Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek megszületése után...

A gyerek megszületése után sokkal több dologra volt szükség, mint ahogy terveztétek?

Figyelt kérdés

Most elsősorban arra gondolok, hogy a tervezettől, jobban megterhelte a családi kasszát a baba.

Gondolom előtte mindenki számba veszi a szükséges dolgok listáját, mennyire sikerült jól eltalálni összegben?


2016. márc. 24. 19:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igénytől függ. Pl nem mindegy, hogy csinàltatsz százezrekért komplett gyerekszobabutort, vagy van butororok, es pl kisagyak hasznaltan is jok, uj kokuszmatrac csak 7000 ft. Màr itt sokan elcsusznak az összegekben...
2016. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Elég átgondoltan állítottuk össze a listánkat, illetve kaptunk használtan is sok dolgot sógoréktól, így nem jelentkezett nagyobb kiadás a baba születését követően, illetve feleslegesnek mondható holmink sem volt igazán.

A betegségekkel kapcsolatos kiadásokat illetően viszont engem is értek "meglepetések", ugyanis a kruppra hajlamos gyerekem első kórházi kezelésére, majd későbbi gyógyszereire, vitaminjaira, segédeszközeire rengeteget költöttünk már.

2016. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is inkább kevesebb dologra volt szükségünk annál, amire gondoltam. Emlékszem, mikor besétáltunk egy bababoltba, és a boltos mindent ránk akart sózni (pl. babamérleg, cumisüvegmelegítő, öt szoptatós melltartót, légzésfigyelőt, csirgő-csörgőt…), mázli, hogy a férjem észnél volt, no meg, hogy a tapasztaltaktól tudtam, hogy bizonyos dolgokat ráér a gyerek megszületése után is megvenni, ha kellenek.

Pl. végül mérleget kölcsönöztünk, és kb. egy hónap után már nem is használtuk, cumisüveget sem használtam jó darabig, mert szoptattam, a fertőtlenítést, melegítést meg simán megoldottam a tűzhelyen, pelenkázónak egy komódot használtunk, ami később is használható bútordarab volt, stb.

2016. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!