Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények közé vállaln...

Ilyen körülmények közé vállalnátok 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Én nettó 300-at, a párom nettó 350-et keres. Ez nem kevés, tudom.

Van saját házunk, amin hitel van, ez havi 60ezer. Van két kocsink, egyiksem valami új.

Ezek mellet anyagilag támogatnom kell szüleimet. (vagyis nem KELL, de fogom, mert nem szeretném, hogy télen megfagyjanak..) Ez havi 30-40ezer. (Bevásárolok nekik általában havonta kétszer, ha elromlik valami, veszek újat, megjavíttatom, tankolok nekik stb)

A rezsink mindennel együtt (víz, áram stb, internet, tv, mobil) 70 ezerből kijön.

Már van két gyerekünk, az idősebb szeptemberben kezdi a sulit, a fiatalabb középsős lesz.

Kevés megtakarításnk van.


Tudom-tudom, vannak akik két minimálbérre vállalnak 3 gyereket, de én nem szeretnék nélkülözésben felnevelni egy gyereket. Mindegyiküknek meg akarom adni, amit én megkaptam a szüleimtől (nyelvórák, hangszer, sport, jogsi, táborok - szóval amit szeretnének).


Ennyi bevételből szerintetek kivitelezhető lenne? Mert amíg baba, addig persze, okés, de ha majd kamaszok lesznek.. Az se lenne rossz, ha egy-egy kis lakást tudnánk majd mindegyiküknek venni, de ez még messze van.


2016. jún. 28. 23:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

Itt többen félreértik a dolgot.. Nem arról van szó, hogy fel lehet-e nevelni 3 gyereket ennyi pénzből. Persze, hogy fel lehet. A kérdés, hogy ki hogyan szeretné..


Ahogy a kérdező is, én is szeretném a gyerekeimnek megadni mindazt, amit én is kaptam a szüleimtől. Sport, különóra, külföldi nyelvtanulás, egyetemi tanulmányok alatti támogatás, és lakás. Az utóbbi nagyon jó lenne, ha nem sikerülne, akkor legalább besegíteni nekik a lakásvásárlásba egy nagyobb összeggel.


Ehhez pedig nem elég a minimálbér.


Kérdező, szerintem a bevételetek 2 gyerekre elég. Háromra..hát én nem vállalnék, bár ha becsúszott, akkor valóban átgondolnám, hogy a 3 gyerekes lét milyen plusz dolgokkal jár. Itt említett valaki, hogy kb. +100ezer forintos bevételt eredményez. Gondold át, számolgass.


Nekünk a szüleink vettek lakást, nem kellett rezsit fizetni és emellett havi 60ezer Ft-tal támogattak.

Az anyagi helyzetük időközben megváltozott, így én hamarabb saját lábra álltam, dolgozni kezdtem, levettem egy kis terhet a szüleimről, de továbbra is támogattak egy kisebb összeggel. A testvéreimet a teljes egyetemi tanulmányaik alatt tudták támogatni, ők nem is dolgoztak ezidő alatt, ráadásul az egyik testvérem fizetős suliba járt.

Hát nem volt kevés pénz és Édesapám 1M körül keresett (nettó bér, vezető pozíció). Összesen kb. 1,2M volt a bevétel.

Minden évben síelés, egy külföldi nyaralás. Két autó, szép nagy családi ház, és 3 lakás Budapesten.


Ezért írtam, hogy én ekkora bevételre nem vállalnék 3 gyereket. Ha becsúszna, akkor nem tudom mennyire írnák felül az érzelmeim a terveinket.


Az viszont egészen biztos, hogy a bevételetekből nem fogjátok tudni ugyanazt hozni, mert hiába lesz +100ezer Ft, ez a gyerekek 18 éves koráig fog tartani és a 18 éves koruk utáni támogatás nem lesz kevés.

2016. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen szempont lakást venni a gyereknek. 90%-a az embereknek nulláról kezdi. Párom szülei is onnan kezdték,mégis lett önerőből egy nagy és gyönyörű kertesházuk,saját tervezéssel. Csodás faluban,a mátrában. Mi erről álmodni se merünk,más.világot élünk... De ha lakást kellene venni a gyereknek,egyet se vállalnánk,mert magunknak id hitelre lesz majd csak valamikor
2016. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
#22 Neked nem szempont. Másnak attól még lehet. A szüleim is az összes lakást hitelre vették. Az albérlők meg kifizették gyakorlatilag. Ettől még önerő kellett hozzá, és megfelelő háttér is, hogy ha albérlő nem is lenne, ők attól még tudják fizetni.
2016. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!