Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Viták a férjemmel a nyilvános...

Viták a férjemmel a nyilvános szoptatás miatt. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

NEM a nyilvános szoptatásról kérek véleményt, hanem a kettőnk közti konfliktusról.


Van egy 3 hónapos babánk és egy 4 éves lányunk. A nagylánnyal megyek olyan helyekre, ami nem fér bele 2-4 órába: Margit-sziget, múzeum, Városliget, Állatkert, kirándulás. Ilyenkor nem tudok mit tenni, a picit meg kell etetni. Nem etetek tömegközekedés közben, az utcán vagy étteremben. Keresek egy nyugisabb helyet és eltakarom magam. Semmit nem lehet látni.


Nem tudok - és nem is akarok - itthon ülni egész tavasszal-nyáron a 4 évessel.


Hogyan értessem meg ezt a férjemmel?


2016. ápr. 1. 07:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Szerinte maradjunk otthon.

Ahol van kulturált szoptatós helyiség, ott nyilván azt használom.


Megpróbálom itthon úgy szoptatni, hátha az meggyőzi.

2016. ápr. 1. 08:37
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

háááát, én megmondanám neki, hogy akkor vegyen ki szabit, és a következő héten övő a nagy, te nem tudsz menni sehova a pici miatt... sőt, én lehet, a nagyot még rá is uszítanám apára, hogy őt nyúzza a séta, játszótér, minden miatt, mert te NEM tudsz menni, lévén, hogy kint nem tudsz enni adni a picinek.

de tényleg, hogy gondolta el, hogy kellene megoldanod neked ezt?

2016. ápr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%
de egyébként belegondolva, a 4éves valószínű ovodás... és azért du 4 után már tényleg meg lehet oldani, hogy ne menjetek el otthonról 3-4 órára, hiszen addigra már otthon a helye a gyerekeknek. ez max hétvégén gond, akkor meg jó eséllyel apa sem dolgozik, viheti ő a nagyot.
2016. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ő még sosem látott szoptatni nőt, tehát mások is megoldják. Persze, hogy nem látott, mert nem jár ilyen helyekre. De most kicsit bekeményítek és jön velünk. Vagy tényleg ráuszítom a nagyot :-)
2016. ápr. 1. 08:42
 15/23 A kérdező kommentje:

Igen, a mindennapokkal nincs is gond: megszoptatom indulás előtt, bőven belefér a játszótér.


De szeretném ezt az időszakot kihasználni és a naggyal is lenni. Havonta biztos van 1, de inkább 2 olyan hogy szólnak az oviban hogy "oldjuk meg és maradjon otthon", akkor vannak ezek az egész napos programok. Meg hétvégén.

Eddig itthon voltunk vagy mentünk játszóházba, de most végre itt a jó idő.

2016. ápr. 1. 08:47
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magyarázd el neki,hogy diszkrét vagy,és egy nyugisabb helyen vagy eltakarod senki nem lát belőle semmit. Ahogy Te csinálod szerintem teljesen elfogadható,vidd el egyszer magaddal, hogy lássa nem előcsapod mindenki előtt aztán leülsz a tömegben,hogy mindenki azt lássa szoptatsz.
2016. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed nincs is ott ilyenkor, akkor egyáltalán hogy kerül szóba a nyilvános szoptatás?

Egyébként - mivel azt kérdezted, mit tennénk -, leírom, hogy én mit tennék, ha a férjemtől ilyen hozzáállást tapasztalnék: megpróbálnám szép szóval, nyugodtan elmagyarázni neki, hogy a négyévesnek szüksége van arra, hogy kimozduljatok, neki nem pálya az, hogy egész nap otthon ültök, és oké, hogy egy játszóterezést le lehet zavarni pár óra alatt, és nem muszáj kint szoptatni közben, de időnként kellenek a hosszabb ideig tartó programok is, hiszen ha állandóan csak a játszótérre mentek, az azért unalmas egy idő után. Arról nem is beszélve, hogy neked is kell, hogy kimozdulj, neked sem egészséges, hogy a négy fal között ülj naphosszat. És persze az is érthető, hogy a naggyal is szeretnél programokat szervezni, vele lenni, kikapcsolódni.

Első körben ezt kell megértenie a férjednek. Hogy ez nem a te kattanásod, hanem egy normális, reális igény, és nem opció a "maradjatok otthon". Aztán meg tegyétek hétvégére az ilyen programokat, amikor apa is ott tud lenni, akkor egyrészt látni fogja, hogy semmi magamutogató nincs abban, amit csinálsz, másrészt, hogy a lőtéri kutyát sem érdekli, nem bámul senki, és amúgy meg mások is csinálják.

2016. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


készítek ilyet (is) megrendelésre... ha nagyon értetlen a zember, ezzel simán ki lehet akasztani :D

2016. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baja, hogy mit szólnak mások.

Kérdezd meg tőle, hogy kinek a véleménye érdekli, a Juli nénié, a Mariskáé, vagy a Józsi bácsié?

És mi van, ha mindhárman mást gondolnak, akkor mégis kinek szeretne megfelelni, a Juli néninek, a Mariskának a Józsi bácsinak, vagy esetleg fontosabb a saját gyereke?


Nem értem ezt a "mit szólnak mások" hozzáállást. Szerintem mindenki úgy élje az életét, ahogy neki jó, mindenkinek úgysem lehet megfelelni. Nem is kell.

2016. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Értem, h 6 hóig csak anyatejet adnál a picinek. Nálunk is van nagyobb tesó, én az ő játszizása miatt kóstoltattam meg a picivel a tápit 3 hós korában, h minden ilyen gond megszűnjön. Ha pár korty is, már kisegít.
2016. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!