Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom túltenni magam...

Nem tudom túltenni magam azon, hogy nem lányunk lesz?

Figyelt kérdés

Végig úgy éreztem az első perctől kezdve, hogy lányunk lesz. A 12. héten megmondták, hogy fiú, de még nem volt biztos, ezért reménykedtem, hogy következő alkalommal már lányt mondanak. Nem így lett. A 18 hetes ultrahangon is fiút mondtak 100%-ra.

Azóta egyfolytában csak sírok. Mindenkinek lánya született a családban, eszembe se jutott, hogy nekem fiam lehet. Amióta tudom, hogy fiú, olyan gondolataim vannak, hogy már nem akarok terhes lenni, így nem éri meg (nagyon nehéz terhességem van, sokat vagyok kórházban), inkább örökbe adom stb.

Nagyon bűntudatom van, mert tudom, hogy nem fogom annyira szeretni, mint ha lány lenne.

Nagyon nehezen viselem a terhességet, ezért valószínűleg nem is lesz több gyerekünk, ami csak még nehezebbé tesz mindent. Nem akarok fiút. Nem tudom mit csináljak, eddig nagyon vártuk a babát, de mostanra már szinte az élettől is elment a kedvem.


2016. márc. 29. 01:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez nem úgy van, hogy felnő valaki biztonságban és szeretetben és pszichopata erőszaktevő lesz csak azért mert ő fiú. Akikből gyilkos, meg erőszaktevő lesz, annak megvan az oka, vagy kezeletlen pszichés betegség, vagy olyan elszenvedett trauma ami ezt kiváltja, stb. Ezt ha épp ésszel végiggondolod akkor Te is tudod hogy így van.

Örülj a pici babádnak, szeresd, foglalkozz vele, neveld nyugodt, biztos légkörben, és normális ember lesz belőle, ezen ne aggódj.

Legyél azon hogy mihamarabb kigyógyulj a depresszióból orvosi segítséggel, hogy mindezt meg tudd adni a fiadnak.

2016. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
49%
31-es! És mondd, neked élvezet ilyeneket olvasnod, miután nem vihetted haza a gyerekedet a kórházból? Őszintén! Nehogy megdícsérd már a kérdezőt, amiért legszívesebben eltenné láb alól a meg nem született magzatát, csak mert fiú...Nem nekem kellene pszichiáter, hanem neked, de gyorsan!
2016. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem Neked már korábban is voltak komoly lelki problémáid, éppen ezért a baba megszületése semmit nem fog javítani a helyzeten, sőt ha pl. egy hasfájós csecsemőt fogsz ki és jönnek a nehéz napok, akkor még mélyebbre kerülsz majd és őt okolod mindenért. És bár ne legyen igazam, de a gyermeked egy napon majd megkapja tőled, hogy nem ilyen lovat akartál és tönkretette az életedet.

A gyermeked szenvedi majd meg a legjobban, hogy világra hozod, nem Te.

2016. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, csak egy fiú lehet bűnöző? Egy lány csak tökéletes tud lenni?

Egyfolytában sírsz. Indokolatlan, amit csinálsz. Ha netán nagybetegen születik, akkor sírj majd...

2016. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
36%

Úristen, milyen csodálatos emberek vagytok.

Bezzeganyuk.

2016. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
46%
Tiszta gyerekes vagy.
2016. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
96%

Én icipicit lányt vártam jobban, a férjem tuti biztos volt benne, hogy fiú lesz. Fiú lesz. Most mar nehéz lenne átállítani az agyamat lányra.

De van, akinek ez nehezebb téma. Egy ismerősömnek nagyon nehéz gyerekkora volt, es lányt nem szeretett volna. Azt mondta, ugy érezte, belepusztulna. Ket fia lett.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy míg esetemben sémi bonyolult nincs, a baratnome mas tészta, es a tied is. Nagyjából leírtad, miért félsz. Nem a baba neme a baj, hanem veled történtek meg nem emésztett es be nem gyógyult dolgok. Ezekre kellene megoldás. Ne add fel, addig keress, amíg jo segítséget nem találsz. Es hogy mennyire fogod szeretni, azt nem tudhatod. Remélhetőleg a ferjedet is szereted, pedig ő is fiú. 😉

Sok sikert, es írj még, hogy mi van veled.

