Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora luxus ha...

Tényleg akkora luxus ha mindkét autóba van gyerek ülés?

Figyelt kérdés
Akiknek a családban több autójuk is van, hogy van ez? Novemberben kezdek dolgozni, két óvodás korú gyermekünk van, én is párom is kocsival járunk, változó lesz ki tudja vinni-hozni a gyerekeket, ezért én úgy gondolom, az lenne a jó, hogy mindkettőnk autójába van ülés, ne kelljen pakolgatni állandóan...nem beszélve arról, hogy bármikor közbejöhet valami, és dől a terv, hogy ki viszi a gyerekeket ugye... Párom tegnap totál kiakadt, hogyez mekkora pocsékolás, nem fogunk emiatt még két ülést venni... ezért kérdezem itt, hogy másoknál hogy van ez? Tényleg akkora hatalmas luxus ez? ( hozzáteszem anyagilag nem terhelne meg bennünket) Tényleg jobb esőben-fagyban pakolgatni állandóan az üléseket? szerintem sok gondtól megkímélnénk magunkat, nem lustaságból gondolom, hogy szükség van mindkét autóban az ülésre...
2015. szept. 17. 11:06
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Nincsenek túl meggyőző érvei, amit ismételget az az , hogy más is megoldja, akkor mi miért ne tudnánk? Persze, meg tudnánk oldani, de valóban ahol két gyerekkel indul az ember reggelente, örül, ha odaér időben, miért ne lehetne ennyi könnyebbség? Nekem kicsitúgy tűnik hogy ő rávágta, hogy nem veszünk, és igazán nem is hallgatja meg az érveimet... most azt ötlöttem ki fürdő takarítás közben, hogy rengeteg gyermek holmink van, amit már nem használunk ( etetőszék, babakocsi, járóka, járás segítő, ruhák.... hogy ezeket eladom, és ebből a pénzből vesszük meg az üléseket... kíváncsi leszek erre mit válaszol, mert erre már nem válasz, hogy spórolunk rajt, hisz nem vesz el a költségvetésből...
2015. szept. 17. 12:56
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez is jó ötlet, sőt, ismerősnél, kollégáknál, iskolatársaknál is érdeklődhettek, eladnak-e használt gyerekülést, és akkor biztos lehetsz benne, hogy nem vernek át egy olyan üléssel, ami karambolos kocsiból származik.
2015. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
A Ti esetetekben tényleg kell a plusz 2 ülés. A mindennapokat is megkönnyíti, hogy nem kell mindig ki-be pakolgatni, meg tényleg ha közbejön valami akkor ott van valamelyikőtök ülés nélkül, mikor kellene. Próbáld megértetni vele. Elhiszem, hogy pazarlásnak érzi, mert nem olcsó dolgok ezek, de ha szükség van rá, akkor ez van.
2015. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét autónkban van ülés. Nem is tudnánk máshogy megoldani. Reggel a férjem viszi oviba a gyereket, délután én megyek érte.
2015. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
1 gyerek, 2 auto, 4 gyerekulés :D egy ulés az én automban, másik a férjemében, harmadik az anyos autojában, negyedik pedig a pincében (kaptuk).
2015. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
72%
nálunk is ez van, mint az utolso elottinél- én elmegyek reggel dolgozni, gyereket viszem anyosomhoz, anyosom hazahozza a fiunkat, a férjemmel délután még csavarognak, én meg este hazaérek. én 30km-re dolgozok a lakohelyunktol, férjem 20 km-re, anyosom meg szinten 20 km-re lakik- mindenki más irányba van. busz erre nincs, a francia alpokban élunk. muszáj 2 auto és az is kellett, hogy anyosnak is legyen az autojában gyerekulés.
2015. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem luxus és a párod sem feltétlen ezért mondja, szimplán nem látja értelmét. No de ő lenne az első, aki szakadó esőben reggeli rohanásban szitkozódna a pakolgatás bekötögetés miatt. Én a nagyobb fiamét 3000ért vettem a vaterán futárral együtt, a kicsiét pedig kaptuk, arra csak huzat kellett. Össz kijöttem a 2 üléssel 5e ft-ból és járunk mindenfelé. 1 kocsink van, de ha 2 lenne és megtehetnénk, 1-1 lenne abban is.
2015. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
12%
Ja hát a francia alpokban azért lehet, másképp dominálnak az anyagi szempontok a gyerekülés megvásárlásakor...
2015. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
81%

2 autó, 3 ülés.

Az enyémben és a férjem kocsijában is ott van a kicsinek az állandó ülés. A nagyobb ovis ülése többet van az enyémben, mert én viszem őt többet. Igaz, ezt a fajtát tényleg egy pillanat átrakni.

Nem az átrakás miatti macera a gond, hanem az, ha reggel ő elviszi a gyerekeket, délután mégsem tud értük menni. Betegség, baleset, apuka dugóba kerül, millió egy helyzet adódik és meg vagy lőve, mert nem tudod szabályosan vinni a gyerekeket.

Ovisok, gondolom, már a legnagyobb ülés kell nekik, az meg nem olyan drága.

Most kezdte a kicsi a bölcsit, egyelőre én viszem őket reggel, de szerintem hamarosan beszerzünk apa kocsijába az ovisnak egyet, mert az én munkaidőm nem fix, ha mégis ő venné fel őket délután, a nagyot nem tudná elhozni.

Ha nagyon nem akar beleegyezni a férjed, mindig kérd meg, ő pakolja az üléseket.

2015. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
2 autó, 2 gyerek, 3 ülés szintén. A férjemé céges, azzal járunk vidékre nagyszülőkhöz a 2 biztonságosabb jó minőségű üléssel. Amúgy azok hétközben hozzám vannak bekötve, mert én többet viszem őket.
2015. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!