Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk hogy szüleim...

Mit csináljunk hogy szüleim ne vehessék el tőlünk a babánkat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és terhes.Én és a barátom azt szeretnénk ha a barátom lehetne a gyerek gyámja de mivel én nem vagyok nagykorú anyukám elszeretné tőlünk venni a babát és ő szeretné felnevelni.Barátom dolgozik és ő már nagykorú.Ebben az esetben mit tudnánk csinálni hogy a szüleim ne vehessék el tőlünk a babát? Tudjuk hogy fiatalok vagyunk és sokan lenéznek ezért de ha már így alakult semmi pénzért nem adnám senkinek a babánkat mert ő a miénk és tudom hogy képesek vagyunk felnevelni őt.

2015. szept. 8. 11:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%
10: nem kell feltétlenül a szülők engedélye, ezért kell elmenni a gyámhatósághoz, ők is engedélyezhetik
2015. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha a pároddal mindketten készen álltok a gyermek felnevelésére, valóban egyetlen megoldás a házasságkötés. Ha ebben is egyetértetek, akkor kéred a szüleid hozzájárulását, ha ezt ellenzik, akkor jön a következő lépés, a gyámhatóság, és ők majd megadják az engedélyt. Hiszen éppen elég nyomós okotok van az esküvőre! :)))
2015. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Aki volt már hasonló helyzetbe vagy tudna nekem segíteni írna nekem üzenetet?
2015. szept. 8. 11:45
 14/23 anonim ***** válasza:
55%

A gyámhivatal is engedélyezheti a házasságot. Ha hozzá mész, nagykorúvá válsz, és apasági nyilatkozat sem kell a baba születése előtt.

Az egyetlen kérdés, hogy a barátod el tud-e tartani mindhármótokat.

2015. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igazából párom ötlete volt a házasság.Mikor kiderült hogy terhes vagyok nagyon örült.Nála jobbat nem kivánhatnék.Persze anyagilag amibe tudok segitek neki ,nem szeretném hogy minden rá nehezedjen.
2015. szept. 8. 12:09
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

"barátom lehetne a gyerek gyámja"


barátod nem lehet a gyerek gyámja hisz ő az apja! szülő nem lehet gyámja a saját gyerekének, hanem gondviselője!

és itt van a válasz, mivel az apa nagykorú és el tudja tartani, látni a babát, így nem kell gyám a kicsinek.

neked viszont kell valaki, hisz kiskorú vagy, szülői engedély nélkül nem költözhetsz el. ha a szüleid nem engednek el és a gyámhatóság se járul hozzá, akkor viszont a pici mehet csak az apjához.

2015. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
És mi kell ahoz hogy a gyámügy engedélyezze a házasságkötést?Mennyire befolyásolja az hogy anyám mit mond? Ő minden áron elakarja intézni hogy párom ne szólhasson bele semmibe és minden jog az övé legyen
2015. szept. 8. 13:32
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

akkor még egyszer .9

anyád nem tud semmit intézni a gyerek körül ha a barátod, az apuka élete megfelelő a gyereknek. ha van keresete, el tudja látni, van lakás... mivel ő az apja, így nincs szükség gyámra. nincs beleszólása anyukádnak.

viszont a te sorsodról jelenleg anyukád dönt! a nagykorúsításhoz meg komoly érvek kellenek

2015. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

Előző! Ezt értette, az a baja, hogy a kérdező maga nem mehet el a barátjához, mert engedi az anyja, amihez joga van. Azt kérdi, hogy mit tegyen ahhoz, hogy együtt lehessen a gyereke apjával.

Vagyis: mi az eljárás, hogy anyu ne szólhasson bele a kérdező életébe? Nem a kisbabáéba.

2015. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
Attól , hogy 13evesen főztél még lehetsz hülye ... de azért emeltem elméletben egy glóriát a fejed felé.
2015. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!