Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Igényeltétek az...

Anyukák! Igényeltétek az ingyenes étkezést az oviban/bölcsiben?

Figyelt kérdés

Mi jövedelem alapján igènyeltük, 1 gyerekünk van. 4 òrában vagyok bejelentve, ìgy a bevallott jövedelmünk alapján jogosultak vagyunk, amùgy nem, mert több a bevètelünk, csak nincs ròla igazolás. Az egyik ismerősöm szerint ez csalás.

A bölcsinkben összessen 5 gyerek után fizetnek tèrìtèsi dìjat. Szerintem sokan beìrták kamubòl a jövedelem alapù igènylèst, mivel jöv.igazolást nem kèrtek. Az nem csalás? Ennek nem nèznek utána? Ha kiderül h nem jogosultak az ingyenes ètkezèsre, akkor visszafizettetik velük?


2015. okt. 6. 11:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%
Igen,miután nagycsaládosok vagyunk.
2015. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják visszafizettetni, de be fogják vezetni az ellenőrzést. Sokkal többen kapnak ingyen, mint amire számítottak.
2015. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Igen igényeltük, mivel nagycsaládosok vagyunk.
2015. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%

3 gyermekünk van, ingyen jár a két ovis étkeztetése.

Viszont nem vagyunk rászorulva, úgyhogy adomány formájában tejelünk rendesen az ovinak, akárcsak tavaly.


Nálunk az intézményvezető kihangsúlyozta, hogy nem ellenőrzik még ugyan, ki jogosult rá valóban, mindenkinek a lelkiismeretére van bízva. Ez egyházi ovi, az emberek ismerik egymást (egy gyülekezethez tartozunk többnyire), tutira nem lenne képe meg lelkiismerete senkinek a csaláshoz.

2015. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
67%
Mi is kértük nagycsaládosként.
2015. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%
ez nem lelkiismereti kérdés. ha végigolvastátok, hogy mit írtok alá, akkor láttátok, hogy büntetőjogi felelősségetek tudatában nyilatkoztok, ergo innentől kezdve ha csaltok, akkor nem a lelkiismeretetekkel, hanem a felettes szervekkel kell elszámolni és vállalni a jogos büntetést.
2015. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

Mi ha jogosultak lennénk rá,igényeltük volna.

De 800 ft-al meghaladtuk,így sajnos nem tudtuk igényelni.


Nagyon nehezen jövünk ki a fizuból,de ez van.Hátha egyszer nekünk is lesz valahol valami kedvezmény.


Ha majd csak a gyes jár a férjemnek,akkor már például jogosultak leszünk rá és kérni is fogjuk,mert a mai világban 1 fizuból élni elég necces.

(mielőtt valaki megkérdezné,hogy a férjem miért nem dolgozik,leírom,hogy eddig ő dolgozott,amíg én gyeden voltam és ő nálam is kevesebbet keres sajnos; illetve egyenlőre csak így tudjuk megoldani a gyerkőc bölcsibe hordását,segítségünk nincs,így ő csak alkalmi melókat tud vállalni én pedig hajnaltól éjszakáig dolgozok minden másnap)

2015. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
34%
Jöv. alapjàn mi is jogosultak lennénk, de nem igényeltük. Szerintem ez annak lenne kitalàlva, akinek ténylegesen nehézséget jelent kifizetni az étkeztetést. Persze megteheted, hogy igényeld, hiszen papìr szerint jogososultak vagytok. Nem csalàs, de biztosan a helyzet kihasznàlàsa. A csalàs az, hogy tébylegesen màs a jövedelmetek, mint a leigazolt.
2015. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy utólagos vizsgálaton kiderül, hogy nem vagytok jogosultak rá, visszafizettetik kamattal. Családi adókedvezménynél is így van, ha jogosulatlanul vette igénybe valaki. Elég egy "jóakaró" aki szól az önkormányzatnál. Ha adót csaltok, elég bátrak vagytok hogy reszkíroztok egy ilyet is, ami pillanatok alatt rátok vonhatja a hivatalos figyelmet. Elég egy jobb kocsi amit 4 órásból nem engedhettek meg magatoknak, meg egy "jóakaró". A legviccesebb, hogy nem adóztok rendesen, és még más adójából kértek támogatást, szerintem ez erkölcsi kérdés is. De persze ti tudjátok.
2015. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

én a bölcsibe vettem igénybe, ez év nyarán valahogy, még bölcsi előtt

önkormányzatnál kellett intézni, mindent kértek, jövedelmi igazolást, anyakönyvi kivonatot, bíróági végzést

és 1 Ft-al is meghaladta volna a határt, nem adjnák meg rászorultnak se. akkor mg 39.900 volt a határ az egy főre

2015. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!