Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy éreznétek magatokat?...

Ti hogy éreznétek magatokat? Szegények vagyunk, ezért beszólnak?

Figyelt kérdés

Nagyon szegények vagyunk, mióta a párom elhagyott. 4 kicsi gyerekkel élek gyes+családiból az isten háta mögött 2-vel egy icipici faluban. Szépen nevelem őket, tiszták, ápoltak. Rezsi után kajára és ruhára 30-40 ezer ftom marad. Semmire sem elég, főleg, hogy a gyógyszereiket is fizetnem kell, mert 3 tartós beteg. Apum minden héten bevásárol nekünk alap dolgokat, így csak pár dolgot kell vennem, sőt, új ruhát, cipőt vesz a gyerekeknek. A középső leányzóm keresztszülei ruhával, kajával, tüzelővel segítenek, kapom a gyermekvédelmit, valamint rendszeresen kapunk csomagot a baptistáktól, karitásztól, a gyámügytól, ruhaadományokat, most pedig a suliban dobtak össze nekünk egy jelentős adományt.

De most a volt párom rokonai mindennek elhordanak, mert hogy nekem ezek nem járnának. De hát nem én kapom, hanem a gyerekek. És ezek nélkül elég nehezen élnénk meg. Nyáron napszámba járok, takarítok, bébiszitterkedek, de ez csak néha megy, ha van, aki vigyáz a gyerekekre.

De rosszul esik a bántásuk, hogy mindenféle mocskos kutyának elhordanak, ezt terjesztik a faluban, és tudjuk, milyen egy falu... Engem ez bánt, zavar. Az anyósom a legdurvább, pedig az ő fia lépett le, nem fizet gyerektartást, nem látogatja a gyerekeket.

Hogy reagálnátok? Vagy tényleg szégyelljem magam?

Véletlen se higyjétek, hogy dicsekszem, ezzel nem is lehet. Szánalmas ez a helyzet, de előbb-utóbb kimászok belőle.


2015. dec. 17. 13:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak nem könnyű, mert elhíresztelik a faluban, és délután, mikor megyek a gyerekekért mindenki kérdezget. De nem csak ilyeneket, hanem pl én pénzért szexelek, alkoholista, drogos vagyok. Azért ezeket a nagyok már értik, és nekik is kellemetlen. Nem is értem, miért nincs tekintettel anyós legalább rájuk. Bezzeg a lánya túl van már 5 abortuszon, ő tényleg alkoholista, most pl egy autót kapott, mert széttette a lábát. Ezt nem kürtöli, csak velem van baja. Rosszul esik, pláne, hogy a gyerekek is kérdezgetik, hogy a nagymama miért nem szereti őket. Nővéremék jönnek karácsonykor, Németországból. Ilyenkor tele a csomagtartó ruhával, játékkal, édességgel. Már előre tudom, mi lesz ebből. Nem akarok panaszkodni, csak rossz...valahogy nem így képzeltem az életünket.
2015. dec. 18. 09:01
 12/16 anonim ***** válasza:

Bocsi de nagyon nagyon butát fogok kérdezni:

A nővéred nem tudna segíteni hogy megpattanjatok onnan? Akár németbe is. Ne érts félre nem azt mondom hogy költözz a nyakára és szívd le a pénztárcájukat a 4 gyerekkel, de gondolom kezdetben tudna segíteni hogy el tudjatok indulni és megállj a saját lábadon. A gyerekeknek is több lehetőségük lenne (amíg kicsik jobb elindulni kamaszokkal már vészes)! Tudom hülyén hangzik hogy indulj el 4 gyerekkel egy idegen országba, de ha van aki segítsen... És van olyan ismerősöm aki orvos létére fogta az asszonyt meg a 2 kislányt és külföldön próbálnak boldogulni. Pedig közel sem volt olyan helyzetben mint te, de tény hogy nem haladtak egyről a kettőre.

Gondolom ha felcuccolva jön a nővéred nem vagytok rosszban.Szerintem gondold át!

2015. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
De ahhoz kellene apuka beleegyezése, amit nem írna alá. De nem csak nővéremhez mehetnék, sok barátom van Angliában, Amerikában. De a gyerekekkel nem tudok menni, apuka miatt, nélkülük nem megyek.
2015. dec. 18. 10:58
 14/16 anonim ***** válasza:
Szóval az a disznó nem elég hogy nem támogatja anyagilag a gyerekeit, ócsárol a családja mindenkinek még így is útjába áll a boldogulásnak! Gondolom a gyámügy sem tud semmit tenni segíteni és rábeszélni nem tudod az "apukát" :(
2015. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mond meg a drága mamának, hogy semmilyen segélycsomagot nem fogadsz el ezentúl, amennyiben minden héten megveszi a gyerekeknek a tejet, kenyeret, gyümölcsöt stb.


A férjeddel sos intézd a válást, gyerekelhelyezést, hogy minél előbb tudj lépni onnan.

2015. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon szimpi,erős,igazi ANYUKA vagy!Szard le az idióta anyósodat,és minden károgó varjút!A férjedet ne kíméled,Ő se kímélte a gyerekeit és Téged sem!Tök jó,hogy ennyi segítségre számíthatsz.Használd is ki,ezzel a gyerekeidnek tudsz többet adni!Én drukkolok Neked és a Gyerekeknek!
2016. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!