Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények közé vállaln...

Ilyen körülmények közé vállalnátok 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Én nettó 300-at, a párom nettó 350-et keres. Ez nem kevés, tudom.

Van saját házunk, amin hitel van, ez havi 60ezer. Van két kocsink, egyiksem valami új.

Ezek mellet anyagilag támogatnom kell szüleimet. (vagyis nem KELL, de fogom, mert nem szeretném, hogy télen megfagyjanak..) Ez havi 30-40ezer. (Bevásárolok nekik általában havonta kétszer, ha elromlik valami, veszek újat, megjavíttatom, tankolok nekik stb)

A rezsink mindennel együtt (víz, áram stb, internet, tv, mobil) 70 ezerből kijön.

Már van két gyerekünk, az idősebb szeptemberben kezdi a sulit, a fiatalabb középsős lesz.

Kevés megtakarításnk van.


Tudom-tudom, vannak akik két minimálbérre vállalnak 3 gyereket, de én nem szeretnék nélkülözésben felnevelni egy gyereket. Mindegyiküknek meg akarom adni, amit én megkaptam a szüleimtől (nyelvórák, hangszer, sport, jogsi, táborok - szóval amit szeretnének).


Ennyi bevételből szerintetek kivitelezhető lenne? Mert amíg baba, addig persze, okés, de ha majd kamaszok lesznek.. Az se lenne rossz, ha egy-egy kis lakást tudnánk majd mindegyiküknek venni, de ez még messze van.


2016. jún. 28. 23:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hasonlo körülményekkel, nekunk 1-2 éven belul nőni fog a bevétel, -tervezünk 3.-at


Lakast nem biztos hogy kapnak majd de segítséget biztosan.


Az adókedvezmény meg egyebek szep dolog-ha be vagytok rendesen jelentve- de ezekre a kedvezményekre nem alapoznek ugyanis ezek egy tollvonással megszuntethetoek, a gyerek viszont ott marad...

2016. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Joza ***** válasza:
38%
A kérdésfeltevésedet alaposan elolvasva szerintem önigazolást keresel ahhoz, hogy miért nem racionális megszülnöd az esetlegesen megfogant harmadik gyermeket. Dönts és vállalj érte felelősséget.
2016. jún. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
én igen vállalnám.
2016. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
nekunk is ekorul van a bevételunk és csak egy gyerekunk van. mellette sporolt pénz,- a fiamnak és nekunk plusz a nevén egy haz. 2 gyereknek sem tudnánk már ezt megadni, nemhogy 3-nak.
2016. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


(AMúgy rendben, oké, hogy tandíjat nem kell fizetni az egyetemen, de ha másik városba mennek, mondjuk fel Bp.-re, akkor az kisebb vagyonba kerül havonta.)

2016. jún. 29. 08:27
 16/23 anonim ***** válasza:
48%

Mi az, hogy nem kell fizetni tandíjat az egyetemen? Ezt honnan tudod így előre? Ennek nem kellene szempontnak lennie, mert változik minden Magyarországon, mint az időjárás. Emlékszem, mikor még nem volt terv, hogy lebetonozzák a Városligetet, mi lett volna, ha veszek ott egy lakást? Szóval, az ilyesmivel, hogy mi lesz tizenévek múlva Magyarországon, szerintem felesleges kalkulálni.


Én pl. úgy születtem, hogy elvették a csp-t az egy gyerekes családoktól, és tandíjat vezettek be az egyetemen. Aztán végül visszaadták a csp-t, és nem kellett az egyetemért fizetni épp akkor. Azóta megint alig vannak állami helyek, ha rendes egyetemre akarod járatni a gyereket.


Persze, nem a semmire kell szülni, mert úgyis mindegy, csak ez az egyetem téma necces viszonyítási pontként.

2016. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló írta, hogy járjanak majd a gyerkeim "ingyenesre", én csak arra reflektáltam.

Mellesleg tisztában vagyok azzal, hogy mennyit változik a helyzet és én nem zárom ki azt sem, hogy költségtérítésesre fognak majd járni.

2016. jún. 29. 09:44
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez nagyon távoli, az sem biztos, hogy egyetemre fognak járni.
2016. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%
Én semmilyen körülmények között nem válalnék még második gyereket sem a mai világban támogatások ide oda.
2016. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk testvérek, szüleink mindketten minimálbéren vannak, mégsem haltunk éhen. Bátyám műszaki egyetemen van, én most vagyok tizedikes, a húgom még csak most kezdi a középiskolát.


Hivatalosan a létminimum alatt élünk, de ezt senki nem mondaná még rólunk. És nem azért mert színészkedünk, egyszerűen csak nem szórjuk hülyeségekre a pénzt. Nyelvórák, hangszer, jogsi, táborok - ez nekem mind megvan, kivéve a sport. Sportolni utálok, hála egy régi tesitanáromnak... Szóval annyi pénzt, ami nektek van, bőven be lehet osztani.


Megkérdezhetném, mi a foglalkozásotok? Csak mert 2 év múlva továbbtanulok és jó lenne tudni, mivel kereshetek ennyit :)

2016. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!