Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha válás után messzire költözö...

Ha válás után messzire költözöm a gyerekkel valoban nekem kell fizetni a férjem láhatási koltsegeit?

Figyelt kérdés
Elváltunk,220 km re költözöm a gyerekkel Budapestről,az apa itt marad. Ha jön a gyerekhez az utazás költségeit valóban nekem kell állni? Van erre törvény?
2015. nov. 15. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
Annak, hogy "ha a bíróság, gyámhatóság máshogy nem rendeli". Az alapeset pont az, ami:alap eset. De ha a bíróság úgy ítéli, akkor máris nem alap eset, hanem kivétel és máris fizetheti a másik fél a költségeket
2015. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
27%

a bíró igenis minden esetben meghatározza tágyalások során, hogy milyen arányban fizessék a felek a láthatással járó költségeket hogyha azt bármelyik fél is kezdeményezi.

Olyan nincs , hogy indokolt a költözés...elköltözni nem kötelező .

2015. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
a törvényt én is így értelmezem, ahogy 11-es válaszoló írja én csak a saját megoldásomat írnám le. mivel én 250km-re költöztem a volt férjemtől, abban egyeztünk meg, hogy nincs 2 heti láthatás, mert se a gyereknek se nekünk nem jó a állandó utazgatás, így inkább minden szünet a volt férjemé (nyár kivételével, de annak is a 2/3 részét ott tölti) (nagyszülők nyugdíjasok így náluk van a lányom, mert hát ennyi szabadsága nincs a volt férjemnek de ilyenkor hazaköltözik a szüleihez), félúton találkozunk, így egyrészt megoszlanak a költségek, másrészt nem kell neki se 1 teljes napot rászánnia csak az utazásra, iskolaidőben meg ahogy írta az egyik hozzászóló, ott van a skype, telefon...
2015. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Törvény ide/törvény oda, ha az apa olyan anyagi helyzetben van, hogy ez miatt nem tud találkozni a gyerekével, én bizony beszállnék az utazási költségekbe, mert a gyerekem érdeke hogy az apjával találkozzon és ő nem tehet arról h én hova költözök vele.

Azért senki se tervezi úgy az életét, hogy kéthetente 220 km-t kelljen utazni. Talán gyereknek se annyira jó, valami olyan megoldást kéne találni, hogy ritkábban menjen, de több időre.

2015. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A (3) bekezdés a Gyer. azon szabályát, mely szerint a gyermek elvitelével felmerülő költségek a kapcsolattartásra jogosultat terhelik, differenciált tartalommal veszi át. A kormányrendelet kógens szabályával szemben a CSJK lehetőséget biztosít a bíróságnak, illetve a gyámhatóságnak arra, hogy indokolt esetben a szülői felügyeleti jogokat gyakorló szülőt kötelezze a gyermek elvitelével, utaztatásával kapcsolatos költségek viselésére, illetve arra, hogy a kiadásokat megoszthassa a szülők között.” (Makai K.: i. m., a 4:180. §-hoz fűzött kommentár)"


Itt van az aktuális szabályozás, ill. értelmezése a bírói gyakorlatban.


Egyébként jogos és életszerű, hogy ha nagy a távolság, a szülők osszák meg a költségeket.

2015. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!