Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti miért nem szeretnétek...

Ti miért nem szeretnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Azt mondjàk az a természetes ha az ember vàgyik rà. De mi van azzal aki nem akar, a gyerekvàllalàs hàtrànyait nézi?
2016. jan. 11. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Azzal az van, hogy a saját, a gyermeke és a társadalom érdekében ne szüljön. Nem gondolod?


Aki nem akar, az nem szül. Ennyi. Ezen nincs mit elemezni.


Azt mondják... Pfff

2016. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Én sem vágyok rá. Nagyon ritkán felmerül bennem hogy kihal miattam a család.. De ha meglátok egy kis vernyogó gyereket rosszul vagyok.
2016. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Mindenki egyéni döntése, hogy akar-e gyereket, és ha igen, hányat. Csak épp mindig több a nagyszájú megmondóember, aki beleköt abba, hogy más miért nem vállalt vagy miért nem többet vagy kevesebbet vállalt.
2016. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
80%
Ha így haladok, akkor barátnőt sem találok, innentől meg le van zárva a gyerek téma.
2016. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Az átlagember tekintetében természetes, hogy vágyik rá. De még ott is vannak erős különbségek: pl. akit az önző anyja nem gondozott, abban nem fog kifejlődni a gondozási ösztön (csírájában elsatnyul) és nem vágyik gyerekre - hiszen hogyan adhatna az bármit is a gyerekének, aki az alapokat sem kapta meg?


Aztán vannak olyan nőtípusok (férfiak is), akik soha nem valóak anyának (ill. apának). Nem is akarnak, nem is valóak, és nem is hiányzik nekik, és ha rákényszerítik, nemcsak büntetés nekik, de sokszor bele is halnak, vagy lelkileg, ill. tetsileg belerokkannak.


A régiek tudták ezt, csak a hülye kockafejű vaskatolikusok és az újmódi raktkóanna-fajzatok erőszakoskodnak a mindenkinek gyerek kell mániával.

2016. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem akarok kötöttséget.

Azt hiszem az okát is tudom, miért van ez így. 8 éves koromtól folyamatosan a tesóimra kellett vigyáznom. Kicsit olyan, mintha irtó rövid gyerekkorom lett volna, a kamaszkor meg teljesen kimaradt volna. Nyaranta volt a legnehezebb, míg a barátaim strandoltak, bringáztak, és együtt lógtak, nekem ott voltak a tesók, mert a szüleinknek dolgozniuk kellett. Ez nem panasz, elfogadtam, hogy ez van, nem lázadoztam ellene, és persze szeretem a testvéreimet. Csak így 30 évesen olyan, mintha már felneveltem volna két gyereket.

2016. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Saját cégem van. Keményen dolgoztam érte, hogy betudjam indítani. Rengeteget tanultam miatta. Rengetegszer utaztam külföldre (a mai napig is) a cég miatt. Szóval kb. 16 éves korom óta ezen dolgoztam. Annyira szeretem a munkámat, hogy nem vagyok hajlandó otthon maradni azért, hogy én gyereket neveljek. Már tinédzser koromban is tudtam, hogy ha elszeretném érni a kitűzött célokat, akkor abba nem fér bele egy gyerek. Jelenleg 28 éves vagyok. Ha még is véletlenül besikerülne (persze védekezek folyamatosan, hogy ez ne történjen meg), akkor természetesen megtartanám a gyereket.
2016. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont azért,amiért a 7-es.

3 gyerekes családból származom,mint legnagyobb gyerek.


Nem akarok kötöttségeket.

Amúgy nálunk a családban,anyám kivételével mindenki szabadságkedvelő.

Ezért is volt rossz apám és anyám házassága.

Én is tudtam már tini korban is,hogy én nem olyan életet akarok/fogok élni,mint a többség.

2016. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmatlan vagyok. Egy vajas kenyeret nem tudok úgy megkenni, hogy ne vágjam el a kezem és nem merem összeszámolni hányszor ejtem el egy nap a telefonom. ha lenne egy gyerekem, valószínűleg az első séta alkalmával elveszteném vagy rálépnék vagy ki tudja. :D

Egyébként viccet félretéve egyszer majd lehet szeretnék, de egyenlőre még kilátásom sincs egy olyan életre, amiben fel tudnék nevelni egy egészséges, boldog gyereket. Addig pedig nem gondolkodok ilyeneken.


25/N

2016. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A családom korán szétesett, nem látok előnyt egy gyerekben, ösztönöm se alakult ki, hogy gondoskodjak róla. Nem tenne boldoggá. Az álmaimba se férne bele.
2016. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!