Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez h aki megüti a gyerekét...

Mi ez h aki megüti a gyerekét az rossz szülő? Mi ez a blond sztereotípia?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 17:01
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
61%

Sajàt magamról tudom, hogy akkor csapok oda, amikor màs fegyverem nincs màr, vagy elfogy a türelmem. Viszont semmi eredménye. Ha kitartóbb, következetesebb, türelmesebb lennék, még ennyit sem csapnék rà. Szégyenlem magam minden ilyen alkalom miatt, olyat bàntok, akit nem akarok. Emlékszem milyen érzés volt gyerekként fülest kapni, teljesen megsemmisìtő, minden bizalmat összetörő "élmény". Nem akarok ilyet a gyerekemnek. Tapasztalatból mondom, hogy a verekedés helyett ha kicsit többet gondolkozunk, és úgy figyelünk a gyerekre, megoldható màshogy is a helyzet. Csak több energia. Viszont megtérül. Nem tartom magam rossz szülőnek, de van hova javulni.


A " mai fiatalok" pedig nem azért ilyenek, mert nem voltak eleget verve, hanem mert anem verés helyett a szülője màs módszerrel sem nevel. Odafigyelés és türelem, kitartàs kell.

2015. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés egyértelműen provokatív. Ilyenkor mindig megjelennek a mindenttudó anyák, meg a másik véglet, akinek fogalma nincs a gyereknevelésről. Erre a kérdésre így nem lehet válaszolni. Tudod kérdező, szerintem nem normális dolog veréssel nevelni, de egyben azt is gondolom, hogy vannak helyzetek, amikor elfogadható, ha a gyerek kap egyet. A mérték és a gyakoriság az, amit nem szabad túlzásba vinni, nem veri az ember kékre-zöldre a gyerekét minden nap mindenért. Akik sarkítani akarnak, azt mondják erre, hogy minden szülő rossz, akinél egyszer is előfordul ilyen, sőt az már gyerekverő (de nem érdemes velük leállni vitatkozni, mert nem akarnak más álláspontot elfogadni.). Szerintem meg se nem rossz szülő, se nem gyerekverő. A rossz szülőség nem erről szól.
2015. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Aszem a 2.valszolo voltam

Gyerekent is ugy latom, hogy nemlyik gyerek erdemelne legallabb egy tockost


16L

2015. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 SenkiAlfonz2 válasza:
szerintem ez igaz de ehez sok pszihológiai könyv kell hogy mondjam igaz de nincs mellete érv csak ellen szóval szerintem igaz nincs olyan hogy megérdemelte aki roszul nevelte az a hibás hogy megtette ha meg csak ilyen a gyerek akkor is van más büntetés ami nem ilyen rossz( nem azt mondom ha valaki megütötte a gyerekét az már rossz szülő hanem azt hogy ha valaki ezt működő büntetésnek tarja ami jó és tényleg hatásos az gondolkozon el ezzel el nyomja a gyereket és ez nem jó a gyerek lehet normális jól nevelt és minden egyébb ha verték de ez akkor sem mentség)
2015. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 SenkiAlfonz2 válasza:
a harmadik válaszolóval nem értek teljesen egyet de igaza van
2015. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 SenkiAlfonz2 válasza:
tökéletesen egyetértek inkább a 3. emberrel
2015. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!