Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Igényeltétek az...

Anyukák! Igényeltétek az ingyenes étkezést az oviban/bölcsiben?

Figyelt kérdés

Mi jövedelem alapján igènyeltük, 1 gyerekünk van. 4 òrában vagyok bejelentve, ìgy a bevallott jövedelmünk alapján jogosultak vagyunk, amùgy nem, mert több a bevètelünk, csak nincs ròla igazolás. Az egyik ismerősöm szerint ez csalás.

A bölcsinkben összessen 5 gyerek után fizetnek tèrìtèsi dìjat. Szerintem sokan beìrták kamubòl a jövedelem alapù igènylèst, mivel jöv.igazolást nem kèrtek. Az nem csalás? Ennek nem nèznek utána? Ha kiderül h nem jogosultak az ingyenes ètkezèsre, akkor visszafizettetik velük?


2015. okt. 6. 11:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
én csak azt nem értem, hogy ezt az oviban kifüggesztik, hogy ki kapja ingyen és ki nem? Vagy honnan tudja mindenki? (írta vki, hogy nem akarja, h összesúgjanak mögötte)
2015. okt. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem igényeltük, bőven meghaladjuk.

Nálunk a 24 főből 3-an fizetünk.

Amúgy pedig onnan tudni, ki fizet és ki nem, hogy hó elején kiteszik a csekkeket a csoportszoba melletti faliújságra és onnan kell elvenni.

Van, akinél elég nyilvánvaló, hogy nem minimálbéres, nagycsaládos, vagy tartósan beteg a gyerek. Amikor anyu és apu is városi terepjárón furikáznak az oviba, az anyuka fullsmink-műköröm-hetifodrász-szolárium, itt nyaralnak, ott telelnek, játszóházas szülinapok... Kis városban, faluban sok mindenre lehet következtetni a hallottak, látottak alapján.

2015. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
83%
Én ismerek, megigényeték pedig nem lenne rászorulva, már kaptaj is ellenőrzést és lebukott.
2015. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
37%
Kedves 7-es, szerinted megis mennyivel kene bejelenteni magunkat? Nekunk nincs hivatalos fix fizetésünk, amit minden hónapban kifizetunk saját magunknak. Miért te hogy csinálnad ha saját céged lenne? Gondolom te se másképp. Jössz itt a becsuletesseggel, mikor azt sem tudod hogy elunk, mit csinálunk, csak azt gondolod minden vállalkozó ott csal ahol tud. Nem minimálbérre vagyunk bejelentve ( ahogy mások teszik) hanem annak a kétszeresére, úgyhogy még azt sem mondhatják hogy nem adózunk rendesen. (de ez mar nem ide tartozik)
2015. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
51%
Hiába vagy a minimálbér kétszeresére bejelentve, amit ezen felül veszel ki az után nem adózol. Ez adócsalás, bűncselekmény. Nem én gondolom ezt rólad, hanem te írtad le magadról. Azt meg nem tudhatod, hogy én mit gondolok a vállalkozókról és hogy mit csinálnék, ha vállalkozásom lenne, sőt azt sem, hogy van-e vállalkozásom. A becsületességet és lelkiismeretességet sem én hoztam föl, hanem többek között te, akitől nagyon messze áll.
2015. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Lófittyet nem tudsz a vállalkozókról, előző, csak hajtogatod itt a becsületet meg a tisztességet, aminek szerinted biztosan a fő ismérve az, hogy egy ismeretlent cseszegetsz csak mert jobban keres nálad.
2015. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!