Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa munkanélküliségét...

Az apa munkanélküliségét meddig néznéd el a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

Két kisikolás gyerekünk van. A férjem hosszú hónapok óta várja a számára megfelelő lehetőséget, minimálbéres, csicska munkát nem hajlandó elvállalni, egyszerű szakmunkás képesítéssel rendelkezik.

Az utóbbi években nagyon kevés ideig volt foglalkoztatott, általában évente néhány hónapig dolgozik.

Belefáradtam, hogy egyedül az én felelősségem a család fenttartása.

A helyzetét nem szégyenli, ha beszélni akarok vele róla azt mondja, hogy majd csak lesz valahogy.

Rákérdeztem, hogy mi lesz ha velem valami történik azt válaszolta akkor nem fizetünk számlákat.

Hatalmas tehetetlenséget érzek.


2016. febr. 8. 10:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudom...
2016. febr. 8. 11:18
 12/25 anonim ***** válasza:
49%
Várja a lehetőséget? Hát ez jó... tök mindegy, mennyire éltek jól egy fizuból is, ezt a hozzáállást nem lehet elviselni hosszútávon. És ő nem most kezdte. Igen, szerintem is tudod, hogy lépned kell. Főleg, ha már teljesen tönkretette a kapcsolatotokat is. Szerintem tök felesleges az ultimátum, meg az utolsó esély, meg a menj el dolgozni. Ha benne nincs annyi, hogy magától nekiinduljon, akkor utána sem lesz jobb. Maximum nézheted minden este ahogy képeket vág, mert dolgoznia kellett menni miattad. Őszintén? Szerintem ez így menthetetlen, de kívánom, hogy ne így legyen
2016. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Kb az első állásajánlat visszautasításáig. Ha a gyerekekről és a megélhetésről van szó, mindent el kell vállalni, és közben keresni a megfelelőt.



" ha csak egy szakmunkása van, akkor nem fog nagyon jó ajánlatokat kapni."

Ez undorítóan lealacsonyító, lekezelő hozzáállás. Férjemnek csak egy szakmunkása van, és 250.000 Ft-ot keres havi 15 nap munkával... Sok diplomás megirigyelné a fizetését.

Szóval ne általánosíts!


De még ő is azt mondja, hogy ha a megélhetésen múlna, és nem lenne más, akkor sz@rt lapátolni is elmenne, csak hogy meglegyen a 3 éves fiunknak (és nekünk) amire szükség van.

2016. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A munkamoráljáról néhány szó: tavaly az én közbenjárásomra,noszogatásomra jelentkezett egy céghez, felvételt is nyert.

Már az elején kikötötte, hogy majd elválik ki bírja tovább ő, vagy a főnöke.

Tett is érte rengeteget, hogy ne legyen hosszú távú a munka, sokat volt táppénzen, sokszor kitalált okok miatt, majd nem hosszabbították meg a szerződését. Én egyébként megyek lázasan, betegen, szabadság rovására esetleg végszükség esetén otthonmaradok, tudom, hogy csak rajtam múlik a család megélhetése, ez hatalmas teher számomra.

2016. febr. 8. 11:47
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Semeddig sem. Az én szememben semmit sem érnek, az ilyen munkakerülő szemetek. Minden munka értékes és szükséges, és minden lehetőséget meg kellene ragadnia, mert az ember nem engedheti meg, hogy csak úgy lébecoljon.

Gondolom nincsenek durva anyagi gondjaitok és ezért érzi úgy, hogy ezt megengedheti, de én ennek ellenére sem tűrném. Egy ilyen felfogású ember egy utolsó senkiházi!

2016. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
Ezt nem nézném el. Azt igen, ha tényleg keresne, és amíg nem adódik más, addig a rosszul fizető munkát is elvállalná - ha van. De azt nem viselném el, hogy csak ül otthon úgy, hogy kilátása sincs arra, hogy pénzt keressen, mert amilyen munkát kapna, ott kevesli a fizetést.
2016. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
A TE esetedben már egy percig se nézném el.A férjed egy igazi here,aki kihasznál Téged.Simán veszélybe sorolja a gyerekeit is,hiszen mi lenne Velük,ha Te valami miatt kiesnél a munkából?Nem tudom van e rá lehetőséged,de lépj!Tenned kell valamit!Mihamarabb.
2016. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ismét tettem egy próbát, azt mondta mi a gondom, hiszen 2 ember bérét megkeresem.
2016. febr. 8. 13:11
 19/25 anonim ***** válasza:
82%

Sem férfitól, sem nőtől nem tartom elfogadhatónak azt, hogy egyedül a házastársa vállára teszi a család eltartásának felelősségét!

Mondjuk ez leginkább a nőkre jellemző, hogy még nagyobb gyerekkel is otthon ülnek és csak apanszkodnak, hogy a férjük milyen sokat/külföldön dolgozik, de az eszükbe sem jut, hogy több időt lehetne a családdal az a szerencsétlen férfi, ha anyuka is hozzájárulna egy kicsit a családi kasszához...


Azt írtad, hogy az elmúlt években is csak néhány hónapot dolgozott, tehát nem új számodra ez a hozzáállása.

Én ezek után max. 1 hónap ultimátumot adnék neki és utána kitenném a szűrét, bármennyire is fáj.


Nálunk is volt egy nehéz időszak, amikor a párom munkahelye 2009-ben a válság miatt megszünt, én pedig 7 hónapos terhes voltam a kicsivel. 1 hónapig keresett munkát, de közben is elment 1-1 napra besegíteni ide-oda (ő is szakmunkás). Végül elhelyezkedett egy cégnél, amit nagyon utált, viszont az ott töltött idő alatt elkezdte alapozni a saját vállalkozását (mondjuk ez az én nyüstölésem miatt volt). Most már 2. éve vállalkozó és kimondhatom, nincs okunk panaszra az anyagiakat illetően, annyi megrendelése van. Pedig, amikor kilépett, akkor még nagyon félt, hogy mi lesz, ha csak az én fizetésemből kell majd megélnünk, mert nem lesz annyi munkája :)

2016. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész probléma nem most kezdődött, ha ez évek óta így megy, hogy egy évből mindössze pár hónapot dolgozott.

Már hiába nógatod, megszokta, hogy ezzel baszogatod, lepereg róla. Nem vesz komolyan és maximálisan visszaél a türelmeddel. Kihasznál, te meg hagyod.

Nem javasolhatom megoldásként, hogy hagyd ott, de egyszerűen muszáj a sarkadra állni, mert ha ez rejta múlik, akkor ez így marad, amíg világ a világ. Megszokta a kényelmet otthon.


De tényleg! MIt csinál otthon egész nap? Bevásárol, megfőz, mos és vasal, meg patika tisztaságú az egész otthonotok? Magyarán ha neked semmi, de semmi háztartási munka nem marad, akkor talán ez enyhítő körülmény lehet férjed számára.

2016. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!