Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavarnak a...

Titeket mennyire zavarnak a kéretlen tanácsok? Van olyan, akit egyáltalán nem? És olyan, akinél senki nem szól bele a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 18:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Két gyerek után azt kell mondanom, néha hallok jó tippeket és ha azokat jó tanácsból, megfelelően előadva kapom, akkor nincs gond én is udvarias vagyok. De ha valaki okoskodik azt nem szeretem. Már 2 "bezzeg" anyukát elhajtottam a jó életbe mert sütött róluk a rosszindulat.
2015. szept. 26. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Főleg anyámtól kapom kéretlenül is a beleszólast. Ennek ellenére nem utasítom el élből, mond jó dolgokat, csak akkor szoktam erélyesen rászólni, amikor elfelejti, hogy felnőtt vagyok, és utasítani próbál a saját lányommal kapcsolatban. 3 hónapos a kislányom, szóval még azért szokatlan anyámnak, gyakran megfeledkezik magáról, de ha szólok neki, befejezi.

Amit viszont utálok, ha olyan pofázik, akinek nincs is gyereke. Egy barátunk nője ilyen, szokott bébiszitterkedni, és pszichológiát tanul, ettől azt hiszi, hogy mindent tud a témában, és folyton okoskodik. Na neki is megmondtam már párszor, hogy majd szólok, ha érdekel a véleménye valamiről. Mondjuk nem fog :) ilyenkor ő megsértődik, legközelebb pedig mint ha mi sem történt volna, folytatja. Meg tudnám csapni, főleg mert gyerek híján fingja nincs, miről beszél. Nem érti, hogy a más gyerekre vigyázás meg a tankönyvben olvastam közel sem ugyanaz, mint mikor saját gyerekről van szó, baromi okosnak hiszi magát.

2015. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
De borzasztóan zavar a kéretlen tanács, mert ha gondom van, akkor én kérdezek attól, akinek hallani szeretném a véleményét. Egyéb esetben meg csak összezavar és úgy érzem, hogy csökkenti a kompetenciámat. Ezért soha nem is hagytam és nem is hagyom, hogy bárki beleszóljon a nevelésembe.
2015. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!