Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek ellátása a nő...

A gyerekek ellátása a nő dolga. Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Én nőként úgy gondolom, hogy igen, legalábbis amíg a gyerek pici. Most őszintén, mit tud kezdeni egy férfi egy pici babával? Én nem is szívesen adnám ki a kezemből a kicsit, amíg nincs legalább 1 éves. Utána persze már az apuka is besegíthet, ha szeretne.
2016. jan. 29. 15:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
38%

Alapvetően nem értek egyet az ilyen „nagy, általános igazságokkal”. És pláne, mióta gyerekem van, rádöbbentem arra, hogy az embernek lehetnek elvei – aztán a valóság teljesen másképp fest, a gyereknevelés pedig folyamatos alkalmazkodást követel meg. Szóval szerintem igyekezz a kissé rugalmasabb gondolkodásra, különben a problémáknál „törni” fogsz. :)


Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás, és ezeknek a népi bölcsességeknek általában jó alapjuk van, érdemes belegondolni. Ismerek olyan családot, ahol a férfi a fia születésekor közölte, ő addig nem hajlandó foglalkozni vele, amíg nem beszél. Ő valóban nem tudott nem tudott mit kezdeni egy csecsemővel, egyetértene veled.

Ugyanakkor én meg rettegtem a pár napos gyerek fürdetésétől, a férjem pedig örömmel végezte. A te inerciarendszeredben így én nem vagyok nő. :)


Ugyanakkor van itt még egy dolog, amit érdemes lenne átgondolnod, pláne, ha a férjed szeretne majd foglalkozni a csecsemővel is: te szülöd a gyereket, te szoptatod a gyereket – ezeket férfi valóban nem tudja megcsinálni. De miért hagynád ki az egyéb tevékenységekből?

Másrészt egy gyerek ellátása baromi fárasztó tud lenni, te bizonyára szupernő vagy, de engem kikészített volna, ha időnként nem tehettem volna félre ezt a „papás-mamást”.

2016. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én sem fürdettem 3 hétig mert féltem. A párom fürdetett én pedig segítkeztem! Ha ő nincs,én nem tudom hogy oldottam volna meg.
2016. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy etetés nálunk apáé volt, a lefejt tejet adta üvegből. Nekem az az idő áldás volt, kettejük kapcsolatát nagyon megerősítette. Pelenkázni, fürdetni is tudott. Vagy csak szoptatás után büfiztetni.
2016. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Az első két gyereknél mindent én csináltam. Mert hát dolgozott, fáradt volt....nem akartam terhelni még ezzel is. Aztán ikreink lettek, szülés előtt 3hét kórház, ő maradt a nagyobbakkal. Akkor rájött, mennyire melós is ez. Mikor hazajöttünk, ő is beszállt az etetésbe, altatásba. különben soha nem végeztünk volna. Az első két hónapban napi fél órákat aludtunk. Kemény volt. De alapvetően más lett a kapcsolata a picikkel, mint a nagyobbakkal. Sajnálom, hogy korábban kimaradt ebből.
2016. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Nem akarom kisajátítani a gyereket, ha egy kicsit nagyobb lesz, tudom, hogy a férjem nagyon sokat fog vele foglalkozni. A nagyobb gyerekekkel nagyon jól kijön, csak a kisbabákkal nem tud mit kezdeni . Kínosan érzi magát velük, fél, hogy véletlenül bántaná őket, stb. De lehet akkor, hogy ez is férfifüggő.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy olyan kicsi korban alakulna ki a kötődés. Engem nem vér szerinti apukám nevelt fel, hanem anyukám második férje, akivel 3 éves koromban ismerkedtek meg, és mai napig imádom őt. A kisbabakorra későbbiekben úgysem fog emlékezni a gyerek, nem hiszem, hogy ennek olyan nagy jelentősége lenne, mint ahogy mondják.

2016. jan. 29. 18:24
 26/33 anonim ***** válasza:
84%
Pedig de..a sajàt gyerek pedig màs..
2016. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Valahogy gondoltam, hogy nincs gyereked. Majd pár hónap kialvatlanság után könyörögni fogsz a párodnak, hogy egy kicsit foglalkozzon vele ő is (ha nem teszi magától), mielőtt meghalsz a végkimerüléstől.


Hidd el a saját gyerek más, mint a "másé". Tud majd vele mit kezdeni - már ha a közelébe engeded...

2016. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Igenis fontos a gyerekkori kötődés is! Azért kötődnek anyához a legjobban,mert mi etetjük ,gondozzuk őket mert mi vagyunk velük a legtöbbet! Apának kell (mert ugye normális családba így működik) gondoskodni róluk ugyanúgy,hogy a picik is érezzék,van egy másik biztonságos kéz is aki gondoskodik róluk,aki mellett biztonságban vannak ,mert ő apa!


Ha apa lenne a picivel reggeltől estig és te dolgoznál,nem is ragaszkodna hozzád annyira mint apához. Akkor hogy gondolhatod,hogy nem fontos a kötődés?


Ha azt a napi x órát is elveszed a párodtól,akkor tényleg semmi kötődés sem fog kialakulni,még az az alap sem,amire szükség van baba és apa között.


Az én párom mindíg babázott,etetett,fürdetett,altatott. Imádott róla gondoskodni és most...most elválaszthatatlanok! Pedig nem lányunk van!


De ha 2 évig rá sem hederített volna,akkor biztos vagyok benne,hogy nem ragaszkodnának ennyire egymáshoz!

2016. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Van fèrfi aki belemegy abba,hogy így elvedd a gyerekét?

És szerinted nincs problémád a kötődéssel? ...

2016. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Távolról sem értek ezzel egyet. Mi az, hogy mit tud csinálni egy férfi egy kisbabával? Miért, talán nincs keze? A szoptatáson kívül mindent meg tud csinálni. Pelust cserél, ringat, babusgat, fürdet, sétálni visz, stb. Nem tudnék olyan férfit elviselni magam körül, aki ezekben nem vesz részt.

Mondjuk szerencsére az én férjem nem csak "segít" itthon, hanem csinálja ő is a dolgát, mint én. Nálunk nincs ilyen, hogy ez vagy az a nő dolga, vagy ez meg az a férfi dolga, az ilyesmitől kiütést kapok.

2016. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!