Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyermekének évet kellett ismételnie, vagy majdnem kellett, mert betegség miatt olyan sokat hiányzott? Hogy történt, hány óra hiányzásról volt szó?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 15:30
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Szia. Borzasztóan sajnálom:(((annyira átérzem, nálunk ugyanez van. 4-5 nap suli, aztán betegség1-2-3hét. Mivel szoktál lázat csillapítani? Gondolom, hogy örülnek a melo helyen, én sajnos el sem tudtam helyezkedni, bölcsi óta ez van:(. Férjemnek van kisebb vállalkozása, neki segítek be a könyvelésbe (könyvelő a végzetségem). Nekem nincs segítségem, anyukám súlyós gerinc és szem problémás, anyósom...., szóval nem lehet rá számítani. Esetleg próbáltad már a tartós probiotikum szedést Taminál? (Tamara?, nagyon szép neve van:))) Immonologus ajánlotta Nekünk, igaz nem csodaszer, de vmit segített ez is egy kicsit. Öcsi is beteges? Kitartást kívánok, hátha hétfőre jobban leszek, szorítok:)

Grétit hétfőn kell vissza vinnem, de ma volt az utolsó adag gyógyi, de még mindig van hőemelkedése, köhög. Tipikus felsőlégút, hasfájással.

Reméljük hamarosan túl lesznek a csajok ezeken a beteges időszakon, mert már úgy érzem, hogy csak a remény maradt:)

2016. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Szia!

Tami egész hétvégén lázas volt, 39 fokkkal.

Fél algopyrint szoktam adni neki, szirupokra ő nagyon kényes, kihányja sajnos. A tesó meg akkor sír, ha nem kap nurophent, ő meg annyira szereti. Ő is sokat hiányzik, de neki talán az átlagtól kicsit több, az övé még talán elmegy az ovis "mindent elkap" korszaknak.

Gyanítom, Tami is marad még a héten, szépen 300 felé fog ugrani a mulasztott órái száma.

Köszi a dícs3retet, mi is szeretjük a nevét. A Grétire se panaszkodhattok, az is szép név.

2016. ápr. 25. 06:00
 33/46 A kérdező kommentje:

Hát igen, örülhetek, hogy van állásom, de mikor otthon kell hagyni a 39,5 fokos lázas kis 4,5 évesemet hajnalban, az kemény tud lenni. Tami is hiába lassan 8, szó szerint könyörgött tegnap, h maradjak vele otthon. Csak az anyja kell egy lázas gyereknek. Próbálok majd legalább hamarabb eljönni. Nehéz ez az egész így.

Régebben adtam nekik ősz előtt probiotikumot, de hosszabban még nem, majd lehet kipróbálom. Annyi mindennel próbálkoztam már, de nála nehéz, mert nem bírja megenni bármelyiket. Az asztmás rágótablettával is küzd minden este, öklendezikmtőle rendesen szegénykém.

2016. ápr. 25. 06:12
 34/46 A kérdező kommentje:

És nálatok, Gréti sulikész lesz a héten?

Pótolni tudtok, megkapjátok a házit, meg az órai anyagot?

Szép napot, remélem, a dokitok már gyógyultnak nyilvánítja a lányod!

2016. ápr. 25. 06:14
 35/46 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnálattal olvasom, hogy ennyire beteg lett Tami:(Akkor gondolom nem tudtatok elmenni az immonologushoz. Most jobban van a nagylány? Biztosan nagyon nehéz lehet, hol az egyik gyerkőc beteg, hol a másik. Nekem annyi szerencsém van, hogy a páromnak van vállalkozása és kötetlen a munkaideje. Gréti is tutira kikészülne, ha nem lehetnék vele itthon mikor beteg. Igazad van, anya csak egy van, csak sajnos nem tudjuk magunkat klónozni:)Nem tudom, hogy te, hogy bírod, de ez így baromi nehéz.

Köszönöm kérdésedet, de nem gyógyult meg Gréti, szombat estére újra beteg lett. Tenyésztetni kell a torokváladékot, mert megint fáj a torka és piros is. Hőemelkedése van és gondolom kezdődik minden újra (láz, taknyolás,köhögés stb....). Kezd pont elegem lenni az összes vírusból, baktériumból:(

Újra és újra keresem az immunerősítőket, hátha vmi segít. Gondoltam rendelek egy Mannó Manna Elíxirt és egy olajfa kivonatot, jókat olvasok róla, kérdés, hogy a Gréti alacsony IGA-n tud-e segíteni. Nekünk nagyon mondogatja az orvos, hogy szedjünk el egy 6 hónapos kúra Broncho-Waxomot vagy Isoprinosinet, de az az igazság, hogy a Broncho-Waxom gyakorlatilag szájon keresztül kapott védőoltás, megoszlanak róla a vélemények(félek a mellékhatásaitól is), az Isoprinosinere pedig azt mondta egy orvos ismerősőm, hogy Ő a saját lányának nem adta be, nekünk sem ajánlja, baromi sok mellékhatással bír. Mivel tennék jót megpróbálom őket és lehet, hogy segít, vagy kijön a mellékhatás és többet ártok vele. Baromi nehéz ez:(

Mindenesetre kitartást Nektek és gyors gyógyulást Nektek:)))

2016. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Szia!

