Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyit spóroltatok a...

Ti mennyit spóroltatok a babára vagy, ha nem spóroltatok, mennyibe került a baba érkezése és az első egy év?

Figyelt kérdés
Párommal tervezünk babát, most késik a menstruációm. 20-án mindig pontosan meg szokott jönni, késik 3 napja. Csináltattam egy tesztet, az fél perc után kimutatta, hogy negatív lett. (Gabriel teszt.) Még nem tettünk félre a fizetésünkből, de jövő héttől már fogunk így, hogy egyre közelebb kerül a baba hozzánk kb 30-40 ezerre gondoltunk. Az én fizetésem 120-130 ezer forint között mozog túlóra nélkül nettóba, az övé 170 ezer nettóba. 16 ezer a számlánk, telefonszámla szokott kicsit sok lenni az internet miatt mivelhogy nem tudják bekötni a netet oda ahol lakunk és így a mobilnetet szoktuk nyomni (1690 1 mg plusz áfa) és olyan 6-7 feltöltés szokott lenni egy hónapba úgy, hogy én reggel-este netezek 5-10 percet párom játszani szokott esténként napközben, ha itthon vagyok mindketten dolgozunk és ritkán ülünk a tévé elé is mert olyan fáradtak vagyunk h utána alszunk kb egyből. Kb mindent kapunk sógoromtól, kivéve pelust, tápszereket ilyesmit azt magunknak kell megvennünk. Én 3 hónapja dolgozok, előtte szeptember-október dolgoztam csak plusz egy évig diákmunka. Kérdésem, hogyha esetleg a második terhességi teszt pár nap múlva pozitív lenne akkor milyen támogatás járna? Én úgy értelmeztem, hogy a 64 ezer forint egyszeri támogatás plusz a családi és a gyes. Javítsatok ki, ha tévednék. Sokat aggodalmaskodok, hogy ki tudnánk e jönni anyagilag hiszen lényegesen kevesebbet kapnék párom poztívabb, ő azt mondja, eljár túlórázni majd (12-be dolgozik, de szabadnapjain lehet menni 8 órába). Meséljetek, ti hogyan éltétek át a baba érkezését? Spóroltatok? Kaptátok a baba holmijait? Volt aki segítsen?
2016. máj. 23. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem lesz pozitiv a teszt, akkor is tegyetek vmennyit felre, nem fog artani. Azt fogod kapni, amit leirtal, plusz a parod fizetese, ez valoban nem lesz sok, de nem megoldhatatlan igy sem. Babaholmikat lehet olcson is venni, nem szabad csak a rokonokra szamitani, mert nem allhatjak ok az osszes butort, ruhat, jatekot, es akkor meg nem szamoltam a kremekkel, babaapolo szerekkel, tapszerrel...ne adj Isten gyogyszerrel, ha beteg. En a helyetekben mindenkeppen varnek meg, amig nem tudok felretenni 5-6 havi *30-40 ezret, aztan fognek bele a baba projectbe....
2016. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi úgy gondoltuk, hogy egyelőre nem csináltatjuk meg a másik szobát babaszobának majd, ha nagyobb lesz már. Amíg kicsi, velünk alszik. Csak babakocsit és ruhákat kapunk sógoroméktól, a pelusokat, tápszereket, vitaminokat, gyümölcsöket, plusz ruhácskákat mi vesszük meg. Ha már nagyobb lesz, akkor fogunk csak új szekrényt venni, a régi szobát gyerekszobává alakítani. Addig felesleges. Játék is van rengeteg, hiszen ott van a két nagylány után a sok, a többivel a harmadik pici játszik :) Így egyelőre csak a létfontosságú dolgokra költünk, úgy gondoltuk arra, hogy mutatónak meglegyen a baba szoba ilyen-olyan cicomával a barátoknak, rokonoknak, felesleges. Lehet én látom rosszul, de mi így gondoltuk ki, aztán az idő alakítja terveinket. Mindenesetre elkezdtem összeírogatni, nézegetni, hogy mi az alap, ami a babának kell, plusz extrák. Milyen árban vannak, milyen márka stb. Szülés kinek mennyibe került?
2016. máj. 23. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Dolgozz még legalább egy fél évet, utána próbálkozzatok, és akkor nem 40 ezer forintot kapsz (családi plusz gyes), hanem gyakorlatilag a teljes fizetésedet (csed).


