Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ahhoz, hogy...

Ti mit szólnátok ahhoz, hogy anyósotok vigyáz a gyerekre, de ha bekakil megvárnak a kakival, nem cseréli ki a pelust?

Figyelt kérdés

Már másodszor fordul elő, azt mondja nem vette észre, amit eléggé furcsállok, mert egyrészt mindig észre lehet venni ahogy kakil (elvonul, nyög, stb.), másrészt azért szaga is van...

Most elég régen benne lehetett, tiszta piros a popsija.


2015. szept. 19. 12:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

9-es, Te hülye vagy? Pont ez az, hogy egy nagymama nem bébiszitter, elvileg fontos kéne hogy legyen neki az unokája egészsége. Ha pedig undorodik, vagy nem tudja kicserélni, akkor szóljon, és ne vállalja el.

Én megkérdezném, hogy valójában mi az oka...

2015. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem én pontozok, nem pontoztam le senkit.

Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy ha nem érzi, akkor ellenőrizze néha.

Nem én tukmáltam rá, nem kértem, hogy vigyázzon rá, ő ajánlkozott, sőt majdhogy nem kiköveteli...

Nem utálom, de elnézést, de a gyerekemet jobban szeretem, és nem szeretném ha sebes és gombás lenne a feneke.

2015. szept. 19. 13:16
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom, de azért az esetek 95%-ában eléggé van szaga a dolognak, főleg közelről. De ha nincs 1 m-en belül a gyerek, lehet nem érzi meg. Meg van, amelyik baba simán elücsörög benne, akkor válik kényelmetlenné a pelus, ha már csípi a popóját a kaki. Meg ha játék közben, elfordulva nyög piros fejjel, gúvadó szemmel :D akkor nem is biztos, h észreveszi valaki, h mi történt. :)

Én 1-szer jártam úgy anyóssal, h nem cserélte, azt mondta jajj nem is gondolta, h van kaki, nem vette észre. A kislány popója és nunija is durván piros lett, volt 1-2 picike rész, ahol felmarta a bőrét is a kaki-pisi cucc. Szegényke nagyon sírt amikor töröltem neki, plusz fürdésnél is visított.

Anyósnak elmeséltem, h mi volt szegény gyerekkel,mennyire sírt, fájt neki, még másnap is.

Azóta nagyon odafigyel. Én nem hiszem, h direkt lett volna, h nem cserélte.

Mennyi ideig volt kakiban a gyerek? Szerintem nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni. :) Kérd meg szépen anyósodat, h ha nem érzi, h van kaki, néha kukkantsa meg, mert nagyon kicsípi a gyerek bőrét és fáj neki.

:)

2015. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Először nem csináltam belőle nagy ügyet, és pont azt csináltam amit írsz. Megkértem, hogy ellenőrizze, mert kipirosodott, fájt neki, stb.

Erre most megint ugyan úgy kakiban találtam, és most még csúnyább volt neki mint előzőleg... azért akadtam ki egy kicsit. Mert ha direkt megkérem, hogy figyeljen, akkor megszagolhatta volna, vagy beleshetett volna időközönként.

Sokáig lehetett benne, mert pár perctől, fél órától nem néz ki így...

2015. szept. 19. 13:21
 15/23 anonim ***** válasza:
59%

Emlékeim szerint egy újszülöttnel napi 6 pelus csere van. Egy nagyobbnal ritkább. Tehát kb 4-6 óránként cserél az ember pelust. Ha a gyerek pont csere után alkot és nem veszi észre valaki, akkor semmi oka nincs rá, hogy 10 percenként ellenőrizze. Márpedig annyi is elég ám, hogy kipirosodjon a bőr, ha érzékeny a gyerek.

Le lehet ülni anyossal és beszélni vele. Lehet hogy tényleg nem veszi észre, lehet hogy siman nincs hozzá gusztusa.

2015. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Általánosságban kérdem: attól, hogy valaki nem bébiszitter minőségben és pénzért vigyáz a gyerekre, hanem nagyszülőként, mindent el kell tűrni és semmiért nem lehet szólni?

Ha probléma merül fel, meg lehet a dolgokat felnőtt módjára is beszélni, természetesen nem kell egyből leteremteni anyóst, de az is túlzás, hogy fogja be a kérdező és köszönje meg, hogy egyáltalán foglalkozott pár órát az unokával.

2015. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a képlet: normális ember nem hagyja kakiban a gyereket. Nem normálisra meg nem kell rábízni.

Amúgy már velem is megesett, hogy nem vettem észre. A férjem hazaért a munkából, és már az ajtóban érezte, hogy van valami a levegőben. Menetrenden kívüli kaki volt, így jártunk...

2015. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
17-es vagyok. Kimaradt egy lényeges szó: normális ember nem hagyja DIREKT a kakiban.
2015. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk én morcos lennék ha direkt megkérem, hogy figyeljen erre, és ennek ellenére így találom.

OK, ne feltételezzük, hogy direkt hagyta benne. de ha meg nem direkt, akkor meg nem figyelt rá eléggé, annak ellenére, hogy a kérdező felhívta erre a figyelmét...

2015. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

4-6orankent cserélni ????


Attol h nincs benne kaki is illik 3 óránként cserélni.


Am én sem hagynám hogy többet vigyázzon rá. Nem erdekel mit követel

2015. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!