Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők hasonló helyzetben, ti...

Szülők hasonló helyzetben, ti bevállalnátok még egy babát?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom és egy 2 éves fiam. 39 éves vagyok és szóba jött, hogy lehet szeretnénk még egy babát, de nem tudjuk, hogy be merjük-e vállalni a párommal. Félünk hátha komplikációk adódnak és a lányom se ugrik ki a bőréből a boldogságtól, indoka, hogy már így is sokallja azt a 2-3 órát, amit az öccsére kell vigyáznia naponta meg szünetekben is, bár azt mondta, hogy neki végülis mindegy, mert 1-2 év és úgyis elköltözik itthonról. Szóval amitől nagyon tartunk azok az esetleges komplikációk.

2015. szept. 24. 18:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Hát ne haragudj, de egyetértek a többiekkel. Mindennap vigyáz az öccsére? Hát neked nagyon jó dolgod van. A lányodnak nem kellene vigyáznia rá, nem ennyit.
2015. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha ezzel az egy kicsivel nem bírsz el, akkor minek akarsz még egyet? Párod se sokat van otthon ezek szerint.

Az meg tényleg durva, hogy bébiszitternek használod a lányod, elhiszem, hogy elege van már. Még néha elvárható, hogy vigyázzon rá, de rendszeresen nap mint nap 2-3 órát, az sok, és nagy hiba. Az meg hogy hétvégén sem hagyod élni és hazarángatod, még inkább. Szóval szerintem nektek nem kéne már.

2015. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Hasonlóban-vagyis a Te helyzetedben-NEM!Én 39 évesen estem teherbe a 3. gyerekünkkel,egy 19 éves és egy 3 éves fiú anyukájaként.A legkönnyebb terhességem,leggyorsabb szülésem volt ez.Már 3 éves a kislány,és a nagytesók is imádják!Márcsak azért is,mert soha nem kérem meg a legnagyobbat,hogy bébi csőszködjön!A kisebbik fiút sem,ami a koránál fogva evidens.Én magamnak szültem,nem a gyerekemnek.Majd csinál Ő magának,ha akar.Én is egyedül intézem a háztartást(130 nm-es a ház),én hozom viszem a 2 kicsit(ovi,suli,edzés,doki),rendszeresen főzök,vásárolok,stb.és még a cégem dolgait is intézem.Konkrétan holnap 12 helyre kell mennem valami intéznivaló miatt.Amíg a kicsi nem ment oviba,mindenhová cipeltem magammal.Az eszembe se jutott,hogy a testvérét fogjam be!
2015. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez tényleg durva hogy pusztán azért, mert főznöd kell, a nagytesóra passzolod a kicsit! Vajon a több ezer anyuka akinek semmi segítsége hogy oldja meg a takarítást és a főzést? Ők vajon soha nem főznek?

Szegény nagylányod... Így tényleg ne szülj még egyet ha még főzni meg takarítani se tudsz segítség nélkül 1 kisgyerek mellett se, aki ráadásul már két éves, nem egy...

2015. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok: szóval nem, így nem vállalnék be még egy babát. AZ meg külön durva, hogy hétvégén (amikor ugye végre pihenhetne a nagy lányod), csak azért hazarángatod korán hogy főzhess. Nonszensz.
2015. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ne vállalj, nem való neked már kisgyerek. 2 éve sem kellett volna szülnöd. Nem szégyelled magad a 18 éves lányoddal szemben? Neki is van saját élete nem? Jöjjön haza korábban meg ilyenek? Jézusom. Én egy 5; 4; 1,5 éves mellett megfőzök és kitakarítok egyedül.
2015. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Ne szülj, életképtelen vagy. Minek kell csak azért a nagylányodra bízni a kicsit mert te főzöl, mosol, takarítasz? 3 éves a lányom de simán elvagyok vele miközben felrakom az ebédet, mosok, takarítok..stb. Ott már a kicsivel is baj lehet ha nem találja fel magát. De veled is ha nem bírsz több felé szakadni. Mert ez ilyen. Az anyaság ilyen. Néha fél óra előkészület kell mire ki tudok porszívózni, de nem kell bébiszitter. Úgyhogy ne szülj, nőjj fel a lányodat meg hagyd élni!
2015. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

mivel a nagy van a kicsivel napi 3 órát, így azt gondolom, hogy abszolút joga beleszólni, szeretne e még egy gyerekre vigyázni napi több órát. és ha ő nem szeretne akkor nincs jogod még egy feladatot a nyakába rakni. nem csodálom, hogy el szeretne költözni, nagyon nem normális, hogy neki kell korán hazacaplatnia, hogy te tudj főzni meg takarítani.

és mi van hétköznap? hazaér f5-kor a suliból és akkor f8-ig a tesóra kell vigyáznia? szerintem majd szül a lányod ha babázni szeretne!

2015. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi van kérdező, közben másik nicken lepontozgatsz??? Hirtelen eltűntek a 100%-ok, pedig minden válaszoló egyetért egymással...
2015. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
Valszeg kétemberes a kicsi. Az enyém is az a nagyon kívül senkivel nincs el, úgyhogy én is rá szoktam bízni, de max 20-3
2015. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!