Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz várandósan...

Mennyire nehéz várandósan albérletet találni? Egyáltalán kell szólni róla a lakás keresésnél ha még nem látszik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 16:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%

Konkrétan a terhességet szerintem nem kell bejelenteni a tulajdonosnak, de ahhoz szerintem van köze, hogy hány embernek adja ki a lakást. Szóval azért valahogy el kell mondani, amúgy is mindig rákérdez mindenki, hogy hányan költöznek, ez így normális.

Egyébként azt meg, hogy mennyire nehéz, nem lehet általánosságban megmondani. Nekem nem volt nehéz. Terhesen, egyedülállóként kerestem albérletet, simán találtam. Igaz, ez 8 éve volt. Ma már tuti nem találnék, de nem azért, mert már nem kapnék, hanem mert a városban már alig van kiadó lakás.

Mondjuk rajtam már látszott, hogy babát várok, és nem is úgy álltam hozzá, mintha én hátrányban lennék. Kérdezték, amikor személyesen találkoztunk, hogy babám lesz-e, én mindig megmondtam, hogy igen, aztán sosem volt semmi arra utaló jel, hogy ez gond lenne. Én mindenkinek felajánlottam, hogy adok jövedelemigazolást, van munkahelyem is, ha kell, onnan is viszek papírt, hogy bármikor visszavesznek dolgozni, és ha fizetésképtelenné válnék, van hová mennem, erről is tudok papírt adni. Ezeket általában nem is kérték, miután felajánlottam. Egyébként gyerekkel is kerestem már albérletet, sok helyen laktunk. Mindig mindenhonnan úgy jöttem el, hogy kértem a tulajtól referenciát, és ezt - jövedelemigazolással együtt - bemutattam a kinézett lakás tulajdonosának. Már ha kérte. Mert nem nagyon szokták kérni. Én mindig mondtam, hogy szívesen megmutatom :)


Viszont azt az indokot sosem értettem, hogy gyerekesnek azért nem szívesen adnak ki lakást, mert a gyerek zavarja a szomszédokat. És? A tulaj úgysem lakik ott, neki nem mindegy? A szomszédoknak meg zavarás szempontjából nem tök mindegy, hogy bérlő vagy tulajdonos lakik-e ott? Simán vehet is a szomszédságukban lakást valaki egy szekérderéknyi gyerekkel, abba sincs beleszólásuk, akkor egy bérlő miért zavaróbb gyerekkel?

2016. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
40%
A motorozás nem normális. De kedves nemtudom hányadik,azért a gyerekek sírnak és rohangálnak,ha járni tanulnak párszor elesnek. Elköltözhetsz,vagy szimplán ott van az,hogy megszokod és nem ítélkezel gyerektelenül. Tipikus bántó öregasszony lesz belőled!
2016. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%
Van gyerekem.
2016. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
39%

Egy nagyobb gyerek sírni hagyása lehet ám az is, hogy hisztirohamot kapott a gyerek és egyszerűen nem tudják lenyugtatni, hanem hagyják hogy lenyugodjon.

Én dackorszakos 2 évesen olyan durva hisztiket produkál néha, hogy akár elterelni akarom a figyelmét, akár megnyugtatni, beszélni hozzá, megölelni csak üvöltve sír mint egy őrült. Aztán egyszer csak 10-20 perc múlva magától lenyugszik. Olyankor én sem tudok mit csinálni vele. Szóval amíg nem vagy anya ne ítélkezz, bizony a kisgyerekek sírnak és ha nem tudod az okot akkor ne minősíts...

2016. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%
Még jó, hogy a kérdésre válaszolva, semmi bántót nem írva is van olyan szuper intelligens anyuci, aki szerint haszontalan a válaszom. Gratulálok, ügyes voltál...
2016. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%

Mint két gyerekes, és kiadott lakás tulajdonos írok. Ha szép, ha nem, ugye van két gyerekem, de nem szívesen adtam, adom ki gyerekesnek. Pont azért, mert már megjártam. Közel egy évig "hajtottam" az ügyet, mivel ugye ott volt a gyerek. Nem bántani akarok senkit, de én speciel soha sem várnám el senkitől akármilyen helyzetben,hogy helyettem fizesse a közműveket, közös költséget, bármit.

Támogatok havonta egy intézményt, de nem vagyok jóléti szolgálat. Ill. egy darabig igen, de nem egy évig. Örökölt lakás volt, nem nekünk volt annyi pénzünk,hogy "ingatlanozzunk". Másodszorra már kikötöttem,hogy gyerekes, nem. Hiába nem lehet általánosítani, ha már ez ember egyszer megszívja!

Kérdező! Szerintem azért lehet találni. Több gyerekes ismerősöm lakik albérletben. Ha a tulaj még járt pórul, esetleg aláírtok olyan szerződést, amiben meg vannak a kitételek (természetesen bejelentette albérletnél), akkor lehet. Ajánlom keress fel egy irodát, akik foglalkoznak ingatlan bérbeadással.

2016. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell szólni, mi közük hozzá? Ha még a munkahelyeden se mondtad el vagy távolabbi rokonok, ismerősök se tudják akkor a bérbeadónak mi köze hozzá? Nálunk épp aktuális, lassan 3 éve lakunk ebben az albérletben. De még csak a szűk család tudja. Mondjuk tuti nem lenne probléma. Kicsit le vagyok döbbenve az itteni gyerek ellenes, albérlő ellenes válaszokon, örülök, hogy nekünk sokkal rendesebb tulajdonosokkal van dolgunk.
2016. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
44%

Azért ahhoz van köze, hogy hány embernek adja ki a lakást, tehát szólnék. Nem lenne szép dolog eltitkolni, mégiscsak az ő lakása. Még ha nem is ért vele mindenki egyet, joga van eldönteni hogy kinek adja ki.


Egy gyerek zajjal jár. Komolyan mondom, némelyik ember itt annyira... Tudatlan. Nem mondom hogy egy társasházban motorozni kell, de ahol gyerek van, ott zaj mindig lesz. Aki azt mondja hogy az ő gyereke egy kisangyal, aki sosem csinál zajt, az hazudik, ebben mindenki biztos lehet. :D Sokan szeretnek nagyot mondani. :D Legalábbis egészséges gyerek nincs annyira csendben hogy sose zavarjon, ez 100%


Nekünk vannak külön bébitaxik a lakásban, szóval én nagyon rossz anya lehetek. :D A gyerekeim imádják. Családi házban élünk, hát ilyen is van...

2016. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
38%
Ja, és ameddig nem volt gyerekem, addig én is nagyon tudtam ám hogy mit hogyan kellene csinálni... :D Aztán az embernek letörik a szarva amikor gyerekkel rájön, hogy ez bizony nem ilyen egyszerű. :D Üzenem ezt a gyermektelen megmondóknak.
2016. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon off:

Mi családi házban lakunk vidéken, nyáron mikor este is dög meeg volt, ugye mindenhol nyitva az ablak. A kislányom hasfájós volt. A szomszéd nő pedig nem egyszer megjegyezte, hogy szokta hallani sírni éjszaka...

Mikor én megemlítettem, hogy az ő kutyái meg egész este ugatnak, azt mondta: és? Engem nem zavar. Én alszok este. Aludjatok ti is.....

2016. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!