Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk hogy szüleim...

Mit csináljunk hogy szüleim ne vehessék el tőlünk a babánkat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és terhes.Én és a barátom azt szeretnénk ha a barátom lehetne a gyerek gyámja de mivel én nem vagyok nagykorú anyukám elszeretné tőlünk venni a babát és ő szeretné felnevelni.Barátom dolgozik és ő már nagykorú.Ebben az esetben mit tudnánk csinálni hogy a szüleim ne vehessék el tőlünk a babát? Tudjuk hogy fiatalok vagyunk és sokan lenéznek ezért de ha már így alakult semmi pénzért nem adnám senkinek a babánkat mert ő a miénk és tudom hogy képesek vagyunk felnevelni őt.

2015. szept. 8. 11:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
61%

Ha édesanyád ellenzi/nem engedi a házasságot, aminek nyomán jogilag, automatikusan te is nagykorúvá válsz, akkor menj a gyámügyre, és ott elmondod, hogy mi a helyzet és segítsenek.


A gyermekedet nem vehetik el tőletek, mert a gyermek édesapja nagykorú, és ő vállalja/teljesíti a szülői kötelességét.

Ezen a téren édesanyádnak hiányosak a jogi ismeretei!!

2015. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. szept. 9. 09:48
 23/23 anonim ***** válasza:
Nos, mi lett a babával?
2016. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!