Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen rosszindulatú a...

Miért ilyen rosszindulatú a világ? Vagy csak én vagyok túlérzékeny? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kétéves kisfiammal sokat járunk gyerekek közé, játszótérre, játszóházba, babaúszásra, stb. El vagyok keseredve. Szinte minden alkalommal találkozok olyan szülőkkel, akik rosszindulatúan szólnak hozzánk, lesajnálnak, vagy csak egyszerűen "kinéznek" bennünket. A legutóbb a játszótéren kötött belém egy apuka, mivel a fiam még mindig hordja a borostyán-nyakláncát. Megkérdezte: "Még mindig fogzik?" , és utána még én éreztem magam rosszul, és magyarázkodtam, hogy a fiam szereti a láncát, és ha nem adom rá, ő maga hozza, és nyomja a kezembe... Nem értem, miért szónak bele az emberek mindenbe... Az anyukák között az a téma, hogy ki hány ezerért vette a gyerek cipőjét, ruháját, de ha meg éppen egy olyan társaságot fogok ki, akkor meg azért szólnak be, hogy miért költök márkás ruhákra, miért hord a fiam Nike-t, amikor úgy is kinövi pár hónap alatt...

Mindenki folyamatosan ki akar oktatni, mutatni akarja, hogy ő a jobb szülő, és én már lassan odáig jutok, hogy inkább ki sem mozdulok a gyerekkel, hiszen semmi keresnivalóm ennyi "sztárszülő" között.



A másik dolog, hogy a játszótéren rengeteg a tizenéves kölyök, akik csúnyán beszélnek, "megszállják" a csúszdákat, és nem hagyják csúszni a kicsiket. Ha fel mer mászni a fiam, hogy lecsússzon, még ők háborognak. Úgy rúgják a labdát, hogy ha az egy apróságot eltalál, az biztosan rosszul jár...


Túlérzékeny vagyok? Vagy más is érzett már hasonlót?


2010. ápr. 10. 15:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

16:00-ás tizenéves vagyok.:)

Régebben mi is játszottunk a totyogókkal.persze még alsóban.:)szerencsére ahova mi jártunk ott nem voltak ilyen sznob "gazdag" szülők.Sőt volt pár kb.25-30 éves anyuka aki leült velünk beszélgetni.:)Nem értem,hogy miért nehéz kedvesnek lenni.:S

Amugy az én szüleim sose mentek volna oda senkihez kioktatni a nevelésről,pedig lett volna pár akinek mondhatott volna egyet,s mást.sajnos ma már mindenhol vannak ilyen szülők.szüleim meséltek a régebbi időkről és mondták,hogy régebben nem volt ilyen.:)

2010. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!