszont a kapcsolatunknak nem tenne jót. Próbáltam rábeszélni párterápiára, sajnos nem akar mással beszélni a gondjairól.Lett egy fiatal kolléganője akivel ˇjól érzi magátˇ (nem csalt meg és nem is fog ezt tudom) de nem bírom elviselni hogy együtt dolgoznak mivel ilyet elmondott nekem. De nem is kellett mondania mert én már előtte éreztem rá is kérdeztem többször, mire ezt bevallotta, hogy inkább van vele mint a családjával itthon. Azt mondta idő kell még helyrejönnek a dolgok, de így én hogy maradjak nyugodt? Ezt elég nehéz elviselni, sajnos nem kérhetem , hogy hagyja ott a munkáját. Látom rajta, hogy igyekszik változtatni, hamarabb jár haza munkából, és igyekszik több időt velünk tölteni, de hiába, ha lélekben nincs ott, és ezt látni is rajta. Én nagyon szeretem, de attól félek, hogy mégis elhagy majd minket. :(
2015. szept. 2. 14:29
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

nem volt felnőve egy gyerekhez.

és de előbb utóbb ha a fiatal kollegina bepróbálkozik, akkor lesz valami

2015. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Tudom én is tehetek a helyzetről, nem hibáztathatom őt mindenért, és nem is teszem. Próbálok kikapcsolódási lehetőségeket szervezni a barátaival,hogy ne csak kettesben legyünk és a kedvében járni, remélve, hogy megváltozik a helyzet. Mert én nem ilyennek ismertem meg és ő is elismeri hogy nem ilyen. Nem tudom mit tehetnék még én, hogy jobb legyen.
2015. szept. 2. 14:47
 14/20 anonim ***** válasza:
azért itt nem az van , hogy 3éves a gyerek és 3éve nem volt a haverokkal sehol. ha neki az a fontosabb, akkor menjen.
2015. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy te idővel annyira rápörögtél a babatémára, hogy ettől görcsös és rosszkedvű lettél? Esetleg most is annyira a baba körül forog minden, hogy mire hazaér, csak egy meggyötört, állandóan a babáról beszélő nőt talál otthon?


Sokszor ilyen is lehet mögötte, hogy ezek miatt ő csak a gondokat látja és tudatalatt menekülést vált ki belőle.

2015. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

anyukád,vagy anyosod a közelben van? talán valamikor kicsit kimozdulhatnátokigen tudom még csak 3 hónapos a baba,de ez egyedi eset. ha kettesben töltenétek csak 1-2 órát már talán jó lenne nem? amikor csak férj és feleség vagytok csak ti ketten. hátha a nagy babatervezésbe,lombikba kihűlt a romantika,szenvedély nem? igaz,nem értek a lombikhoz,semmit nem tudok róla,de peteéréskor a célozz a pohárba gondolom hangulat és kedvromboló. nekünk anno nagyon hiányzott a kettesben tölött idő,igaz más miatt a lányunk tejallergiás volt,de az orvosa nem vette észre csak a magán,és 7 hónapos koráig itthon csak a sírás ment,szóval nagyon ránk fért,hogy több időt legyünk kettesben. a babával mennyit van,egyébként, mert ha napi 10 percre felveszi,hát attól tényleg nem lesznek nagy érzései. nem azt mondom,hogy erőltesd de... a kötödés nem a semmiből terem ott. ha csak a kezedben látja,gondoom neki csak egy síró,kaki szagú kis csomag. nemsokára azért jobb lesz,mert hamarosan megtanul mosolyogni,nevetni,aztán 4-5 hónaposan már kezdi a gagyogást az is nagyon aranyos,aztán jön a kúszás, mászás stb de ha ezeket figyleve sem fog semmit érezni,akkor sajnos ő olyan típusú ember,akinek bizony nem való a gyerek. reméljük csak a 4 évig tartó küzdelembe fásult bele,ami helyrehozható

7

2015. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem akarok bogarat ültetni a füledbe, de nekem ez fura. Tudod, sok kapcsolat megy rá a lombikra, mire megvan a gyerek, elmúlik a szerelem, elfásulnak a felek. Aztán máshol keresnek vigaszt...erre én rákérdeznék.
2015. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Csupán beleegyezést vár az új kapcsolatához. Ő egy ilyen típus, aki úgy gondolja, ha elmondta, akkor rendben van. Nem a haverokhoz kell idő, hanem a kolléga nőhöz. S vagy már viszonya van, vagy csak most készül rá.

Elég tapasztalt vagyok az ilyen dolgokban, sajnálom, hogy nem tudlak megnyugtatni.

Persze elhagyni nem fog, de ezek mind a saját lelkiismeretének a mentésére szolgálnak.

2015. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha már szóba került egy másik nő, akkor baj van.

Minimum fantáziál, de lehet, hgoy bele is zúgott.

Neki gondolom nincs gyereke, mindig vidám, szép, ápolt, sose fáradt, minden happy...Biztos flörtölnek.

Gondolom ez jobban vonzza mint egy leharcolt édesanya, akinek nyilván a gyerek kell, hogy az első legyen.

Nagyon sajnálom a helyzetet, de szerintem ha már szóba került egy nő, akkor ott komoly baj van.

2015. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
en is pont igy voltam. ha lenne kerdesed tedd fel uzenetben segitek ha tudok :)nalunk aztan minden helyre jott
2015. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!