Egy gyerekre 0-tól a csillagos égig bármennyit el lehet költeni. Nálunk a kezdő "szett" az kb 300 ezer volt, azóta havi kb 80-100 ezer forint. De ez is mind egyéni igényektől függ. Van, akinek nincs igénye vadiúj Szamos cipőre (15 ezer forint), hanem jó az, amit a testvér vagy a Jóska fia kinőtt. Nekem nem jó, az én gyerekemnek legyen új Szamos cipője.


A szülésért nem fizettem, fizetek havi 150 ezer forint adót, oldják meg belőle az orvos bérezését.

2016. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol 1 éve, akkor nem a 25ezer Ft-os GYES jár, hanem CSED és GYED, ami a fizetésed 70%-a bruttóban.

Szóval nyugodtan számolhatsz több bevétellel.

Ezen kívül a családi adókedvezményt is igénybe veheted (10e Ft/hó) már magzati korban.


Hogy mi mit csináltunk? Mindegyik gyereknél pontosan kiszámoltuk előre, hogy melyik hónapban mennyi lesz a bevételünk (a kiadásunkat addig is írtuk), így tudtuk, hogy mennyit tudunk félretenni már a terhesség első hónapjától kezdve. Keress kalkulátort, amivel te is kiszámolhatod ezeket.

2016. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A diákmunkás egy évem is beleszámít? Mert az is munka volt... van róla szerződésem, eseti megbízási papírom, a fizetési nyilatkozatot ki tudom róla kérni.
2016. máj. 23. 18:38
 6/12 anonim ***** válasza:

1 éves, most olyan 40.000 Ft egy hónapban, ha nem beteg, mert az megnyomhatja a költségeket, vagy amikor Dévény-tornáztunk.

Plusz kiadás a ruházkodás is. Azt én kb 3 havonta, nagyobb tételben intézem. Főleg használt, és pár szett új. Én a cipőre vagyok 'allergiás', az ebben a hónapban 12.000.-.

Mi sokkal régebben kezdtük a spórolást, minthogy a babára gondoltunk volna. Amióta megszületett(1 éve), raktunk félre 700.000 Ft-ot.

Az én keresetem 120.000 volt, a páromé 200.000 körül van, albérletben lakunk, most veszünk házat.

Kaptunk ruhákat, de annak a felét rá nem adnám olyan(foltos stb), kaptunk pénzt is, mielőtt született, de az nem számottevő.

A kezdőcsomag kisággyal,pelenkázóval,babakocsival, ruhákkal stb olyan 150.000 lehetett (szinte minden használt, de jó állapotú volt).

2016. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csecsemőgondozási díjra jogosult, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és

a biztosítás tartama alatt szül, vagy

a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy

a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl baleseti táppénz folyósításának ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül szül.


Azt írod, 3 hónapja dolgozol, és tavaly volt szeptember, október. Tehát a két év alatt meglesz a 365 napod. Ha most terhes vagy, akkor jövő év elején szülsz, addig még dolgozhatsz, illetve a táppénz is biztosított jogviszony.

2016. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha mindig arra vár valaki hogy mukor lesz tökéletes a helyzete a gyermekvállalásra, akkor elmondom sosem az! Pénzböl mindig kevés lesz, a gyerekeknél nem lehet elöre kiszámolni mennyi lesz elég! Mindig vannak váratlan kiadások és mindig lesz! Semennyi pénz nem elég! A bérböl és fizetésböl élök 90 százalékának... Ha lelkiekben készen álltok és akarjátok és vágytok akkor szülj! Az a legfontosabb! Az én gyerekeim se voltak tervezve, anyagilag sehogyse álltunk.. De mióta itt vannak mégis teljes az életünk. Csak egészség és szeretet legyen! A többi megoldódik mindig!
2016. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a diákmunka is beleszámít a támogatásba?
2016. máj. 23. 19:21
 10/12 anonim ***** válasza:

A baba miatt nem tettünk direktbe félre, alapból próbáltunk a jövőre tekintve jól gazdálkodni.

A gyerek nem olcsó, foleg ha érzékeny a bőre, hasa stb es specko cucc kell.

Tegyetek félre még, aztan vallaljatok babát.

2016. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!