Ú, szegény Gréti, most már gyors jobbulást neki! Hogy van azóta?

Képben vagy rendesen a szerekkel, nem is tudtam ezeket a bronchorol meg az isospirineről. Az utóbbi egvyszer felmrerült Máténál, mert ő meghajlamos szremölcsre, de végül nem kapott.

Manna mannát én is rendeltem meg emóciót, persze nem ették, úgyh én fogyasztottam el. Ez vár az olajfakivonatra is, mondjuk ezt a fajtát én is nehezen fogom leküzdeni. Mindent én szedek be, ami nekik nem kell, magammal nem is voltam betegállományban egy napot sem☺

Taminak hétfőn már nem volt hőemelkedése sem, tegnap voltunk dokinál, azt mondta, elégedett vele, az alkatához képest most ezt elég jól lerendezte a szervrezte. Ennek persze örülök, de a legjobb lenne, ha el sem kapná.

Elgondolkoztam a mandulaműtéten is, mert annyira horkolt egyik éjszaka, de a dokinő azt mondta, most annyira beindultak az allergiás dolgok, ahogy más betegeknél látja, h szerinte inkább attól van.

Ez a torokváladék dolog hogy zajlik, a gyerekorvos tud ilyet nézni?

Jobbulást a lányodnak, Neked meg kitartást!

2016. ápr. 27. 06:52
 37/46 A kérdező kommentje:
Ja és szombatra kaptunk is időpontot immunológiára, hónap utsó szombatján pont van oep rendelés, úgyh ebben szerencsénk volt.
2016. ápr. 27. 06:56
 38/46 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos igen állandóan keresem az immunerősítőket,csak legyünk már túl ezen az időszakon. Tök jól leküzdötte a szervezete a betegséget,ez már jó jel😃,bár el sem kapnák őket. Mi még itthon vagyunk,háziorvos veszi le a kenetet és küldi laboratoriumba, 1hét az eredmény. Hála istennek,hogy szerencsétek van az időponttal,baromi kiváncsi leszek mit mondanak. Megírod majd? Na,ha neked ilyen jó a Manó Manna hátha Grétinek is😃😃😃. Mi is voltunk füll orr gégén,de nincs gond a mandulával,igy az kilöve. A férjem is horkol,Ő is allergiás. Bocsi a félreütésekért,telorol írok😃. Tami akkor sulizik? Ti sokszor szedtetek antibiotikumot? Itt Szoboszlón most hímlő járvány van,Gréti még nem volt,be is vagyok sza......a😃. Jó egészséget Nektek😃
2016. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, ma megy suliba Tami. Már csak 6 hét a suliból, őrület, milyen gyorsan elment.

Bárányhimlő nálunk már pipa,mikor Tami elkezdte az ovit, először influenzás lett, utána rögtön bárányhimlős, amit persze a 8 hónapos öcsi is elkapott, jaj de csúnyán nézett kimszegénykém. Oltást kapott Gréti? Én nem is tudom, beadattam-e volna, de aztán el is dőlt.

Mégsem volt szerencsénk, véletlenül kiderü

T, h szombatra tüdőgyógyászhoz kaptunk időpontot, új időpont majd vmikor májusban lesz az immunológushoz.

2016. ápr. 28. 05:58
 40/46 A kérdező kommentje:

Antibibiotikum szedés változó, pl kb. utso félévben 6szor kapott Tami, előtte olyan 3/4 évig meg egyáltalán nem kellett.

Bár a 6ból 1 felesleges volt, az arcdagadására kapta, de az felesleges volt, meg 1szer a skarlát megelőzése miatt,tehát végülis 4szer kellett betegség miatt.

Régebben volt, h szinte évekig nem kellett, de volt h pár hónap alatt meg 3szor, az mondjuk húgyuti dolgok miatt. Grétinél hogy alakul?

Hajdúszoboszlón laktok? Az jó lehet, tudtok sokat strandolni. Gréti szereti?

Akkor jó torokeredményt kívánok Nektek! Szép napot!

2016. ápr. 28. 06:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!