Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen elvek szerint...

Ti milyen elvek szerint nevelitek a gyereketek?

Figyelt kérdés

Nálunk ez még legalább 1 év, mire a gyermeket tervezzük, de már most szoktam gondolkodni, hogy milyen elvek szerint neveljük majd fel. Nektek mi a fontos?


Én szeretnék egy értékes, jószívű, önbizalommal teli, boldog és szabad gyereket felnevelni. Akinek vannak saját életcéljai. Számomra fontos, hogy régi polgári értékeket is megkapjon. Nehéz ezt pontosan megfogalmazni. Valamilyen szinten "úriembert, úrilányt" szeretnék nevelni belőle. Nem sznobra gondolok, hanem aki képes társaságban megjelenni, viselkedni. Érdekli a kultúra, a világ, nyitott személyiség. Mindezt sok beszélgetéssel, törődéssel, közös programokkal szeretném elérni. Pl. múzeumok, színház, mozi, vagy csak egyszerű séta valamilyen szép helyen.


Fura ez a mai világban?



2015. nov. 30. 10:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
9-es válaszolóval értek egyet, a gyerekek a szülői mintát követik és én is úgy gondolom ez a legmeghatározóbb a nevelésben. Egy kis történetet mellékelnék: szoktam vigyázni lányom egyik osztálytársára mikor anyukája külföldre utazik 1-2 hétre. Ilyenkor nálunk lakik a fiú (16 éves) Anyukáját nagyon bírom, nem akarom bántani, de nagyon csúnyán beszél, káromkodik mint egy kocsis . Mikor először vigyáztam a fiúra, első 1-2 nap ő is ontotta magából rendesen a szebbnél szebb szavakat, de szépen szóltam neki, hogy ez nálunk nem divat, nem szeretném hallani. 3. nap már semmi probléma nem volt, végig míg itt volt nálunk (sőt a következő alkalmakkor sem) - viszont volt olyan hogy suliból még én vittem haza cuccostól az anyukájához és abban a pillanatban ahogy meglátta az anyját úgy folyt belőle a sztorizgatások közepette a sok káromkodás hogy én csak lestem, hogy tud 1 pillanat alatt így megváltozni valaki. Ha nem a saját fülemmel hallom, komolyan el se hiszem. Tudom, hogy konkrétan nem ilyenre gondoltál kérdező, de úgy gondolom a gyerekek ugyanígy viszonyulnak minden máshoz is. Ha azt látják segíteni jó, ők is fognak. Ha te szidod a más nemzetiségű embereket, ők is szidni fogják stb. Sorolhatnám estig :) Persze vannak kivételek mint mindenhol, de én is így gondolom hogy a szülői minta a legfontosabb.
2015. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jók ezek a történetek, sokat lehet belőle tanulni. Remélem, hogy mi jó példát mutatunk majd. Most is igyekszünk szépen, élménydúsan élni. Dolgozunk, tanulunk, mindketten a többedik diplománkra készülünk. Én a mesterre, ő a doktorira. Ha tehetjük utazunk is. Mindketten egymástól függetlenül szoktunk adakozni is.
2015. nov. 30. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!