Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gáz, hogy ezért nem akarom...

Gáz, hogy ezért nem akarom megkereszteltetni a kisfiam?

Figyelt kérdés
Most ittvan ez a bevándorló ügy, mi van ha a keresztényeket bántani fogják? Nem tudok lenyugodni. Szerintetek várjunk míg elcsitul a helyzet?
2015. szept. 16. 10:17
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy nem egyezik a véleményünk, de azért a kellő tiszteletet kéremszépen. Énsem sértegetlek titeket! És pontozni sem pontozok. Ezt azért írtam, mert privátban már támadott valaki érte. Köszi a válaszokat.
2015. szept. 16. 15:12
 22/41 anonim ***** válasza:
44%
nekem az épp elég sértő, hogy onnan valahonnan, ahol éppen vagy, ismeretlenül és nulla info alapján megállapítod, hogy nem féltem a gyerekemet.... más kérdés, hogy én ezt a sértést nem veszem fel, pont a fenti okok miatt....
2015. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%
Igen, nagyon gáz.
2015. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
85%
Gratulálok! Kérdésed bekerült az idei Best of... válogatásba!
2015. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kerdezo!


Mi kereszteny csalad vagyunk (baptistak vallasuak), minden vasarnap (es neha szerdan is) Imahazba jarunk, a gyerekeinket kereszteny szellemben neveljuk es kereszteny ovodaba is jarnak.

Nalunk nincs kereszteles hanem bemeritkezes (viz alamerites) van felnott korban mikor mar eltudja donteni,hogy szeretne O is Isten gyermeke lenni.

Mikor 6 hetes lesz a baba akkor visszuk el eloszor a Gyulekezetbe ahol a lelkipasztor aldast ker ra es az egesz csaladra!

Amit tobben leirtak neked azt en is igy gondolom: akkor kereszteltesd meg a kisfiadat ha tenyleg igy is kivanod nevelni es ne azert mert ez a szokas. En sosem ertettem ezt. Ferjemet is megkereszteltek megis felnott koraban hallott eloszor Istenrol es akkor lett O is baptista vallasu.


Valoszinu le leszek pontozva de leirom neked!

Abban nem tevedsz,hogy elfog jonni az az ido amikor a keresztenyeket uldozni fogjak a hitukert. Valoszinu nincs is ez olyan messze . Ne hidd,hogy mi keresztenyek nem felunk , de igenis felunk , feltjuk a gyerekeinket ( nekunk 2 kicsink van) es nem szivesen gondolunk erre. Ha nekem meg kell halnom Istenert , megteszem de ha a gyerekeim lennenek a csalik akkor valoszinu nem tudnek megmaradni a hitem mellett! Ez nekem is napi lelki harcom , igazi anyaoroszlan vagyok. Minden nap azert imadkozok,hogy ezen sose kelljen atmennem.

2015. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

22. Miért sértő, ne haragudj. Én ide leírtam hogy mennyire féltem a gyerekeimet. Erre lehordtot, aláztok, elmebetegnek tituláltok. Ne haragudj tényleg, de ebből az jön le hogy én milyen szar vagyok mert féltem őket, ti meg vagytok az okos szuperanyuk, akik nem féltik őket. Elgondolkdtató dolog ugye?


Kedves utolsó, neked külön köszönm hogy elmebetegezés nélkül is eltudtad mondani a véleményed, sok sikert és békét nektek!

2015. szept. 17. 06:52
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azzal lehet a baj, aki nem szorong egy ködös, paranoid jövőbeli víziótól és nem ez alapján hozza meg élete fontos döntéseit?? Más dolog félni valami nagyon is megalapozott, közvetlenül fenyegő veszélytől és egészen más dolog szorongani, rémképeket gyártani, rettegni valami olyantól, amit csak te filmesítettél meg a saját fejedben - olvass utána félelem és szorongás címszók alatt pszichológiai könyvekben. Én mondjuk (feltételezéseddel ellentétben) féltem a gyerekemet elég sok mindentől, például hogy nehogy elüsse egy autó vagy nehogy kilyukadjon a foga vagy nehogy problémái legyenek az iskolában. Ezek olyan dolgok, amik sajnos könnyen megtörténhetnek, közvetlenül óvni kell ezektől a gyereked és mindennap oda kell rájuk figyelni, tehát van realitásuk. Attól valóban nem féltem, hogy a migránsok betörnek a plébániákra, összegyűjtik a kereszleveleket, utána betörnek a népességnyilvántartó adattárába, kinyomozzák a megkeresztelt gyerekek címét, majd népirtás jelleggel végeznek csak azokkal, akiknek a keresztlevelét megtalálták, miközben a lakosság másik, nyilvánvalóan szintén nem muzulmán felét sértetlenül hagyják. Teljesn irreális dologtól szorongsz és most már támadod is azokat, akik nem így tesznek, pedig te vagy az, akinek segítségre van szüksége, mert ez nem normális....
2015. szept. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt kell megértened, hogy a kérdéseddel nem az a baj, hogy félted a gyerekedet, az teljesen normális, minden anya félti a sajátját.

Valóban olyan változások zajlanak most a világunkban, aminek nem tudjuk a kimenetelét. Én ezt a részét is megértem, hogy ezért aggódsz.

De sajnos ha olyan súlyos helyzetbe kerülnénk amitől tartasz, akkor sajnos teljesen mindegy lesz a keresztlevél megléte vagy nem megléte. Aki nem muzulmán, vagy nem tér át arra a hitre, az lesz bajban, nem pedig az akit megkereszteltek, ezt a részét gondolom a többiek által leírtak alapján megérted, hogy miért teljesen irreális.

2015. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom én senkit nem támadtam. De ha én támadtam, akkor ti mit csináltatok? Nem lett volna jobb egyszerűen leírni a véleményeteket? Emberhez méltóan? Én úgy gondolom ezt mindenki megérdemli. Egyébként igen, szorongok és pánikbeteg vagyok, és igen kezelve is vagyok, és igen tud róla a kezelőorvosom, hogy most ezek a félelmeim vannak. De úgy gondolom nem nevetség és fikázás tárgya ez, hiszen énis ember, anyuka vagyok, így megérdemlem hogy normálisan szóljatok hozzám. Ez nem támadás, hanem figyelmeztetés arra, hogy jogomban áll kikérni magamnak amit műveltek itt.
2015. szept. 17. 12:34
 30/41 anonim ***** válasza:
61%
Ha pánikbeteg vagy, akkor pontosan tudod, hogy irreálisak az aggodalmaid, tehát a kérdésedre a válasz: igen, gáz. Amúgy ha ezt az infót előrebocsájtod, talán komolyan is tudjuk venni, meg tudjuk érteni a kérdésed mögött a lényegi problémát, és te sem éreznéd támadónak a válaszokat.
2015. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!