Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötődően nevelők! Jut valamily...

Kötődően nevelők! Jut valamilyen szerep az apának a baba nevelésében?

Figyelt kérdés

A neten azt látom, hogy a nő alszik a gyerekkel, csak ő hordoz, az apuka nem, nem használnak babakocsit. Sőt, a Milumil oldalán azt is olvastam, nem szabad, hogy bárki benn tartózkodjon szopikor, csak anya és baba.


Az apának mi a szerepe a kötődő nevelés esetén a gyermek ellátásában? Miket csinálhat? Vagy csak az anyjához kötődik a gyerek az elv szerint?


(Van gyermekünk, de mi nem kötődően nevelünk, használunk babakocsit, csak a férjem használja a kengurut, külön szobában alszik. Stb, ezért nem vagyok tisztában ezzel, de érdekel.)



2016. ápr. 7. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem mindent csinál a szoptatáson és éjszakázáson kívűl: hordoz, pelenkáz, altat:)
2016. ápr. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. biztosan eddig csak szélsőséges véleményeket olvastam.
2016. ápr. 8. 07:14
 13/16 anonim ***** válasza:

Mi nem direkt kötődően nevelunk, neveltunk de nagyjabol ránk illik.


A ferjem is hordozott, szoptatasnal ugyan nem feküdt mellettünk de nem is volt kitiltva...

Furdetni, mindig o furdette


Sőt, császárral született a Péterfyben, ugyhogy apja kapta meg legelőször,



Szerintem minden nevelési formában szerepe lehet/van az apának ez pusztán a család igényein mulik...

2016. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Sosem jelentettem ki, hogy kötődően nevelek, nem szimpatikus ez a kifejezés nekem, de azért részben ránk illik ez a típusú nevelés. Mondjuk a túlzásoktól irtózom, nem vagyok az a fajta, aki az első nyikkra mindent eldob a kezéből, vagy aki 2-3 éves korig szoptat bárhol, bármikor, sőt, nem is alszunk egy ágyban (legalább is nem direkt), viszont nem is hagyom sírni a babát, igény szerint szoptatom (fogalmam sincs, hogy mit válaszoljak a "hány óránként szopik?" kérdésekre, mert egyáltalán nem nézem, van kendőnk is (igaz, "csak" karikás :D ), de használunk babakocsit is, de ha kell, itthon is beteszem a kendőbe, és mászkálok vele úgy. Ha éjszaka ébred szopizni, nem kapkodok, hogy visszategyem az ágyába, így sokszor közöttünk köt ki, de nem direkt.

Viszont ezt, hogy senki ne legyen jelen szoptatáskor, most hallom először :D Ezt hogy lehet megoldani, ha mondjuk nem otthon van a baba és az anya? Az első gyereket mondjuk még nem szoptattam mások előtt, akkor még nagyon szégyellős voltam, de most a másodikkal nincs ilyen gondom. Ma például voltak nálunk szerelők. Mondtam nekik, hogy most átmegyek a másik szobába szoptatni, de ha szükségük van rám, nyugodtan bejöhetnek, engem nem zavar. Csak azért mentem be, mert őket nem akartam zavarba hozni. Általában így szoktam megoldani, ha vendég van nálunk, akkor is mondom, hogy átmegyek a másik szobába, de aki velem akar dumcsizni, az nyugodtan utánam jöhet. Így ha valakit tényleg zavar, az sem kerül kellemetlen helyzetbe, mert nem kell kimondania, hogy őelőtte ne csináljam, viszont ha senkit nem zavar, akkor simán mondhatják, hogy ne is menjek sehová, mert úgyis jönnének utánam mindannyian :D


Nálunk a férjem is részt vesz mindenben, amiben tud, feltéve, hogy itthon van. Hétvégente viszi sétálni a babát, igaz, ő a karikás kendővel szemben elég bizalmatlan, meg van róla győződve, hogy csak a szentlélek tartja. Azt mondta, majd ha jó lesz végre a mei tai vagy a csatos hordozó, majd akkor ő is fogja hordozni, de addig inkább nem. Éjszaka ő szokott felkelni, hozza nekem a babát, és ha nem alszunk be mindannyian, akkor ő is viszi vissza. Az esti pocifájós nyűgösködéskor meg csak ő kell a kisfiunknak, csak apa kezében jó akkor neki. Pelenkázni is szokott a férjem, bár azt azért szívesen elcseréli más feladatra :D Igazából a szoptatáson kívül mindent megcsinál ő is, és szívesen is csinálja ezeket.

2016. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
"Ezt hogy lehet megoldani, ha mondjuk nem otthon van a baba és az anya?" Szerintem úgy van ez elgondolva, hogy soha ne menj utcára és más emberek közé:)
2016. ápr. 8. 11:25
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én édesanyám 70-es, 80-as években kiadott babagondozási könyveiben olvastam, hogy nem szabad senkit a szobába engedni szoptatáskor, úgyhogy nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a kötődő neveléshez. Bár nem szeretem én sem az ilyen címkéket, meg arra is nehezen tudnék válaszolni, hogy mi kötődően nevelünk-e, szerintem a "hardcore" kötődő nevelők éppen hogy bárhol, bármikor megszoptatják az akárhány éves gyereküket, függetlenül attól, hogy ezt hányan látják.
2016. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!