Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez h aki megüti a gyerekét...

Mi ez h aki megüti a gyerekét az rossz szülő? Mi ez a blond sztereotípia?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 17:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
17%
Megint az van lehúzva akinek igaza van. De nem lep meg, látván a sok elkényeztetett tinit, és őszinte részvétem a következő generációnak!
2015. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
45%

Kell a jól időzített pofon, ha a gyerek rászolgál. Mert hamar kiravaszkodják, hogy a szülő csak pofázik pofázik, na és akkor mi van ha mégsem csinálom amit mond? Még tovább pofázik a szülő..És akkor mi van? Semmi, kiröhögöm mint gyerek..és csinálom tovább a rosszaságot..Na ilyenkor kell az a bizonyos Makarenkói pofon. Aki ezt nem kapja meg abból lesznek a tiszteletlen mindenkit lenéző kamaszok akiknek csakis jogaik vannak.

Meg azt is meg lehet nézni mikor már a 6-7 éves kölök szó szerint qrvaanyázza a szülőt meg kezet emel rá, az anyja meg csak les és ejnyebejnyézik, nehogy sérüljön a kis lelke.

2015. dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
79%
12# Ez mind a szülő hibája, erről csak ő tehet. Ez a véleményem.
2015. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
38%
Vannak szerencsés szülők akiknek csendes rendes gyerekük van,akire elég ha csúnyán néznek és elpityeredik.Eleve ilyen a gyerek! Meg van akit átok rossz gyerekkel áldott meg a sors, akit bizony fizikailag is helyre kell tenni néha,mert ön és közveszélyes,egyszerüen lehet neki szépen csúnyán beszélni elmegy a füle mellett. Na most az első szülő nagyon könnyen le rosszszülőzi a másodikat ,pedig ha cserélnének egy hétre ,rájönne hogy van akire nem lehet másként hatni.
2015. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
82%

Aki megüti a gyerekèt az rossz szülő.

Az én apám egy kétajtós szekrény. Úgy beszél, és viselkedik, mint egy rossz cigány. És ezt ki is használja... Soha nem fogom megbocsátani neki, hogy kezet emelt rám.

2015. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
30%

Csak sejtem, hogy a fentebbi 10 különböző válaszoló közül max. kettő az aki ténylegesen gyereket nevel, a többi max. sértett kamasz...

:D

2015. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
59%
Én is azon az állásponton vagyok, hogy 1-2pofon még jól is jöhet. Lehet, hogy az elkövető később megbánja és kissé szégyelli magát. De a helyzet mégis csak az, hogy a gyereknek azt is meg kell tanulnia, hogy bizony az életben a fizikai erőnek igenis van renoméja és a megfelelő helyzetben elszenvedett pofonnak igenis van "nevelő" hatása. Értelmes gyerek belátja, hogy valóban hibázott és elfogadja, hogy valóban a szülőek volt "igaza". És emlékezni fog, hogy mi volt a szülő célja. Ismét hangsúlyozom, csak 1-2 eset tekinthető "jószándékú"-nak.
2015. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%

#16:


Egy szóval sem említettem, hogy van gyerekem (elég gáz is lenne 14 évesen). Én csak elmondtam, hogy pár hétre beleláttam egy család TÉNYLEGES életébe (a szövegértés látom, nagyon megy). Az ilyen "verjük véresre a gyereket, ha hoz haza egy rossz jegyet" mentalítású szülő jól elgyepálta volna a kisfiút a vetítőgép miatt - na, annak vajon milyen nevelési célzata lett volna? Hogy nem mer majd legközelebb hozzányúli semmihez? Vagy, hogy eltávolodik az anyjától? Hogy összezavarodik, mert akit a leges legjobban szeret, az bántja őt? Kérdem én mégegyszer: mi lett volna benne a nevelési célzat? A nagynéném szépen, lassan elmagyarázta neki, hogy óvatosan kell bánni az ilyen törékeny dolgokkal. A kicsi ezután bocsánatot kért és megígérte, hogy többet nem csinál ilyet. (A pénz meg majd megtérül, nyilván a család nem fog 30.000 Ft miatt csődbe veszni.) Ez szerintem ezerszer jobban volt "nevelési célzatú", mint 1-2 pofon.


És igen, sértődött tini vagyok - ugyanis engem sosem ütöttek meg, és ezért eléggé elszörnyűlködöm, ha valaki veréssel nevel.

2015. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

"életben a fizikai erőnek igenis van renoméja"


Igen, a sportokban, de nem máshol.

2015. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
77%
Én eléggé hisztis gyerek voltam. Engem édesanyám egyszerűen leöntött egy pohár vízzel, egy idő után nem vettem komolyan és hisztiztem tovább, akkor egyszer a zuhany alá rakott be, soha többet nem hisztiztem az adott dolog miatt. A másik, 5 éves korom környékén voltam abban az időszakomban amikor elmentünk vásárolni és ha valamit megláttam ami nekem tetszett az kellett és nem egyszerű hisztiz leműveltem az üzlet közepén, szó szerint a földhöz vertem magam, ezt kb. 2 hétig folyamatosan előadtam, hiába magyarázta el anya szépen, hogy most nem kaphatom meg vagy, hogy miért ne viselkedjek így. 2 hét után megunta és kaptam egy hatalmas pofont, soha többet nem hisztiztem, utána elég volt ha csak csúnyán néz. Szóval véleményem szerint egy jó időben adott pofon igenis neveli a gyereket. Nekem ezek nem rontottak a kapcsolatunkon, sőt olyan mintha a legjobb barátnőm lenne. 20/L
2015. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!