2016. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
75%

Ha pszichésen ennyire labilis valaki minek vállal gyereket?! Már a jozan esz ott elment a kerdezonel, hogy azt nem volt kepes felfogni 50-50% van mind fiu, mind lany gyermekre. Ennyi erovel kepzelhette volna azt is hogy egyszarvut szul aztan ha mégse jöhet a sírás.

A kommented alapjan az is latszik fogalmad sincs sem a genetikarol, sem a szemelyisegfejlodesrol, csak sztereotipiakban tudsz gondolkodni. Rengeteg fiugyerek szeret pl babákkal, jatekkonyhaval jatszani, ugyanakkor olyan lanyok is vannak akik nem viselik el magukon sem a rozsaszin tütüt sem a masnis hajpántot. Az meg hogy kiből lesz gyilkos , nemi eroszakolo megint csak nem attool fugg minek szuletik, viszont peldaul az anya hozzaallasa a gyerekhez, a szeretet hianya mar hajlamosithat devianciara. Olvasgass egy kicsit szerintem a temában...

2016. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
69%

Bűnöző lesz a fiú? Hát a tiéd biztosan az lesz ha ilyen anyja van...

És a lány? Az meg hisztizni fog meg ne adj isten ribizli lesz( a mai világban is probléma, képzeld el mi lesz ha majd 10 éves lesz). 12 évesen majd hazajön sírva hogy terhes mert a barátja azt mondta hogy elsőre nem lesz terhes, meg hogy szejeti a kiszhejcegnőt. Vagy majd 20 év múlva az ismerőseidtől tudod meg hogy az út szélén dolgozik a te ártatlan szép és okos kislányod :D Ez mennyivel jobb? :D Nem lehet sztereotípiákra alapozni egy életet.

2016. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
76%

Nem értelek kérdező. Ha te már az elején is tisztában voltál vele, hogy neked nem elfogadható, ha fiad lesz, akkor hogy jutott eszedbe gyereket vállalni? Gondolom tudtad, hogy fiú is lehet, ugye? Akkor ezt mégis hogy gondoltad?

Egyébként meg rettentően sztereotip módon gondolkodsz mind a fiúkról, mind a lányokról. Szerinted egy anyában és fiában nem lehet semmi közös, csak mert ellentétes neműek? Miért, téged amúgy más nőkkel csak az köt össze, hogy ugyanolyan nemi szervetek van? Én sem szeretem az ilyen tipikusan fiúsnak beállított dolgokat, legalább is a nagy részét, mert például a foci, vagy alapvetően bármilyen csapatsport egyáltalán nem érdekel, az autók sem, sőt, vezetni sem tudok, a katonásdi sem, meg semmi ilyen. És láss csodát, mégis van egy csomó közös a fiamban meg bennem. Például, hogy ő sem szereti a focit :D A katonásdit mondjuk igen, meg a szuperhősöket, de ezeket nem is velem beszéli meg, hanem az apjával. Bennünk viszont közös pont, hogy imádunk olvasni, főzni és fotózni.

Egyébként szerintem a két kezedet összetennéd egy kisfiúért, ha lenne egy olyan lányod, amilyen én voltam gyerekkoromban :D Hát én felértem tíz fiúval is :D

Különben meg így a végére még az jutott eszembe, vagy inkább arra kanyarodtak vissza a gondolataim, hogy ha neked ennyire nem pálya az, hogy fiad lesz, akkor miért mentél bele egy ilyen kétesélyes dologba? Miért nem fogadtatok inkább örökbe egy kislányt?

2016. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!