Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz várandósan...

Mennyire nehéz várandósan albérletet találni? Egyáltalán kell szólni róla a lakás keresésnél ha még nem látszik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 16:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Ha van gerinced, szólsz. Én például dührohamot kapnék, ha a tudtom nélkül a lakásomba szülne egy gyereket valaki, és akkor sem tudnám kitenni, ha egy forintot nem fizet, többszöri felszólításra sem.
2016. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem kell szólni.

Nagyon sokan nem adják ki kisgyerekeseknek a lakásukat. Mit szólnának, ha odaszülnél egy gyereket?.....

2016. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 2-es vagyok. Mennyire nehéz? Nem tudom milyen városban keresel, de itt nálunk (megyeszékhely) borzasztó nehéz! Nekünk egy 1,5 évesünk van, kb 20 albéletet hívtam, mire egyet sikerült megnézni. Volt olyan ingatlanos, aki amint meghallotta, h gyerek van, azt mondta, felejtsük el. Meg a hirdetésekben is kb 90 %-ában ott van, hogy csak pároknak, csak diákoknak, 2 főnek, egyedülállónak, meg persze sokan kiírják, hogy kisgyerekkel nem.
2016. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%

Nekem eszembe nem jutna erre rákérdezni vagy ezt elvárni. én például egyetlen rokonomnak sem árultam el, mikor még nem látszott, akkor miért pont egy idegennek mondanám el először?

álltam már a másik oldalon is. 4 éve éltünk albérletben, mikor terhes lettem. eszembe sem jutott, hogy szólni kellene. nem rosszindulatból, csak nem gondoltam, hogy a főbérlőnek is köze van hozzá, hogy mi gyereket tervezünk

2016. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

Ezt mi nagyon egyszerűen megoldottuk, a lakásban a közjegyzői szerződés szerint csak két személy lakhat és aláírásakor kijelentettük, hogy minden később felmerülő változásról tájékoztattuk a másikat. Szóval, megszegnék a szerződést ezzel, és a szerződésszegés esetén mindkét fél (mi is és a bérlő is) azonnali felmondással élhet.


Egyébként én is albérletbe szültem, 11 éve lakunk itt, egyből szóltunk (4 hetes), nagyon örültek, nem volt gond, azért ez megint más szitu, gyakorlatilag a kiadó cég legjobb ügyfelei vagyunk.:)

2016. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
*mármint most 4 hetes a gyerek, nem a terhesség volt 4 hetes, mikor szóltunk:D
2016. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
48%

Én nem szólnék. Mennyivel másabb,hogy kiadja és rá pár évre esek teherbe? Ugyanaz. Kedves első! Tehát ha te kiadod egy párnak az albèrletet,akkor úgy gondolod,hogy ők sosem vállalnak majd gyereket? Vagy kidobod ha terhes?

Vagy szerződésbe foglalod,hogy a nő nem lehet terhes? Milyen világban élünk?

2016. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
57%

Nem egészen a kérdéshez kapcsolódik a hozzászólásom, de szeretném leírni a tapasztalataimat:

7 emeletes ház 6. emeletén lakunk. Felettünk 2 vagy 3 gyerek van. Este 8 körül szoktunk hazaérni párommal, minden alkalommal sír az egyik gyerek. Mikor hazaérünk már sír, és este 10-11-ig egyfolytában. A másik 1 vagy 2 gyerek (a hangok alapján még nem jöttem rá a darabszámra, de inkább 2) motorozik (azzal a lábbal hajtós műanyaggal), illetve rohangál, dübög megállás nélkül. Ez szintén este 10-11-ig. Hétvégén minden alkalommal arra ébredünk, hogy 7 körül elkezd sírni az egyik gyerek. 9-10-ig folyamatosan, megállás nélkül.


Szóval egy részről megértem azokat, akik nem akarnak gyerekeseknek lakást kiadni, mert pl. az én esetemben is mit lehetne tenni? Felkopácsolok a radiátorcsövön? Bunkó és nem célravezető. Ha felmegyek szólni, akkor is kétesélyes: vagy elnézést kér, és odafigyel a gyerekeire, vagy rámcsapja az ajtót, hogy milyen bunkó vagyok. Egyelőre még tolerálom, bár roppant kellemetlen, mikor este 9-10 körül filmet néznénk, és reng a plafon a dübögéstől...


Szerintem szólj mindenképp, hogy gyereket vársz.

29N

2016. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
35%
Elfelejted utolsó ,hogy még neked is lehet gyereked!
2016. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
37%

8-as vagyok

Nem akarok gyereket se most, se később ;) De ha valami csoda (balszerencse) folytán mégis lenne, akkor az én gyerekem nem a lakásban sportolna, hanem velem az utcán, játszótéren, és az arra alkalmas helyszíneken.


Ezek szerint szerinted normális dolog, hogy egy gyerek a lakásban motorozik órákon keresztül?

2016. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!