Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Igényeltétek az...

Anyukák! Igényeltétek az ingyenes étkezést az oviban/bölcsiben?

Figyelt kérdés

Mi jövedelem alapján igènyeltük, 1 gyerekünk van. 4 òrában vagyok bejelentve, ìgy a bevallott jövedelmünk alapján jogosultak vagyunk, amùgy nem, mert több a bevètelünk, csak nincs ròla igazolás. Az egyik ismerősöm szerint ez csalás.

A bölcsinkben összessen 5 gyerek után fizetnek tèrìtèsi dìjat. Szerintem sokan beìrták kamubòl a jövedelem alapù igènylèst, mivel jöv.igazolást nem kèrtek. Az nem csalás? Ennek nem nèznek utána? Ha kiderül h nem jogosultak az ingyenes ètkezèsre, akkor visszafizettetik velük?


2015. okt. 6. 11:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem igényeltük, jövedelem alapján nem vagyunk jogosultak.
2015. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is csalás!


Annak találták ki akinek nehézséget jelent befizetni.


Nekünk nem nehézség. Pedig az igazolt jövedelem alapján mi is igényelhettük volna.


Én becsületes vagyok, így nevelem a gyerekeimet is!

2015. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%

ha van egy kis eszed, ezt nem hangoztatod. ha valaki kérdezi, kaptok kedvezményt és kész. jövedelem alapján.

szerintem nem csalás, és elég baj, hogy csak 4 òràban vagytok bejelentve, de a mai világban ennek is örülni kell..

és nem hiszem, hogy jogtalanul kapnatok, hiszen tudjátok igazolni, hogy ennyi jovedelmetek van.

ja és megjegyzem, hogy nálunk a megyeszekhely polgarmesterenek a gyereke is igénybe vette a kedvezményes dolgokat, mert 3-an testverek, pedig ott biztos nem vágta volna padlohoz őket, ha teljes árat fizetnek

szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt.

2015. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem kérnek jövedelem igazolást, tehát mindenkinek a lelkiismerete dönti el, hogy igényli vagy sem. Te is ez alapján dontottel. Ugyanúgy mint a többiek, akik szerinted kamubol kertek.

Én nem kertem, bár a bejelentett jövedelmunk alatta van (saját vállalkozás) de ennél sokkal többet keresünk. Aki ismer minket, gondolja is hogy nem annyiból élünk, mert ez látszik (kocsi, gyerek ruhája, sokat utazunk, stb) Én sokat gondolkoztam ezen, és úgy döntöttem nem kérem, eddig sem vágott földhoz az a havi 7-8 ezer, és jobb így hogy nem beszélnek ki a hátam mögött emiatt. Ezért döntöttem így. De ha valakinek gondot okoz az a havi ebédpénz es boven lenne szükség máshol arra a pénzre, akkor tegye azt, engem nem érdekel.

2015. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%
4-es és 6-os, ti milyen becsületességről, meg lelkiismeretességről beszéltek, mikor a jövedelmetek egy része után nem adóztok?
2015. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
Igen, mivel 3 gyerekem van, így ingyen étkezik a 2 ovis. Ha jár, már miért ne vegyem igénybe, más úgyse járt nekünk eddig.
2015. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

4-es vagyok!


Köztisztviselőként adózom! A férjem építészmérnök ő is bejelentve adózva, viszont a jutalék (ami szintén adózott jövedelem) amit év végén kapnak az átadás szerint jutalomként szerepel a jövedelm igazolásban és azt hivatalosan nem vehető figyelembe.

2015. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Akkor jól tetted, hogy nem igényelted, mert az igazolt jövedelem alapján nem tehetted meg. A 4-es válaszban nem ezt írtad.
2015. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!