Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom túltenni magam...

Nem tudom túltenni magam azon, hogy nem lányunk lesz?

Figyelt kérdés

Végig úgy éreztem az első perctől kezdve, hogy lányunk lesz. A 12. héten megmondták, hogy fiú, de még nem volt biztos, ezért reménykedtem, hogy következő alkalommal már lányt mondanak. Nem így lett. A 18 hetes ultrahangon is fiút mondtak 100%-ra.

Azóta egyfolytában csak sírok. Mindenkinek lánya született a családban, eszembe se jutott, hogy nekem fiam lehet. Amióta tudom, hogy fiú, olyan gondolataim vannak, hogy már nem akarok terhes lenni, így nem éri meg (nagyon nehéz terhességem van, sokat vagyok kórházban), inkább örökbe adom stb.

Nagyon bűntudatom van, mert tudom, hogy nem fogom annyira szeretni, mint ha lány lenne.

Nagyon nehezen viselem a terhességet, ezért valószínűleg nem is lesz több gyerekünk, ami csak még nehezebbé tesz mindent. Nem akarok fiút. Nem tudom mit csináljak, eddig nagyon vártuk a babát, de mostanra már szinte az élettől is elment a kedvem.


2016. márc. 29. 01:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
74%

Ne bántsátok már, a jó ég áldjon meg mindenkit!

Kérdező, ha nem tudsz ebből kilábalni, egy pszichológus azért jól jönne. Te is tudod, hogy nem normális azon zokogni, hogy nem kislány a babád. Pont most olvasom Palotás Petra Papás-Mamás című könyvét, volt benne egy ugyanilyen sztori. Ott anyuka rájött, hogy van aki azért sír, mert meghalt a babája...

De ezzel együtt megértelek, mert mi is kicsit lekonyultunk, amikor a 3. gyerekről kiderült, hogy kisfiú. Már úgy megszoktuk a 2 nővérét. :D De egy hihetetlenül édes, bújós kispasit kaptunk, és hidd el, nem fogod tudni nem szeretni!!!

2016. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
73%
Azért bántják a kérdezőt mert sokan mindent megadnanak egy babáért, és kissé bicskanyitogató hogy ő nem akar terhes lenni, meg örökbe adná azért mert fiú. A kissé lekonyultunk között és eközött óriási különbség van. Én is pszichológust javaslok Neked.
2016. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként mi a különbség, ami miatt jobb egy lány vagy fiú baba? Miben más?
2016. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
96%

Én mielőtt anyuka lettem, tökre féltem attól, hogy mi van, ha csak fiaim lesznek? Majd folyton sportmérkőzésekre járnak az apjukkal, meg verekszenek, meg pókemberekkel játszanak, és én meg ülhetek a konyhában egyedül.

Aztán a már említett bújós fiammal jelenleg együtt járunk mindkettőnk kedvenc gyerekzenekarának koncertjeire, mert jóval muzikálisabb, mint a nővérei.

De utólag már könnyű belátni, hogy hülye az ember, előtte, pláne terheshormonokkal terhelve könnyű belecsúszni egy ilyen hisztibe, mint a kérdező. És ezért mondtam, hogy ne bántsátok, persze, hogy nem normális, amit csinál, de segítség kell neki, nem baszogatás.

2016. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a családban rengeteg kisgyerek van, mindegyik fiú...egy lány sincs....én éppen ezért - persze a családom is - szeretnék kislányt, hogy megtörjön a jég....de én úgy érzem, lányom lesz, annak ellenére, hogy a 12. heti uh-n azt mondták, talán fiú. A 18. hetin majd kiderül...de nem leszek depis, ha fiú...csak kicsit csodálkozni fogok, mert lánynak érzem...de ha fiú lesz, nagyon fogok neki örülni, hisz tündériek a család fiú gyermekei!!! :)

14+3 hkm

2016. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
44%
Menjél orvoshoz. Örökbeadnàd azért mert kisfiú? És az ilyen embernek összejön a gyerek.
2016. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
67%

2 büdös nagy pofon társaságában leültetnélek beszélgetni néhány párral a baráti körünkből, akik elmesélnék, hogy hány év sikertelen próbálkozás, hány vizsgálat, vetélés, méhen kívüli terhesség, kezelés, inszem, lombik és lelki megpróbáltatás után jött össze nekik egyáltalán az első baba. Talán rájönnél, hogy micsoda királylányos hisztit produkálsz jelenleg.

Méltatlan vagy az anyaszerepre.

2016. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim válasza:
49%
Szerintem nem kellene valakit ocsmanynak es hasonloknak nevezni mert mert lelkileg valsagban van.. Ha a szivere teszi a keszet minden anyuka mikor kiderult hogy terhes vagy az egesz 9honap alatt mindenkinek volt egy egy rossz gondolata csak a legtobbet nem merik bevallani... Nekem kislanyom van oszinten kislanyt is akartam mindig es en is nagyot neztem volna ha fiu,egyszer elneztek az uhn es mondjak valamit en sem voltam hirtelen boldog,az embereknek es anyaknak is vannak vagyik es hazudik aki azt mondja mind1 mert mindig jobban vagyunk az egyik nemre mint a masikra!persze ha meg lesz van egy alapszeretet mert a te gyereked,de ido kell a kapcsolat fel epitesere es szerintem normalis ha elsore nem vagy szerelmes a gyerekedbe! Kedves kerdezo szerintem me hasonlitsd magad masokhoz probald meg megbeszelni a paroddal jol kibogni magad es utana kezdj el arra gondolni hogy soha senki nem fog teged ugy szeretni mint a kisfiad!es ne bantsd magad az a baba teged valasztott anyukajanak nem lehet akkor ez akkora baj ha jobban fogsz allni a temahoz szerintem konnyebb lesz a terhesseg is es kulonbenis egy kislanynak majd jo lesz ha lesz egy battya:)
2016. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező! Ezt a problémát ha ilyen súlyos kezelni kell szakemberrel.

A válaszolók többsége meg a fröcsögésből ítélve, szintén nagyon jó szülő, vagy szülőjelölt lehet...Kit érdekel, hogy nálatok nem jön a baba? Más itt a lényeg. A legtöbbnek fogalma nincs a terhességről és az azzal járó érzelmi hullámvasútról. Én gyorsan terhes lettem mindig (első próbálkozós hónap), az első problémamentes volt, majd volt 3 vetélésem! A mostani terhességemnél szintén minden rendben, de eléggé bepánikoltam! Voltak pillanatok, amikor azt mondtam, hogy ezt nem is akarom! Ezek a gondolatok az előtte lévő kudarcok miatt.

2016. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
50%
en is ugy vagyok hogy meg nem jon osze a baba , de en is lanyt szeretnek , de ha fiu lesz , nem gond ,a fo hogy egeszseges legyen :) majd kiderul mikor terhes leszek :) alig varom mar ;)
2016. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!