Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál úgy 3. gyereket,...

Vállalnál úgy 3. gyereket, hogy az első kettőt sem tudtad szoptatni? Vagy ez nem lényeges?

Figyelt kérdés

Szeretnénk 3. babát, de már előre kivagyok a gondolattol hogy tapszereznem kell őt is. Mindig találgatni mi baja, aki szoptat, annak kB 8fajta problémára egy megoldást tud nyújtani, a cicit, de nekem nem ilyen egyszerű. Vagy ne foglalkozzak ezzel, úgysem tart soká ez az időszak?

Kérlek ne gyertek a hátha lesz tejed dumával, csalódtam eleget :(


2016. júl. 3. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nálam sem lenne kizáró ok.
2016. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkepp, ez nem lenne kizaro ok.
2016. júl. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

1 éves szoptatott babám van. Őszintén szólva én inkább úgy látom, hogy a tapszeres babákkal könnyebb hosszútávon. Hamarabb beáll egy rendszer, hamarabb alszanak éjszaka. Az 1 évesem legalább 6x-10x felkel egy éjjel, ezért mikor lefekszem, atviszem magam mellé, mert nem bírom. Tudod miért kel? Hát mert CICIIII. Nem éhes, csak olyan jó anyan logni. Cumizik, és én vagyok a cumija, mert rendes cumi nem kell neki. Se cumisuveg. Se tejital, se semmi, csak cici és anyatej (most már persze darabos kaja is). Ezt nem azért mondom, hogy de szar szoptatni, természetesen nem bánom, hogy szoptatom, de azt cáfolnam h annyira könnyű lenne. Tapszeres baba nem kell 56x a tapszerert 1 évesen.

Amúgy a kérdésedre válaszolva, persze, vállalnek. Ettől még bőven lehetsz jó anya, és az számít igazán. Engem nem befolyásolna ez, ha akarnék másodikat, akkor is vállalnam, ha előre megmondanák h őt nem fogom tudni szoptatni.

2016. júl. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez nem lenne szempont
2016. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem befolyásolna/nem befolyásolt második gyereknél.


Ha ez ilyen fontos és eddig nem tetted, keress fel szoptatási tanácsadót, nekem sokat segített második gyerkőcnél :-) Fél éves, csak anyatejes.

Mondjuk az szerintem tévhit, hogy a cici mindenre jó :-)

2016. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm nem akarok belemenni vitában hogy kinek könnyebb, egyikse könnyű, viszont anyatejnél eszedbejuthat mindig, hogy akármilyen nehéz, ez a legjobb a babádnak. Tapszeres gyerekem is volt, hogy 1 évesen felkelt, szóval az is nehéz, és akkor még tejcsit sem kap. Köszönöm válaszaitokat, sokat segített. Természetesen nem zarkozom el a szoptatástól, csak már nem fogok megzakkanni abba, ha megint nem lesz tejem, vagy csak nem tud szopizni a babám.
2016. júl. 4. 08:28
 17/19 anonim ***** válasza:
Hogyne!Én se tudtam szoptatni az elsőt,alig volt tejem.A 2.-nál se volt elég,pedig még elektromos mellszívót is vettünk,küzdöttem,mint lúd a jégen.A 3.-nál "csoda" történt.Bár hozzá kellett pótolni(2 hónapos korától),de 2 éves koráig volt tejem!Este és reggel elég volt neki!
2016. júl. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Természetesen nem zarkozom el a szoptatástól, csak már nem fogok megzakkanni abba, ha megint nem lesz tejem, vagy csak nem tud szopizni a babám."


Egy gyerekem van, de csak azért, mert ennyit terveztünk. Tejem nagyon vicces mennyiség volt, 2-3 csepp. Egy-két hétig próbálkoztam, hátha javul, illetve a férjem is cseszegetett miatta. 2 hét után a gyerekorvos pont látogatóba volt nálunk, amikor rákaffantam a férjemre, hogy szálljon már le rólam a témával.

Az orvos akkor leültetett minket, megkérdezte, hogy a kórházban az első napon pár cseppet sikerült-e szoptatnom? Mondtam, hogy igen, néhány cseppet persze.

Mondta, hogy oké, akkor most engedjük el az egészet, mert a kolosztrum átment. Tápanyag szempontjából a mai tápszerek egyenértékűek az anyatejjel. A bőrkontaktust meg simán megoldható úgy, hogy ölbe vesszük félmeztelenül (nyár volt, nem volt nehéz). A férjemnek is mondta, hogy ő ismeg tudja ölelni,ő is etetheti, úgyhogy inkább pozitívumnak fogja fel. Azt meg higgyük el neki, hogy a 20 éves gyermekorvosi tapasztalata alapján az égvilágon semmi hátrány nem éri a gyereket a tápszer miatt.


Ráadásul én a 80-as évek elején voltam tápszeres, hasonló okokból. Akkor messze nem voltak ilyen jó minőségűek. Ha ártott volna, mára ki kellett volna derülnie, de köszönöm szépen, makkegészséges vagyok a mai napig.

2016. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Én is tapszeres, meg hozott anyatejes voltam, nincs hatranyom. A tápszer lobbit szidják sokan, pedig inkább anyatej lobbi létezik. Mikor mondtam, hogy nem tudok szoptatni, örökkön örökké azt kaptam, hogy "pedig az a legjobb a gyereknek! " . Tudom mi a legjobb neki, gondolom az is a legjobb lenne, ha be tudnám íratni a Harvard egyetemre, mégis sokan nem teszik, mert nincs rá pénzük. Most akkor én is mondhatnam, hogy de miért, pedig az a legjobb dolog a világon. Úgy csináltak, mintha én tehetnék róla, persze nem mki.
2016. júl. 5. 04:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!