Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek ellátása a nő...

A gyerekek ellátása a nő dolga. Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Én nőként úgy gondolom, hogy igen, legalábbis amíg a gyerek pici. Most őszintén, mit tud kezdeni egy férfi egy pici babával? Én nem is szívesen adnám ki a kezemből a kicsit, amíg nincs legalább 1 éves. Utána persze már az apuka is besegíthet, ha szeretne.
2016. jan. 29. 15:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Rég rossz ha el kell várni egy apától, h kivegye a részét a baba gondozásából. A többit meg vhogy nem értem. Hol nem boldogult eddig a kicsikkel a párod? Az h vendégségben nem ő dajkálta a babát, az semmit nem jelent. Később bepótolja?! Ez a gyereknevelésben pont nem így van. Fontos h kialakuljon a szoros kötődés, és ha már nagyobb a gyerek, akkor ez már elég rizikós.

Abszolút nem az én világom az a "csaladmodell" amit vázoltál. Dehát nem vagyunk egyformák.

2016. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Az apa pont ugyanarra képes,amire az anya. Az egész kicsiknél is. Nálunk a férjem közeli kapcsolatban volt a gyerekekkel születésük után közvetlenül is. Etette, altatta őket, kendőben hordozta, fürdette, jött vizsgalatokra is. Nem csak akkor akart velük barátkozni, amikor már beszeltek.
2016. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Én kiadtam a kezeim közül, hét honapos korában visszamentem dolgozni, férjem gyedre jött. Jelentem tudott mit kezdeni a fiunkkal. Etette, pelenkázta, játszottak, mondókáztak, játszótérre, babaklubba mentek, és mellette a háztartást is vitte félig. Nagyon örülünk, hogy így döntöttünk, nem lett senkinek semmi baja. A fiunk ragaszkodik mindkettőnkhöz, de szüleim is tudnak rá vigyázni, nincs hiszti ott sem. Korának megfelelően fejlődött mindig mind testileg, mind szellemileg. Szerencsére a férjem nem debil, így már újszülött korban is tudta ringatni, pelenkázni,.fürdetni stb.
2016. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, amúgy még pici baba volt a kisfiunk, mikor konkrétan műtöttek és kórházba kerültem emiatt több napra. Hát, szép is lett volna, ha nem tudott volna a férjem mit kezdeni a kisfiunkkal, vagy éppen nem hagytam volna, hogy kezdjen vele, amit csak szeretne...

Szóval elég gáz, ahogy gondolkodsz...

2016. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de szerintem mèg ne vàllalj babàt,különben beàlhatsz a sorba az egyedülàllò anyàk közè. A baba nem egy tulajdon,az anya ès az apa feladata is az ellàtàsa,nem vèletlen van kèt szülő...egy fêrfi is igenis el tudja làtni bàrmit meg tud tenni a szoptatàson kìvül de adhat enni is cumisüvegből pl..egy normàlis kapcsolatban a felek együtt gondozzàk a babàt senki sem sajàtìtja ki...
2016. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább úgy fogalmaznék, hogy annak a dolga INKÁBB, aki nem dolgozik, otthon van. Nyilván nem egyedül, hiszen a gyereknek 2 szülője van, mindketten akarták ideális esetben. Nálunk minden gyereknél besegített a férjem, fürdetett, pelenkázott, etetett, altatott (újszülöttnél is). A lényeg inkább az, hogy értelemszerűen az csinálja nagyobb résben, akinek nem kell dolgozni menni. Nem látom be, egy apa miért lenne ebből kizárva...
2016. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira katasztrofálisra sikerült a szülésem, hogy 3 hétig az ágyból is segítséggel tudtam felkelni. Gyakorlatilag átmenetileg mozgássérült lettem.

A férjem 100%-ban ellátta a babát és engem is. Én kb. 3 hét után tudtam érdemben bekapcsolódni a dologba.

2016. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne egyes egyedül a nő dolga?

Tény,hogy apuka dolgozik... De azért nem vagyunk mi állatok,hogy megszakadjunk. Ha visszamész dolgozni gyerek után nem tudom,mondod-e még,hogy a nő dolga. Mikor mosunk,főzünk,takarítunk,gyereket nevelünk és DOLGOZUNK akkor igencsak jól jön ha apuka átvállalja a fürdetést,etetést..bármit!!


"Most őszintén, mit tud kezdeni egy férfi egy pici babával? "


Az én férjem igenis tud mit kezdeni egy pici babával és sztem itt még sokak férje is. Miért ne tudna? Ő nem ember vagy mi? Attól hogy te szülöd,még ő is szeretheti ugyanúgy,gondozhatja ugyanúgy. Rengeteg apukát látok babakocsival a játszótéren,vagy közösen anyukával és ennél szuperebb dolog nincs,mint mikor közösen nevelik a gyermeket. Te komolyan kiszeretnéd sajátìtani? Szereted te a párod?

2016. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

"Most őszintén, mit tud kezdeni egy férfi egy pici babával? "


Miért anyuka mit tud kezdeni egy pici babával?? Lehet vele kezdeni bármit is azon túl,hogy megeteted,kicseréled a pelenkáját és gondoskodsz róla?? Mert ugye takarítani még nem tud, főzni és mosni sem.

Szóval...apuka is képes ugyanerre,hacsak nem valami múltszázadi csökevény,akit még "férfi"-nak neveltek!

2016. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy közös a gyerekünk mindketten akartuk őt egyértelmű higy közösen gondoskodunk róla.Párom ugyanúgy ki akarja venni a részét ebböl.Van amit szívesebben csinal van amit kevésbé de igenis fontos hogy az apa is gondoskodjon róla nem csak x éves korától..Mi mindketten így gondoljuk.Sőt valószínű a végén a párom lesz gyeden mert mindkettőnknek és a picinek is jót fog tenni.Nem csak anya van!
2016. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!